اد دیوی از لیبرال دمز خواستار بحث ملی درباره نقش برده داری بریتانیا شد | اد دیوی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اد دیوی، رهبر لیبرال دموکرات‌ها، پس از آن که تاجگذاری مجدداً پرسش‌هایی را در مورد پیوندهای تاریخی سلطنت برانگیخت، خواستار یک بحث ملی درباره نقش بریتانیا در تجارت برده شد.

او گفت که خواستار “رویکردی بازتر” برای رسیدگی به سوالات در مورد نقش بریتانیا در بردگی آفریقایی‌ها است و از مسیری که دولت نیوزلند در پیش گرفته است، که عذرخواهی کرده و بیش از 150 میلیون دلار غرامت به جوامع بومی ارائه کرده است ستایش کرد. بدرفتاری گذشته

دیوی روز یکشنبه به لورا کوئنسبرگ از بی بی سی گفت: «ما واقعاً خواهان رویکردی بسیار بازتر هستیم… ما باید در این مورد بحث کنیم. و در زمینه روابط بریتانیا با جهان – نه فقط با شرکای مشترک المنافع ما، بلکه با بقیه جهان – من واقعاً فکر می کنم که صرفاً پایان دادن به بحث راه رو به جلو نیست.

اظهارات دیوی پس از آن بیان می شود که شاه چارلز حمایت خود را از تحقیق در مورد پیوندهای خانواده سلطنتی با تجارت برده اعلام کرد.

کاخ باکینگهام ماه گذشته اعلام کرد که از یک پروژه تحقیقاتی در مورد پیوندهای چند صد ساله سلطنت با برده داری حمایت می کند، پس از اینکه آبان نیوز سندی را منتشر کرد که قبلا دیده نشده بود که نشان می داد شرکت سلطنتی آفریقایی تجارت برده 1000 پوند سهام را در سال 1689 به پادشاه ویلیام سوم منتقل کرده است. .

پادشاه مایل بود تاجگذاری خود را در روز شنبه به یک رویداد چندفرهنگی تبدیل کند، نقش‌های برجسته‌ای را به سیاه‌پوستان و اقلیت‌های قومی بریتانیایی بدهد و نمایندگان جوامع یهودی، مسلمان، سیک، هندو و بودایی از صومعه وست‌مینستر استقبال کردند.

اما او همچنان تحت فشار است تا عذرخواهی رسمی برای بردگی و امپراتوری صادر کند و گروه‌های بومی از 12 کشور مشترک المنافع از او می‌خواهند «تأثیر وحشتناک و میراث نسل‌کشی و استعمار مردمان بومی و برده‌دار را بپذیرد».

ریشی سوناک عذرخواهی یا غرامت برای برده داری توسط دولتش را رد کرده است. نخست وزیر ماه گذشته به مجلس عوام گفت: «تلاش برای برداشتن تاریخ ما راه درستی نیست و چیزی نیست که ما انرژی خود را روی آن متمرکز کنیم.»

این اظهارات برخی از رهبران کشورهای مشترک المنافع را ناامید کرد و جانی بریسنو، نخست وزیر بلیز، این هفته به آبان نیوز گفت: «فکر می‌کنم. [Sunak] مسئولیت اخلاقی دارد که بتواند حداقل عذرخواهی کند.»

دیوی روز یکشنبه گفت: “پادشاه به سمتی می رود که سعی کند به این موضوع با ظرافت بیشتری نسبت به آنچه از دولت می بینیم نگاه کند.”

او رویکرد نیوزیلند را ستایش کرد، جایی که جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر سابق، عذرخواهی و 155 میلیون دلار غرامت از طرف ولیعهد بریتانیا به یک قبیله مائوری به خاطر نبردهای قبلی بر سر سرزمین مائوری ارائه کرد.

کریس هیپکینز، جانشین او به عنوان نخست‌وزیر، روز یکشنبه به بی‌بی‌سی گفت: «وقتی به گذشته نگاه می‌کنید و آنچه را که اتفاق افتاده است شناسایی می‌کنید – در بسیاری از موارد اتفاقات وحشتناک و وحشتناکی رخ داده است، آن را ثبت می‌کنید و سپس آن را تصدیق می‌کنید و راهی پیدا می‌کنید. ارائه مقداری جبران خسارت، چیز بسیار بسیار قدرتمندی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …