شرکت انرژی خورشیدی بریتانیا طرح مشترکی را ارائه می دهد که می تواند سالانه 200 پوند صرفه جویی کند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناگر دوست دارید پنل‌های خورشیدی داشته باشید اما مالک خانه خود نیستید یا نمی‌توانید هزینه‌های آن را بپردازید، در مورد اولین پارک خورشیدی مشترک بریتانیا سرمایه‌گذاری کنید که نویدبخش برق ارزان‌تر با کربن صفر است و مستقیماً به قبض انرژی شما می‌پردازد. 40 سال آینده؟

ریپل انرژی با دو طرح موفق انرژی در جامعه در حال حاضر به دنبال سرمایه گذاران برای سومین پروژه خود است: ساخت یک پارک خورشیدی 42 مگاواتی در Derril Water در دوون، نه چندان دور از شهر کورنیش Bude.

این پروژه که توسط یکی از بزرگترین شرکت‌های مستقل انرژی‌های تجدیدپذیر جهان، RES ساخته می‌شود، پس از راه‌اندازی و اجرا در تابستان 2024، برق کافی برای تامین برق 14000 خانه در سراسر بریتانیا تولید خواهد کرد.

ریپل می گوید این سرمایه گذاری مشترک – که حدود 70000 پنل خواهد داشت – اولین پارک خورشیدی در بریتانیا خواهد بود که برق سبز خود را بین هزاران مالک خود به اشتراک می گذارد.

خانوارها می توانند به اندازه 25 پوند سرمایه گذاری کنند، اگرچه بیشتر مردم احتمالاً مایلند بین 3000 تا 3600 پوند معمولی سرمایه گذاری کنند – مبلغی که برای خرید ظرفیت تولید کافی برای پوشش 120٪ از مصرف برق سالانه خانه آنها لازم است.

این شرکت می گوید این باید به طور متوسط ​​حداقل 200 پوند در سال پس انداز کند. به جای پرداخت نرخ بازار برای برق خود، آنها در واقع هزینه عمده فروشی را می پردازند – قیمتی که پارک خورشیدی در بازار دریافت می کرد. البته خیلی به این بستگی دارد که در آینده چه اتفاقی برای قیمت انرژی خواهد افتاد.

ریپل می‌گوید این طرح را به گونه‌ای طراحی کرده است که مشابه مصرف‌کنندگانی باشد که روی پنل‌های خورشیدی پشت بام خود سرمایه‌گذاری می‌کنند – با این تفاوت که این پنل‌ها اتفاقاً در جای دیگری در کشور هستند.

سرمایه گذاری 3000 پوندی به طور قابل توجهی ارزان تر از خرید پنل های خورشیدی پشت بام شماست. نصب سیستم خورشیدی خانگی از حدود 7000 پوند شروع می شود و اگر باتری مناسبی اضافه کنید به بیش از 12000 پوند افزایش می یابد. و همچنین کسانی که توانایی پرداخت آن را ندارند، این طرح ممکن است برای افرادی که در ملکی زندگی می کنند که سقف آن برای پنل های خورشیدی مناسب نیست، جذاب باشد.

سارا مریک، بنیانگذار و مدیر اجرایی Ripple Energy، می‌گوید که با ارائه مالکیت مصرف‌کننده، پارک خورشیدی Derril Water «به نوع کاملاً متفاوتی از پارک خورشیدی تبدیل می‌شود، پارکی که متعلق به افرادی است که انرژی سبز ارزان‌قیمتی را برای آنها تأمین می‌کند».

او می‌افزاید: «ما می‌خواهیم Derril Water به طرحی برای پارک‌های خورشیدی متعلق به مصرف‌کنندگان در سراسر جهان تبدیل شود. هدف ایجاد موجی از مالکیت انرژی سبز است که مردم را قادر می سازد تأثیر واقعی آب و هوا داشته باشند و همچنین قبوض انرژی خود را تثبیت کنند. امیدواریم تا حد امکان بخشی از این پروژه پیشگام شوند.»

این شرکت می گوید پارک خورشیدی 19000 تن CO را ذخیره می کند2 انتشار هر سال

سایت دریل واتر ریپل انرژی.
سایت دریل واتر ریپل انرژی. عکس: انرژی ریپل

پس چگونه همه چیز کار می کند؟ کسانی که پول خود را می گذارند در واقع سهام یک جامعه تعاونی را می خرند که توسط ریپل مدیریت می شود. از هم‌اکنون تا زمانی که نیروگاه شروع به تولید برق می‌کند، خانواده باید به یکی از شش تامین‌کننده انرژی مورد تایید، که شامل Octopus و E.ON می‌شود، روی بیاورند.

ادعا می شود به شرطی که ظرفیت کافی برای تامین 100 درصد برق مصرفی خانه خود را خریداری کرده باشید، معمولاً باید حدود 20 تا 25 درصد در قبوض برق خود صرفه جویی کنید. این به طور خودکار توسط تامین کننده شما پردازش می شود، با صورتحساب های پایین تر برای 40 سال آینده. کاربران 100% صرفه جویی در مصرف برق دریافت نمی کنند زیرا هزینه های غیر انرژی مانند هزینه های شبکه، مالیات و هزینه های تامین کننده هنوز باید پرداخت شود.

این شرکت ادعا می کند که یک خانواده معمولی که 3600 پوند از قبل سرمایه گذاری می کند حداقل 8000 پوند در مجموع (200 پوند در سال در 40 سال) پس انداز می کند، در حالی که در عین حال به سیاره زمین کمک می کند، اگرچه پس انداز واقعی به آینده بستگی دارد. قیمت برق

نرخ پس انداز هر سال تعیین می شود. مشکلات بیشتر تامین انرژی مانند مشکلات پس از جنگ روسیه و اوکراین به معنای صرفه جویی بیشتر است. به همین ترتیب، سقوط قیمت ها نتیجه عکس خواهد داشت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

زن فشار دادن کلید برق روی کتری برقی
شرکت پشتیبان پارک خورشیدی می‌گوید که انتظار می‌رود یک خانواده معمولی که ۳۶۰۰ پوند از قبل سرمایه‌گذاری می‌کند، در مجموع حداقل ۸۰۰۰ پوند پس‌انداز کند. عکس: MBI/Alamy

یکی از مزایای این طرح این است که در صورت جابجایی، می توانید پانل ها و پس انداز را با خود ببرید. اگر اجاره کنید مشکلی نیست و همچنین مجبور نیستید برای نصب سیستم خود پیمانکارانی پیدا و استخدام کنید.

با این حال، مهم است بدانید که برخلاف سرمایه‌گذاری‌های سنتی، پول سرمایه‌گذاری‌شده در این طرح توسط «طرح جبران خدمات مالی»، نهادی رسمی که برای محافظت از مشتریان بریتانیا در زمانی که شرکت‌های خدمات مالی مجاز تحت پوشش قرار می‌گیرند، محافظت نمی‌شود. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند از این واقعیت که این سومین طرح ریپل است و شریک آن، RES، بازیگر بزرگی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر است، احساس راحتی کنند.

اولین پروژه ریپل یک توربین بادی منفرد در ولز بود که در آن 900 نفر برای مالکیت مشترک ثبت نام کردند. پروژه دوم آن در اسکاتلند دارای هشت توربین بادی است و به طور کامل تامین مالی شده و در حال ساخت است. حدود 5600 مالک مشترک و 19 عضو تجاری مالک این طرح هستند و با شروع فعالیت آن تا آغاز سال 2024 یا زودتر، صورتحساب های آنها کاهش می یابد.

آخرین پروژه اولین پارک خورشیدی ریپل است. هزینه خرید بیشتر از مزارع بادی است، اما کاربران به جای 25 سال، 40 سال از تخفیف انرژی بهره مند خواهند شد.

زمانی که اولین مزرعه بادی خود را راه اندازی کردیم، انتظار داشتیم 13 یا 14 سال طول بکشد تا کاربران بتوانند سرمایه خود را برگردانند، اما از زمانی که راه اندازی کردیم، قیمت ها آنقدر بالا رفته است که در واقع به نظر می رسد که هزینه ها از طریق صرفه جویی قابل بازپرداخت است. مریک می گوید شاید چهار سال در عوض.

پس از سرمایه گذاری، پول باید در طرح باقی بماند، به این معنی که هیچ برداشتی وجود ندارد. ریپل ممکن است بتواند ظرفیت شما را به خانوار دیگری که مصرف آن افزایش یافته است، «بازفروش» کند.

برای جزئیات بیشتر، به Rippleenergy.com بروید. انتظار می رود این پیشنهاد در 16 می یا زودتر در صورت وجود تقاضای بسیار بالا بسته شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …