انتقاد از حزب کارگر برای دسترسی بانک های جهانی به پارلمان | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

علیرغم اینکه این غول مالی به دلیل ارتباط با چین مورد انتقاد قرار گرفته است، حزب کارگر به دلیل دسترسی بانک های جهانی به پارلمان پس از جذب یکی از کارکنان HSBC به تیم تجارت سایه خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

یکی از مدیران ارشد سیاست از HSBC به تیم جاناتان رینولدز، وزیر تجارت سایه منصوب شده است و از فوریه مجوز پارلمان دریافت کرده است.

کارمند HSBC به صورت پاره وقت در تیم رینولدز کار می کند تا در تعامل با ذینفعان – برقراری ارتباط با مشاغل – و همچنین کار پاره وقت برای بانک کمک کند.

این اعزام در فهرست منافع نمایندگان وی اعلام نشده است، زیرا زمان کارمند HSBC به عنوان کمک مالی به حزب است و نه شخص او.

این امر پس از آن اتفاق می افتد که رینولدز قبلاً به یکی از کارکنان NatWest برای کمک به روابط تجاری منصوب شده بود و سال گذشته فرد دیگری را از یک شرکت لابی گر گرفت.

پس از تیره شدن روابط در دوران جرمی کوربین، حزب کارگر سخت کار کرده است تا نشان دهد که آماده همکاری سازنده تر با تجارت تحت رهبری کیر استارمر است.

روز کاری آن در کنفرانس حزب کارگر در سال 2022 بیش از حد مجاز بود و شرکت ها و شرکت های لابی به طور فزاینده ای توجه حزب را جلب کردند زیرا در نظرسنجی ها بسیار جلوتر است. در رابطه با اخراج‌ها، این قابل درک است که حزب کارگر بر جدایی شدید بین کار برای حزب و کار برای کارفرما در طول کار اصرار دارد.

با این حال، حضور یک کارشناس سیاست HSBC در قلب تیم تجاری در سایه مورد انتقاد گروه های فشار و منتقدان نزدیکی این بانک به دولت چین و برخورد با کسانی که هنگ کنگ را ترک می کنند، قرار گرفت.

تام بریک، مدیر Unlock Democracy، یک گروه مبارزاتی که برای جامعه‌ای دموکراتیک‌تر فشار می‌آورد، می‌گوید: «احزاب سیاسی باید هنگام دعوت از بازرگانی‌ها به قلب تیم‌های خود بسیار با احتیاط عمل کنند: اولاً به این دلیل که آن مشاغل برنامه و اولویت‌های خاص خود را خواهند داشت. و ثانیاً به دلیل خطر شهرت ناشی از انتخاب اشتباه.

“انتخاب HSBC به عنوان شریک، که انتقادهای زیادی را به دلیل موضع آن در مورد هنگ کنگ به دنبال داشت، یک تصمیم مشکوک است.”

یکی از منتقدان HSBC در مورد چین، سر ایین دانکن اسمیت، رهبر سابق محافظه‌کاران، افزود: «کارنامه HSBC در مورد چین وحشتناک است، و حقوق بازنشستگی اتباع بریتانیایی خارج از کشور را که هنگ‌کنگ را ترک کرده‌اند، مسدود می‌کند. شما شروع به تعجب می کنید که آیا حزب کارگر از نشستن HSBC روی شانه خود احساس امنیت می کند.

مومنتوم، گروه فشار چپ در حزب کارگر، از این اخراج به این دلیل انتقاد کرد که یکی از نمایندگان صنعت بانکداری که در یک تیم کارگری کار می کند “صراحتاً هشدار دهنده” است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یکی از سخنگویان این گروه گفت: «اینکه کارگر در هر زمان با بانک هایی مانند HSBC در بستر باشد، نشان دهنده تسلیم نگران کننده در برابر منافع شرکت است. انتشار این خبر چند هفته پس از اعلام HSBC مبنی بر دوبرابر کردن سود سه ماهه خود به 4.3 میلیارد پوند، غم انگیزتر است. در حالی که میلیون‌ها نفر در بحران هزینه زندگی تلاش می‌کنند تا زندگی خود را تامین کنند، حزب کارگر دست به دست هم با بانکداران سودجو کار می‌کند.

«راحتی رهبری حزب کارگر در شهر لندن صرفاً خارج از ارتباط با خلق و خوی عمومی نیست. این خطر این است که حزب از دور فاجعه‌بار دیگری از مقررات‌زدایی به نام آزادسازی منابع مالی خصوصی استقبال کند. در عوض، حزب کارگر باید طرحی برای مالیات بر سودهای بادآورده بانکداران، مهار پاداش ها و قرار دادن سیستم مالی ما به کار مردم و کره زمین ارائه دهد.

کمک های مالی حزب کارگر به طور فزاینده ای از سوی کسب و کارها و نیز اهداکنندگان سنتی اتحادیه های کارگری، با کمک لرد لوی، جمع آوری کننده کمک های مالی سابق تونی بلر، دریافت می شود. تروور چین، سرمایه‌دار و تاجر، و ویکتور بلانک، رئیس سابق گروه بانکی لویدز، که هر دو در دوره‌های کارگری جدید و میلی‌بند کمک‌های مالی کرده بودند، از زمانی که استارمر رهبر شد، به پول دادن بازگشته‌اند. این حزب همچنین امسال 250000 پوند از فرن پرین، دختر لرد سینزبری، که بخشی از سلسله سوپرمارکت است، پذیرفت.

یکی از سخنگویان HSBC گفت: «HSBC موضع بی طرفی سیاسی دارد. ما مرتباً با طیف وسیعی از سیاستگذاران در مورد مسائلی که مشتریانمان را تحت تأثیر قرار می دهند در ارتباط هستیم.»

این بانک قبلاً در مورد اختلاف نظر در مورد موضع خود در مورد هنگ کنگ گفته بود که “یک تعهد پایدار به هنگ کنگ، مردم و جوامع آن” دارد اما “مانند همه بانک ها، ما باید از قانون و دستورالعمل های تنظیم کننده تبعیت کنیم.” در هر منطقه ای – از جمله هنگ کنگ – که در آن فعالیت می کنیم.

NatWest هیچ نظری نداشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …