وزیر می گوید که پلیس حق دستگیری معترضان به تاج گذاری را به عنوان بریتانیا در صحنه جهانی دارد تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک وزیر از بازداشت جنجالی معترضان مسالمت آمیز در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز سوم در روز شنبه دفاع کرد و مدعی شد که پلیس درست عمل کرده است که “ما در صحنه جهانی بودیم”.

لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، پس از دستگیری شش عضو گروه مبارزات انتخاباتی ضد سلطنتی جمهوری در حدود ساعت 7:30 صبح – قبل از شروع اعتراض آنها – و توقیف پلاکاردها، لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، به یکشنبه بی‌بی‌سی با لورا کوئنسبرگ گفت: «فکر می‌کنم آنها کاملاً رفتار کردند. حق در نظر گرفتن زمینه رویداد به عنوان یک کل است.»

او گفت: «200 شخصیت خارجی در بریتانیا، در لندن، در مراسمی حضور داشتند که میلیون‌ها نفر تماشا می‌کردند و صدها هزار نفر در صحنه حضور داشتند. من فکر می‌کنم این واقعاً مهم بود که آنها هنگام تصمیم‌گیری این موضوع را در نظر بگیرند.»

اسکاتلند یارد گفت روز شنبه 52 نفر را به دلیل جرائمی از جمله درگیری، نقض نظم عمومی، نقض صلح و توطئه برای ایجاد مزاحمت عمومی دستگیر کردند. در بیانیه پلیس آمده است که در دستگیری سازمان دهندگان جمهوری “دستگاه های قفل” کشف و ضبط شد. اما این گروه داشتن چنین تجهیزاتی را تکذیب کرد. این مدعی شد که یک معترض به دلیل داشتن رشته ای که بخشی از یک پلاکارد بود، دستگیر شد.

گراهام اسمیت، مدیر اجرایی جمهوری، که گفته بود حدود ساعت 11:30 شب گذشته آزاد شد، در توییتی نوشت: «اشتباه نکنید. دیگر حق اعتراض مسالمت آمیز در بریتانیا وجود ندارد. بارها به من گفته اند که پادشاه آنجاست تا از آزادی های ما دفاع کند. اکنون آزادی های ما به نام او مورد حمله قرار گرفته است.»

آدام هاگ، رهبر حزب کارگر شورای شهر وست مینستر، پس از اینکه سه داوطلب شورای شهر حدود ساعت 2 بامداد روز شنبه در سوهو دستگیر شدند و بعد از اینکه در اختیار داشتن آلارم های تجاوز جنسی بودند، به قید وثیقه آزاد شدند، گفت که او “فوراً پلیس را برای پاسخ های مناسب تحت فشار قرار داده است”. . پلیس گفت که “همکاران نظامی” بیم داشتند که از چنین وسایلی برای مختل کردن اسب های رژه استفاده شود که “خطر قابل توجهی برای ایمنی مردم و سواران باشد”.

با این حال، شورا گفت که این دستگاه‌ها در واقع برای داوطلبان ستاره‌های شب بود که به زنان آسیب‌پذیر کمک می‌کردند و بودجه آن‌ها از طریق کمک مالی وزارت خانه تامین می‌شد. آنها همچنین دمپایی، کیسه های استفراغ و آب را به عیاشی های نیازمند می دهند.

یک منبع ارشد شورا گفت: «به نظر می‌رسد به احتمال زیاد ستاره‌های شب درگیر یک پیش‌فرض آشکار دستگیری هر کسی با دستگاه‌های بالقوه مخرب حتی اگر آنها را برای مقاصد قانونی یا تأیید شده در اختیار داشته باشند، گرفتار شده‌اند، رویکردی که Met به شرکای خود در مورد آن اطلاع نداده بود». . از آنجایی که افسران دستگیرکننده محلی نبودند، نمی‌دانستند ستاره‌های شب چه کسانی هستند و نمی‌دانستند که با شورا تماس بگیرند تا تنش‌زدایی کنند.»

فریزر تاکید کرد که Met “از لحاظ عملیاتی مستقل” است و باید “تماس های سخت” می کرد، اما از قوانین اعتراضی جدیدی که هفته گذشته به عنوان پاسخی ضروری به “تغییر تاکتیک معترضان” معرفی شد، دفاع کرد و گفت: “ما دیده ایم که آنها مانع از حرکت مردم می شوند. کسب و کار روزانه آنها، چه رفتن به مدرسه، چه توانایی رفتن به بیمارستان، چه توانایی رفتن به سر کار.

رابرت باکلند، وزیر دادگستری سابق، به جی‌بی‌نیوز گفت: «اگر پلیس اجازه دهد اتفاقی بیفتد و رژه مانع شود یا اسب‌ها ترسیده باشند، در اسکله خواهد بود. ما نمی توانیم، این امن نیست.»

اسکاتلند یارد گفت تاکتیک هایش متناسب است.

دکتر کارن فایندلی، که عملیات پلیس را رهبری می کرد، گفت: «ما کاملاً نگرانی عمومی را پس از دستگیری هایی که انجام دادیم درک می کنیم. اعتراض قانونی است و می تواند مخل باشد. ما تظاهرات متعددی را بدون مداخله در تجمع تاجگذاری و در طول آن تحت نظارت پلیس قرار داده ایم. وظیفه ما این است که این کار را به شیوه ای متناسب و در راستای قوانین مربوطه انجام دهیم. ما همچنین وظیفه داریم زمانی که اعتراض مجرمانه می شود و ممکن است اختلال جدی ایجاد کند، مداخله کنیم. این بستگی به زمینه دارد. تاجگذاری یک رویداد یک بار در یک نسل است و این یک ملاحظات کلیدی در ارزیابی ما است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وی افزود: «تظاهراتی که در آن تعداد زیادی حضور داشتند، با آگاهی پلیس و بدون مداخله برگزار شد.»

این دستگیری ها باعث شد که مبارزان و گروه های حقوق بشر متهم شوند که آزادی اعتراض مورد حمله قرار گرفته است. ساشا دشموک، مدیر اجرایی عفو بین‌الملل بریتانیا، گفت: «داشتن یک مگافون یا حمل پلاکارد هرگز نباید زمینه‌ای برای دستگیری پلیس باشد و دیده‌بان حقوق بشر گفت گزارش‌های دستگیری معترضان مسالمت‌آمیز «بسیار نگران‌کننده» و «چیزی است که شما می‌خواهید انجام دهید». انتظار دیدن در مسکو را داشته باشید، نه لندن.»

روز یکشنبه، اد دیوی، رهبر لیبرال دموکرات‌ها، گفت: «دلیل دقیق دستگیری آن‌ها توسط پلیس را نمی‌دانم… اما من در واقع دولت محافظه‌کار را مسئول تصویب قانونی برای سرکوب اعتراضاتی می‌دانم که سنت‌های بریتانیا را نقض می‌کنند. آزادی‌های مدنی و من فکر می‌کنم محافظه‌کاران باید پاسخگوی بسیاری باشند.»

جیسون آردی، استاد جامعه شناسی و آموزش در دانشگاه کمبریج، در پاسخ به سوالی در مورد دستگیری معترضان در میدان ترافالگار، گفت: «آنچه که ما در حال مشاهده هستیم، نقض توانایی ما برای داشتن آزادی بیان است. فکر می‌کنم این یک اعتراض مسالمت‌آمیز بود و صادقانه بگویم، و بدون تعجب، فکر می‌کنم واکنش پلیس به آن موقعیت خاص بسیار سنگین و غیرضروری بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …