بحران بانکی ایالات متحده: وارن بافت می گوید روسای باید با “مجازات” روبرو شوند | وارن بافت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وارن بافت، سرمایه گذار میلیاردر، گفته است مدیرانی که سیستم بانکی ایالات متحده را وارد بحران کردند، باید با “مجازات” روبرو شوند، زیرا اقتصاد آمریکا با بدترین سری ورشکستگی بانک ها از زمان سقوط مالی سال 2008 دست و پنجه نرم می کند.

مالک شرکت سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی گفت که مدیران بانک‌های ایالات متحده زمانی که با مشکل مواجه می‌شوند «باید متضرر شوند» و افزود که او نسبت به اکثر سهام بانکی به دلیل «انگیزه‌های به هم ریخته» محتاط است.

اظهارات بافت 92 ساله که برای سرمایه گذاران اوراکل اوماها نامیده می شود، یک هفته پس از فروپاشی First Republic Bank، بزرگترین بانک ایالات متحده که از زمان بحران مالی سال 2008 ورشکسته شده است، بیان می شود.

بافت در سخنرانی در نشست سالانه سهامداران برکشایر، از نحوه برخورد سیاستمداران، تنظیم‌کننده‌ها و مطبوعات با شکست‌های اخیر بانک سیلیکون ولی، بانک سیگنچر و بانک فرست ریپابلیک انتقاد کرد و گفت که پیام‌های «بسیار ضعیف» آن‌ها به طور غیرضروری سپرده‌گذاران را ترسانده است.

او گفت: «مدیرعامل و مدیران باید متضرر شوند» وقتی بانک‌هایی که آنها اداره می‌کنند دچار مشکل می‌شوند. در غیر این صورت، «به این درس می آموزد که اگر بانکی را اداره کنی و آن را خراب کنی، باز هم آدم ثروتمندی هستی، دنیا همچنان ادامه دارد… این درس خوبی برای آموزش دادن به مردمی نیست که رفتار اقتصاد را حفظ می کنند. در دستان آنها.»

بافت گفت که او همچنان در مورد نگهداری سهام بانکی محتاط است و اخیراً در معرض دید خود به این بخش قرار نگرفته است – به استثنای بانک آمریکا که او آن را دوست داشت.

او گفت: “مشوق‌ها در مقررات بانکی بسیار به هم ریخته است و بسیاری از مردم علاقه دارند که آنها را به هم بزنند … این کاملاً دیوانه کننده است.” شما باید برای افرادی که کار اشتباهی انجام می دهند مجازات داشته باشید.

«اگر به First Republic نگاه کنید، می‌بینید که آنها وام‌های تضمین شده غیردولتی را با نرخ‌های ثابت برای مبالغ عجیب و غریب ارائه می‌کردند – این یک پیشنهاد دیوانه‌کننده به نفع بانک است. این در معرض دید بود و همه ما به آن توجه نکردیم تا زمانی که منفجر شد.»

چارلی مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی و دست راست بافت، نگرانی‌های خود را تکرار کرد و در جلسه گفت: «فکر نمی‌کنم وجود یک دسته بانکدار که همگی در تلاش برای ثروتمند شدن هستند، به چیزهای خوبی منجر شود. من فکر می کنم بانکداران باید بیشتر شبیه یک مهندس باشند و به جای تلاش برای ثروتمند شدن، از دردسر دوری کنند… این یک تناقض در ارزش ها است.

بررسی اخیر فدرال رزرو ایالات متحده در مورد شکست SVB، تغییرات مقررات زدایی انجام شده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ را به دلیل کمک به فروپاشی وام دهنده متمرکز بر فناوری مقصر دانست. قانون در سال 2018 بسیاری از چک ها و کنترل های مربوط به وام دهی توسط بانک های کوچکتر را کاهش داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اولین گزارش رسمی در مورد بحران نشان داد که ناظران جدی بودن خطرات را شناسایی نکردند، اما آنها همچنین به دلیل تغییرات قانونی “رویکرد نظارتی کمتر قاطعانه” را در پیش گرفتند.

بافت همچنین از ارتباط دولت با مردم در مورد امنیت پول آنها انتقاد کرد که به گفته او باعث سردرگمی مردم شده است.

پدر بافت در سال 1931 شغل خود را به دلیل یک بانک از دست داد. این سرمایه گذار گفت که در حال آماده شدن برای ریسک کوچک تحولات بدتر در بحران بانکی است و افزود: «ما می خواهیم در صورت توقف موقت سیستم بانکی در آنجا باشیم. این نباید. من فکر نمی کنم آن را انجام دهد. اما می‌توانست.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …