بیایید پدرگرایی را کنار بگذاریم و به اما رادوکانو استراحت بدهیم – او آن را به دست آورده است | اما رادوکانو

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو هنوز دو ماه دیگر به مسابقات قهرمانی ویمبلدون باقی مانده است، اما با این خبر که اما رادوکانو در این مسابقات شرکت نخواهد کرد، کمی غبار ستاره ای ریخته اند. تجربه هواداران ویمبلدون به عنوان تنها تورنمنت تنیس که بسیاری از بریتانیایی‌ها آن را دنبال می‌کنند – در عین حال با فداکاری بی‌نهایت به آن متعهد می‌شوند – شامل بحث در مورد شایستگی هر کسی می‌شود که در حال حاضر فداکاری آن عزیز است. روز چهارشنبه رادوکانو، دارنده اخیر این موقعیت، تصویری را از روی تخت بیمارستان خود در اینستاگرام منتشر کرد که درمان هر دو دست (و مچ پا) را نشان می دهد که او را تا پایان تابستان از رقابت دور نگه می دارد.

مشاهده، خوشایند است که پس از یک مبارزه طولانی با فرم از زمان پیروزی غیرمنتظره و تاریخی او در اوپن آمریکا، همدردی و آرزوهای خوب برای این دختر 20 ساله وجود داشت. پس از خروج زودهنگام از اشتوتگارت در اواسط آوریل و قبل از کناره گیری او از مسابقات اوپن مادرید در هفته گذشته، نگرانی هایی وجود داشت که رتبه او در بین 100 تیم برتر زنان در خطر باشد. اما سرنوشت قراردادهای حامی مالی بسیار و ارزشمند او برای بسیاری در رسانه های اجتماعی به همان اندازه مورد توجه قرار گرفته است.

با توجه به اینکه بریتیش ایرویز و پورشه جزو اولین پاسخ دهندگان اینستا بودند که او را با ایموجی های قلبی بمباران کردند (پورشه گفت: “ما برای شما آرزوی بهبودی سریع و بازگشت قوی تر به زمین و پشت فرمان داریم!”، فکر می کنم ما می توانیم. بگو که او برای مدتی خوب خواهد بود. اما سطوح احساسات ابراز شده در طول سال گذشته در مورد امضای قراردادهای تاییدیه او آموزنده بوده است. و حتی در حالی که او مبارزات خود را با مصدومیت مستند می‌کرد، مفسرانی از آنها می‌پرسیدند که آیا او به اندازه کافی خوب است که چک‌هایش را در زمان استراحت امضا کند.

اما رادوکانو
اما رادوکانو قبل از مسابقه اوپن استرالیا مقابل کوکو گاوف از ایالات متحده، 18 ژانویه 2023. عکس: کامرون اسپنسر/گتی ایماژ

اکتبر گذشته، رادوکانو دوازدهمین ورزشکار بازاری دنیا بود، درست پس از تام برادی و سیمون بایلز. او به ترتیب چهار و پنج پله از رافائل نادال و نیمار جلوتر بود. معاملات بسیار او – با ابربرندهای وودافون تا اچ اس بی سی، تیفانی تا دیور – به طور بی‌نفس شمارش و ارزیابی شده است و به نظر می‌رسد قیمت 10 میلیون پوندی تخمینی محافظه‌کارانه از ارزش آنها باشد.

اما شکست فوری او در تحقق وعده‌های درخشانش این سوال را ایجاد کرده است که آیا تعهدات تجاری او ممکن است تمرکز او را از بازی تنیس منحرف کند یا خیر. شاید در این هفته باید این سوال به ذهن متبادر شود. چرا در عوض از او نپرسید که آیا درآمد مطمئن، و امکانات مالی برای ارائه بهترین بهبود ممکن، به او کمک می‌کند تا برای آینده برنامه‌ریزی کند و آموزش ببیند؟

کنجکاو است که وقتی بالاخره به آنها فرصتی برای کسب درآمد کلان داده می شود، چقدر سریع در مورد سلامتی ورزشکاران زن انگیزه پیدا می کنیم. همه ما می دانیم که دوران حرفه ای ورزشکاران اغلب کوتاه و همیشه نامطمئن است – برای هر بازیکنی که یک دهه از حرفه انتخابی خود می گذرد، صدها بازیکن دیگر وجود خواهند داشت که پتانسیل آنها از بین می رود یا بهترین سال های آنها به دلیل مصدومیت از بین می رود. در چنین پارامترهای شناخته شده ای، چرا هیچ ورزشکار جوانی نباید در زمانی که پیشنهاد تجاری ارائه می شود و در اوج جذابیت خود قرار دارد، بیشترین استفاده را از منافع تجاری خود ببرد؟

اتفاقاً ما به ندرت می شنویم که به ورزشکاران مرد گفته شود “روی ورزش خود تمرکز کنید”. هرکسی که می‌خواهد چشم‌اندازی درباره وضعیت ما داشته باشد، فقط باید این هفته وارد سینما شود و تماشا کند هوا، فیلم بن افلک درباره بزرگترین کودتای اسپانسری در تاریخ بسکتبال. این یک نامه عاشقانه سرگشاده به مصرف گرایی و تغییری است که در ورزش ایجاد کرده است، و همچنین پیامی قدرتمند برای خرید یک جفت کفش کتانی.

مایکل جردن، مبادا فراموش کنیم، زمانی که قرارداد معروف خود را با نایک امضا کرد، مقداری ثابت نشده بود. (مدیر اجرایی شرکت می پرسد: «یک تازه کار؟ کیست که هرگز پا در دادگاه NBA نگذاشته است؟» قهرمان مرد بازاریابی-خردکار ما پاسخ می دهد: «این تعریف تحت اللفظی تازه کار است، بله.» جردن تمام تمام کارهایش را انجام داد. خواب دیده و بیشتر، اما داستان های احتیاطی فراوان است. زمانی که آدیداس با قراردادی 260 میلیون دلاری با او قرارداد بست، دریک رز جوان‌ترین بازیکن MVP (با ارزش‌ترین بازیکن) در تاریخ NBA بود، اما در 12 سال پس از آن، او با موجی از مصدومیت‌ها تلاش کرد تا دوران حرفه‌ای خود را حفظ کند.

چه چیزی در مورد تنیسورهای زن وجود دارد که ما را نسبت به آنها اینقدر پدرانه می کند؟ آیا به این دلیل است که رادوکانو جوان است؟ زیرا می ترسیم که او یا والدینش یا متخصصان با تجربه ای که حرفه او را مدیریت می کنند، ندانند چگونه تصمیمات خوبی بگیرند؟ برخی دوست دارند نام آنا کورنیکووا را مانند یک نفرین زمزمه کنند، گویی او به نوعی روح آینده برای هر زن جوان جذاب و موفق تجاری است.

و با این حال به نظر می رسید که همه ما موافق بودیم، زمانی که رادوکانو برای اولین بار در 18 سالگی یک گرند اسلم را برد، بهترین کاری که می توانستیم انجام دهیم این بود که او را تنها بگذاریم تا زندگی اش را بگذراند. شاید برای یک بار هم که شده می دانستیم در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …