سازمان دیده بان تبلیغات با ادعاهای گمراه کننده سلامت و زیبایی برخورد می کند | تبلیغات

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان دیده بان تبلیغات تعداد فزاینده ای از تبلیغات را ممنوع می کند که مزایای درمان های بهداشتی و زیبایی مانند بوتاکس، پرکننده های لب و کمک های رژیمی را اغراق می کنند.

اقدام اداره استانداردهای تبلیغاتی (ASA) بخشی از سرکوب کلینیک‌های زیبایی و تولیدکنندگان محصولات زیبایی در مورد نحوه تبلیغ خود است.

ASA بیشتر اوقات در پاسخ به افزایش شکایات در مورد تبلیغات در رسانه های اجتماعی و تلویزیون استفاده می کند که به گفته منتقدان می تواند مشتریان را در مورد میزان بهبود ظاهر آنها مانند لیزر و تزریقات ضد چروک گمراه کند.

بسیاری از مواردی که آن را ممنوع کرده است شامل تبلیغات بوتاکس، ماده ضد پیری و سایر داروهایی است که فقط با نسخه تجویز می شوند. بر اساس قانون مقررات دارویی 2012، تبلیغ آنها برای عموم مردم غیرقانونی است.

تحقیقاتی که اخیرا توسط آبان نیوز فاش شد نشان داد که تقریباً نه کلینیک از هر 10 کلینیک زیبایی با تبلیغ بوتاکس و سایر اشکال سم بوتولینوم که مردم از آن برای پنهان کردن چین و چروک‌ها و داشتن پوستی صاف‌تر استفاده می‌کنند، قانون را زیر پا گذاشته‌اند.

اقدام ASA در بحبوحه ترس از اینکه بسیاری از اپراتورها در بخش درمان های آرایشی پررونق اما دارای مقررات ضعیف هستند، عزت نفس و سلامت روان مشتریان را با فروش بیش از حد اثربخشی آنها به خطر می اندازند و کسانی را که برای آنها هزینه می کنند ناامید می کنند.

به عنوان مثال، در 26 آوریل، ASA تبلیغات در فیس بوک را برای اسکلروتراپی – درمانی برای رگ های واریسی که به دلایل زیبایی انجام می شود – که توسط سه کلینیک: Victoria Anne Beauty، Venus Beauty & Aesthetics و Chala’s Beauty Box قرار داده شده بود، ممنوع کرد. این کار به این دلیل انجام شد که اسکلروتراپی شامل استفاده از یک داروی تنها با نسخه است.

یکی از سخنگویان ASA گفت: “ما در حال حرکت به سمت یک روش پیشگیرانه مقررات گذاری هستیم و تبلیغات بیشتری را نسبت به قبل پردازش می کنیم تا سریعاً مواردی که مشکل دارند ممنوع شوند.”

مداخله افزایش یافته ASA همچنین پاسخی است به کمیته منتخب مراقبت های بهداشتی و اجتماعی Commons در آگوست گذشته که از سازمان دیده بان خواسته بود با «محتوای آنلاینی که تصویر بدنی ایده آل، اغلب اصلاح شده و غیر واقعی را ترویج می کند، سختگیرانه عمل کند. [given its] ارتباط با ایجاد عزت نفس پایین و شرایط مربوط به سلامت روان.

نمایندگان مجلس در گزارشی در مورد تصویر بدن توصیه کردند که دکتری کردن تصاویر باید ممنوع شود و مقررات بهبود یافته برای تبلیغات آرایشی باید اطمینان حاصل شود که آنها یک Kitemark و نشان هشدار را نشان می دهند.

پروفسور دیوید سینز، رئیس کمیته مشترک متخصصان زیبایی، که به دنبال تنظیم بهتر بخش زیبایی است، گفت: “ASA در شش ماه گذشته تلاش هماهنگی برای اسکن، بررسی و تجزیه و تحلیل مجموعه ای از موارد اجتماعی انجام داده است. پست های تبلیغاتی رسانه ها و وب سایت ها از کلینیک ها و سالن های زیبایی. این منجر به آن شده است که آنها یک کمپین هماهنگ را برای بیرون راندن کسانی که تبلیغات و مطالب تبلیغاتی غیرقانونی یا گمراه کننده منتشر می کنند، اعمال کنند.

او اقدام “مقاطعانه تر” تنظیم کننده در مورد “جریان بی امان تبلیغات نامناسب و اغلب غیرقانونی که روزانه در وب سایت های رسانه های اجتماعی در بریتانیا ظاهر می شود” را ستود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ما برخی از تبلیغاتی را که ASA پذیرفته است علیه آن ها اقدام کند، ارزیابی می کنیم تا تهدیدی جدی برای آسیب رساندن به مردم باشد و می تواند بی پروا تلقی شود.»

در سال 2020، ASA 482 شکایت در مورد آگهی های درمان زیبایی دریافت کرد و 468 پرونده را باز کرد و علیه 39 اپراتور اقدام کرد. در سال گذشته 651 شکایت دریافت و 640 پرونده تشکیل و 43 بار به اقدامات اجرایی متوسل شد. پاییز گذشته، یک عضو جدید از کارکنان خود را برای هماهنگ کردن بررسی دقیق تر رفتار صنعت زیبایی منصوب کرد.

سخنگوی ASA افزود: «تبلیغ کنندگان باید اطمینان حاصل کنند که از قوانین کاملاً آگاه هستند. آنها نباید داروهایی که فقط با نسخه تجویز می شوند را تبلیغ کنند. آنها نباید گمراه کننده باشند و نباید در مورد اثربخشی هر روش درمانی اغراق کنند، از ناامنی های احتمالی مصرف کنندگان در مورد بدن خود سوء استفاده کنند یا هر گونه شرایط و ضوابط مربوطه را برای درمان حذف کنند.

ویکتوریا براونلی، مدیر ارشد سیاست در شورای زیبایی بریتانیا، که نماینده درمانگران زیبایی است، از کلینیک ها خواست که فقط از تبلیغات مسئولانه استفاده کنند. او گفت: «اگر می‌خواهیم واقعاً در بالا بردن شهرت صنعت زیبایی موفق شویم، به کسب‌وکارها و متخصصان نیاز داریم تا استانداردهای ایمنی مصرف‌کننده را به عنوان اولویت شماره یک رعایت کنند.

“رعایت قوانین مربوط به تبلیغات ایمن برای این امر کلیدی است و ما مطلقاً غیرقانونی در این زمینه را نمی پذیریم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …