مردی را وادار به رانندگی با یک وسیله مشکوک به ایستگاه پلیس در ایرلند شمالی کرد | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مرد با اسلحه توسط یک باند نقابدار ربوده شد و سپس مجبور شد ماشین خود را با یک شی مشکوک به سمت ایستگاه پلیس در ایرلند شمالی براند.

این حادثه یک هشدار امنیتی بزرگ در اوماغ، شهرستان تایرون ایجاد کرد که منجر به تخلیه تعدادی از مردم از خانه‌های خود و ایجاد محاصره شد.

هشدار در حال حاضر به پایان رسیده است و بررسی ها برای تعیین اینکه آیا دستگاه مشکوک قابل استفاده است یا خیر، انجام می شود.

مقتول حدود ساعت 22 روز شنبه توسط سه مرد نقابدار در منطقه جاده فیریاق، خارج از جاده درومور در اوماغ ربوده شد.

افراد نقابدار یک شی مشکوک به نام فولکس واگن گلف نقره ای را در خودروی وی قرار داده و وی را مجبور کردند تا به منطقه دری رود رفته و خودرو را در خارج از کلانتری اوماغ رها کند.

ماموران فنی مهمات این شی را بررسی کردند که اکنون از محل خارج شده است.

ویل براون، کارشناس PSNI گفت که راننده از این مصیبت به شدت تکان خورده است.

وی گفت: اقدامات نادرست و بی‌معنای مسئولین باعث ایجاد اختلال در جامعه محلی شده است.

“افکار ما با راننده است که به طور قابل درک از این مصیبت به شدت تکان خورده بود.”

وی افزود: از همه کسانی که تحت تاثیر قرار گرفتند و از عموم مردم برای صبر و همکاری شما تشکر می کنم.

ما همچنین از درک افرادی که تحت تأثیر فعالیت های پلیس در حال انجام در منطقه جاده Fireagh قرار گرفته اند سپاسگزاریم.

ما به ویژه مشتاقیم که با هرکسی که در مجاورت کلیسا در جاده فایراق بوده یا بین ساعت 9 شب تا 22 شب گذشته بین جاده فیریاق و ایستگاه پلیس اوماغ در حال تردد بوده است صحبت کنیم.

“اگر چیز مشکوکی دیدید، یا دوربین داشبورد دارید که ممکن است به بررسی ما کمک کند، لطفاً با شماره 101 به نقل از سریال 2015 از 6/5/23 تماس بگیرید.”

استیون دانلی، عضو شورای حزب اتحاد گفت که این حادثه در نزدیکی خانه او رخ داده است.

وی گفت: اراذل و اوباش پشت سر این حادثه خطری برای جامعه ما هستند و باید سریعاً توسط مقامات دستگیر شوند، بنابراین از هر کسی که اطلاعاتی در اختیار دارد می‌خواهم با پلیس تماس بگیرد.

«اوماغ از تعظیم در برابر کسانی که می خواهند زندگی ما را با ترس اداره کنند، امتناع می کند.

ما هرگز نداشتیم و نخواهیم داشت.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

توماس بوکانن، عضو مجمع DUP گفت: “افکار من با همه کسانی است که درگیر هستند، اما رانندگان هرگز این را تا پایان روزهای خود فراموش نمی کنند.

«این بازگشتی است به روزهایی که ارتش جمهوری اسلامی ایران زمانی که پلیس و ارتش را هدف قرار می‌داد، مردم را مجبور می‌کرد تا به بمب‌های انسانی تبدیل شوند.

“آن زمان اشتباه بود و امروز اشتباه است.”

اعتقاد بر این است که جمهوری خواهان مخالف، به ویژه IRA جدید، مسئول تعدادی از حملات و تلاش برای حمله به پلیس در ماه های اخیر بوده اند.

در ماه فوریه، DCI جان کالدول چندین بار در یک اقدام به قتل مورد اصابت گلوله قرار گرفت، که پلیس IRA جدید را مقصر دانسته است.

کارآگاهان همچنین گفتند که آنها بر این باورند که این گروه قصد داشته از تعدادی بمب لوله ای قابل استفاده که در قبرستان دری پس از رژه بزرگداشت عید پاک جمهوری خواهان کشف شد، برای حمله به پلیس استفاده کند.

در نوامبر سال گذشته یک خودروی گشت پلیس پس از هدف قرار گرفتن توسط یک بمب در استرابان، شهرستان تایرون، آسیب دید.

MI5 اخیراً سطح تهدید تروریسم در ایرلند شمالی را به شدت افزایش داده است، به این معنی که احتمال حمله در پاسخ به افزایش فعالیت مخالفان بسیار زیاد است.

در سال 1998 Real IRA یک خودروی بمب گذاری شده را در Omagh منفجر کرد و 29 نفر از جمله یک زن باردار دوقلو را کشت که بدترین قساوت منفرد در مشکلات ایرلند شمالی بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …