چپ فرانسوی به تاجگذاری «تهوع‌آور» حمله می‌کند اما راست ستایش می‌کند | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تقریباً 9 میلیون نفر مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز را به طور زنده از تلویزیون در فرانسه تماشا کردند، جایی که شکوه و مراسم، چپ رادیکال را بیمار کرد و راست افراطی را تحت تأثیر قرار داد.

در حالی که رئیس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون، که از نزدیکان چارلز است، در مراسم کلیسای وست مینستر شرکت کرد و به پادشاهی که به گفته او “دوستان فرانسه” بودند، که تمرکز گسترده رسانه های فرانسوی بر این رویداد بودند – با صفحات اول یادگاری و تلویزیون طولانی تبریک گفت. ویژه در کانال های مختلف – باعث ایجاد احساسات شدید در سراسر چشم انداز سیاسی قطبی شده است.

ژان لوک ملانشون، رهبر چپ رادیکال La France Insoumise، می گوید: «در مقابل مردمی که توسط سیاست نئولیبرالی بسیار تحقیر شده اند، این نمایشنامه مردی که با لباس های شیک پوشیده شده با جواهرات و سنگ های قیمتی چیزی تهوع آور دارد. در مورد آن.”

او در سخنرانی در یک راهپیمایی در مارسی گفت که پوشش تلویزیونی “شربتی” فرانسه از تاجگذاری بریتانیا مایه تاسف است “وقتی بسیاری از مردم در بدبختی زندگی می کنند”. او گفت که این “یادآوری برای ما بود که چرا ما عمیقاً جمهوری خواه هستیم” و افزود: “پادشاهان هیولاهایی هستند که چنین نمایشی را در مقابل این همه رنج می پذیرند.”

الکسیس کوربییر، قانونگذار La France Insoumise، توییت کردچرا رسانه‌های فرانسوی از تاج‌گذاری چارلز سوم پر شده‌اند و مملو از تفسیرهای مبتذل طرفدار سلطنت هستند؟ این انتخاب دوستان انگلیسی ما است، اما ما فرانسوی ها جمهوری خواه هستیم، زیرا سلطنت یک انحراف ضد دمکراتیک است.

لوره لاوالت، نماینده حزب راست افراطی مارین لوپن در راهپیمایی ملی، در توییتر پرچم جک اتحادیه را منتشر کرد، به مردم بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع برای این “مراسم باشکوه” تبریک گفت و “ملت هایی که به سنت های زیبای خود افتخار می کنند و آنها را زنده نگه می دارند” تمجید کرد. “.

رهبر حزب راست‌گرای Les Républicains این رویداد را ستود و «لحظه‌ای تاریخی برای مردم بریتانیا» را ستود، در حالی که اولیویه مارلیکس، که ریاست نمایندگان این حزب در پارلمان را بر عهده دارد، توییت کرد “زنده باد شاه!”

هنوز تاریخی برای سفر چارلز به فرانسه تعیین نشده است – او قرار بود در ماه مارس، اولین سفر خارج از کشورش به عنوان پادشاه، این کار را انجام دهد، اما در بحبوحه اعتصابات و اعتراضات فرانسه به افزایش حداقل سن بازنشستگی واجد شرایط از 62 به ماکرون لغو شد. 64.

روزنامه فرانسوی Le Journal du Dimanche مراسم تاجگذاری را «در اروپا منحصر به فرد» توصیف کرد، اما گفت که ثروت خانواده سلطنتی در حال تبدیل شدن به یک موضوع «تابو» در بریتانیا است، با این واقعیت که مالیات دهندگان بریتانیایی صورت حساب را برای نمایش مجلل دریافت کردند. برای بسیاری از مردم کمی دردناک است.

رسانه های اسپانیایی این رویداد را سرمایه گذاری برای نمایش قدرت نرم بریتانیا می دانستند. مارتین بیانچی، نویسنده نظر ال پایس، تصویری از پادشاه و ملکه در حال تماشای فلای‌پست را با این جمله در توییتر منتشر کرد: «گران‌ترین کمپین تبلیغاتی تاریخ».

نتیجه گیری او در یک مقاله این بود که سلطنت قدیم به رغم مدرنیزه شدن مراسم، همچنان مانند همیشه ادامه داشت. او نوشت: «کاخ باکینگهام و دستگاه تبلیغاتی قدرتمند آن ماه‌ها صرف بمباران مطبوعات با اخبار مربوط به تغییراتی که پادشاه برای مدرن کردن مراسم تاج‌گذاری خود کرده است، انجام داده است. و امتیاز.

در بلژیک، لو سوآر نگران بود که چارلز توسط گروهی از استعدادهای موسیقی بریتانیا که بهانه‌هایی برای ننواختن در کنسرت تاج‌گذاری او پیدا کرده بودند مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته باشد.

این روزنامه احساس می‌کرد که چارلز یکی از اعضای خانواده سلطنتی است که «بی‌تردید بیشترین تلاش را برای موسیقی پاپ انجام داده است» و می‌گوید که بنیاد Prince’s Trust او در دهه 1980 آهنگ را برای کنسرت‌های پاپ خیریه تعیین کرده بود. این روزنامه احساس می‌کرد که دور ماندن شدید از کنش‌های پاپ به دلیل «مطبوعات بد» برای خانواده سلطنتی در زمان‌های اخیر، از جمله خاطرات شاهزاده هری و همچنین «امور بد» شاهزاده اندرو است.

لو سوآر گفت که نوازندگان پاپ نمی‌خواهند با سلطنت که حمایت جوانان در بریتانیا را از دست داده است، مرتبط باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …