کشاورزان در اوکراین جان خود را به خطر می اندازند تا مزارع خود را از مواد منفجره پاک کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیش از فصل بحرانی کاشت بهاره، کشاورزان در اوکراین جان خود را به خطر می اندازند تا مزارع خود را از مواد منفجره پاک کنند.

نماینده انجمن کشاورزان اوکراین گفت که کشاورزان اوکراین زنگ خطر را در آستانه فصل کاشت بهاره به صدا درآورده اند و خواستار کمک برای مین روبی مزارع خود شده اند.

بخش کشاورزی این کشور از تهاجم روسیه به شدت آسیب دیده است.

ارزیابی اخیر توسط دانشکده اقتصاد کیف نشان داد که خسارت مستقیم به بخش کشاورزی اوکراین در حال حاضر 6.14 میلیارد یورو است، در حالی که زیان کلی این بخش تا پایان سال 2022 به بیش از 36.9 میلیارد یورو رسیده است.

ذخایر ارزان قیمت گندم، جو و روغن آفتابگردان اوکراین که «سبد نان جهان» نامیده می‌شود، برای آفریقا، خاورمیانه و بخش‌هایی از آسیا که مردم در آن گرسنه می‌شوند، حیاتی هستند.

اما خدمات مین زدایی بیش از حد گسترده است و زیرساخت ها و خانه های غیرنظامی بر مزارع اولویت دارند. با این حال، بسیاری از کشاورزان ساکن در مناطقی که اکنون از اشغال روسیه آزاد شده اند، می گویند که نمی توانند صبر کنند.

آنها جان خود را به خطر می اندازند تا خودشان زمین خود را از مواد منفجره قبل از فصل حساس کاشت بهاره پاک کنند.

“اگر او یک کشاورز تک نفره است، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهد. رفتن به میدان، پاکسازی آن. برخی از مردم منفجر می شوند.

اما او می‌گوید که آن‌ها انتخاب کمی دارند زیرا در زمین زندگی می‌کنند. سال گذشته به دلیل جنگ محصول را برداشت نکردند و خیلی ها دوره کاشت پاییزه را هم از دست دادند.

«وضعیت ما این است که ما یک تجارت هستیم. ما کارگر استخدام می کنیم. من نمی توانم آنها را به میدانی بفرستم که می دانم مین ها و بمب ها هستند. یک نفر را بفرستند تا خودش را منفجر کند؟ من نمی توانم این کار را انجام دهم.

علاوه بر این، کشاورزان باید با افزایش هزینه های تولید و حمل و نقل ناشی از محاصره بسیاری از بنادر دریای سیاه توسط مسکو کنار بیایند.

بحران دوگانه باعث شده است که بسیاری از آنها کاشت محصولات خود را کاهش دهند. تنگناها در حمل و نقل غلات از طریق زمین و دریا نیز با انتظارات کاهش 20 تا 30 درصدی در تولید غلات باعث ضرر و زیان می شود.

مانند بسیاری از کشاورزان دیگر در سراسر اوکراین، اوسکالو می گوید که خطر ورشکستگی او بسیار واقعی است. تراکتورهای او آسیب دیده و انبارش در اثر آتش سوزی ویران شده است، هزینه ها بسیار زیاد است.

ما می توانیم یک سال دیگر ادامه دهیم. تجهیزات را تعمیر کنید، ما می توانیم یک سال دیگر این کار را انجام دهیم. اما بدون کمک دولت، بدون جبران محصول سال گذشته که سوخته است.»

«آنها قول غرامت دادند، اما وقتی جنگ تمام شد، این چیزی است که مردم می گویند. اگر مزارع مین زدایی نشوند، آنها را بذر نخواهیم برد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …