روسیه پس از تهدید به عقب نشینی سلاح و مهمات بیشتری به گروه واگنر می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مالک گروه مزدور واگنر روز یکشنبه گفت که مسکو برای ادامه نبرد برای شهر باخموت اوکراین “قول” مهمات و سلاح های بیشتری را داده است.

این خطری بود که فرماندهی نظامی روسیه نمی خواست آن را بپذیرد.

یوگنی پریگوژین، مالک و سرمایه‌دار گروه مزدور بدنام، در پیامی صوتی که روز یکشنبه منتشر شد، تهدید خود را مبنی بر خروج نیروهایش از منطقه باخموت، پس از گرفتن تعهد از دولت، پس گرفت.

پریگوژین گفت: “شب گذشته دستور جنگ را دریافت کردیم (…). آنها قول می دهند تمام مهمات و سلاح های مورد نیاز برای ادامه عملیات را به ما بدهند.”

وی افزود: «به ما اطمینان داده می شود که همه چیز لازم در اختیار جناح های ما (در اطراف باخموت) قرار خواهد گرفت تا دشمن نفوذ نکند و به ما گفته می شود که می توانیم در آرتیوموفسک (نام شوروی باخموت) هر طور که صلاح بدانیم عمل کنیم. .

واگنر در مقابل ارتش روسیه

پریگوژین در یک پیام ویدئویی که روز جمعه منتشر شد، رهبری ارتش روسیه را به باد انتقاد گرفت و قول داد که اگر حمایت مادی بیشتری دریافت نکنند، نیروهای خود را از باخموت، مرکز نبرد در اوکراین، بیرون خواهد کشید.

او همچنین فرماندهی عالی را متهم کرد که مسئول کشته و زخمی شدن «ده‌ها هزار» روس در اوکراین است، زیرا خطر حمله متقابل اوکراینی با حمایت تسلیحات غربی در حال افزایش است.

سپس الیگارشی روز شنبه از وزیر دفاع روسیه خواست تا عملیات باخموت را به نیروهای چچنی به ریاست رمضان قدیروف واگذار کند.

یوگنی پریگوژین در نامه ای که منتشر شد گفت: “از شما می خواهم دستور نبرد را در مورد انتقال مواضع گروه واگنر قبل از نیمه شب 10 مه به واحدهای گردان اخمت در محل باخموت و اطراف آن صادر کنید.” توسط دفتر مطبوعاتی خود خطاب به وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو.

رئیس واگنر گفت که او این درخواست را “به دلیل کمبود طولانی مهمات” مطرح می کند و ستاد کل را متهم می کند که از اکتبر فقط 32٪ مهمات درخواستی را به او داده است.

ریسکی که می تواند نتیجه دهد

باخموت ارزش استراتژیک محدودی دارد، اما با طول مدت و خشونت بی سابقه نبرد، وزن نمادین زیادی به خود گرفته است.

نیروهای واگنر امواج بسیار مرگباری را علیه شهر به راه انداخته اند که به میدانی از خرابه ها تبدیل شده و به گفته مسکو بیش از 90 درصد تحت کنترل نیروهای روسی است.

پریگوژین روز یکشنبه افزود که ژنرال سرگئی سوروویکین از این پس “تمامی تصمیمات مربوط به عملیات نظامی در واگنر را با همکاری وزارت دفاع روسیه اتخاذ خواهد کرد”.

پریگوژین گفت: “او تنها کسی است که ستاره های یک ژنرال ارتش را دارد که می داند چگونه بجنگد.”

ژنرال معروف ظالم سوروویکین در ماه اکتبر به عنوان فرمانده نیروهای روسی در اوکراین منصوب شد که باعث رضایت یوگنی پریگوژین شد و عقب نشینی ارتش روسیه از شهر خرسون را هماهنگ کرد.

اما ژنرال والری گوراسیموف، رئیس ستاد ارتش که مرتباً مورد انتقاد رئیس واگنر قرار می گیرد، در ژانویه جایگزین او شد.

نبرد بین گروه های چچنی؟

در سرویس پیام‌رسانی تلگرام، رمضان قدیروف، رهبر چچن، در پاسخ به اظهارات پریگوژین گفت که اگر گروه واگنر واقعاً واحدهای خود را خارج کند، جنگنده‌های وی آماده‌اند تا مواضع روسیه در باخموت را اشغال کنند.

رمضان قدیروف گفت: «جنگنده‌های ما آماده حرکت و اشغال شهر هستند. چند ساعت طول می‌کشد.

در صورت استقرار، قدیروی ها می توانند با یک گروه چچنی دیگر که برای طرف اوکراینی می جنگند، یعنی گردان شیخ منصور، روبرو شوند.

این گروه داوطلب با امید به تامین آزادی اوکراین و انتقام از اقدامات گذشته روسیه علیه خانواده ها و میهن آنها در چچن به مبارزه پیوست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …