بروید و معاشرت کنید: چرا ملاقات با دوستان برای اقتصاد خوب است | تورستن بل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنهایی تمام شده است افراد بیشتری تنها زندگی می کنند و 6 درصد از ما (معادل 3 میلیون نفر در انگلیس) گزارش می دهند که اغلب یا همیشه احساس تنهایی می کنیم. همه‌گیری، میلیون‌ها نفر از ما را برای ماه‌ها تنها گذاشت.

اما چه نوع تنهایی مهم است و چگونه؟ به هر حال، روانشناسان به ما می گویند تنها بودن لزوما به معنای تنها بودن نیست. تنهایی از سعادت تا جهنم را در بر می گیرد.

تمایز بین انواع مختلف تنهایی برای اقتصاد نیز مهم است. بنابراین، تحقیق جدیدی را که به بررسی معنای تنهایی برای رشد اقتصادی می‌پردازد، با استفاده از داده‌های مناطق اروپایی در طول دهه 2010 برای بررسی دو نوع نتیجه می‌گیرد: تنها زندگی کردن و تنها بودن. یک سوم خانواده ها در سراسر اروپا یک فرد را تشکیل می دهند. این رقم بین سال‌های 2007 و 2016 بیش از 10 درصد افزایش یافته است، با تغییرات منطقه‌ای بزرگ: نیمی از خانه‌داران برلین تنها زندگی می‌کنند.

همه اینها دریانوردی ساده نیست (با خطرات خودکشی بالاتر) اما مزایای بزرگی برای افراد (که اغلب زندگی اجتماعی غنی دارند) و اقتصاد وجود دارد. به نظر می رسد تعداد بیشتر خانوارهای مجرد در واقع به اقتصادهای پویاتر و با رشد سریع تر تبدیل می شود. این بخشی از کار بیشتر زنان (شرایط ضروری با توجه به اینکه زندگی تنها گرانتر است) و شهرنشینی است.

در مقابل، تنهایی – به ویژه سطوح پایین تر تعامل اجتماعی در میان اکثریت جمعیت – عموماً برای رشد بد است. انزوای اجتماعی به سلامت ما آسیب می رساند و اشتغال را کاهش می دهد. تعاملات کمتر همچنین به معنای شانس کمتری برای گسترش دانش است، چیزی که اقتصاددانان آن را مرکزی برای رشد می دانند.

به نظر می‌رسد ایده‌آل بخش بزرگی از جمعیت است که به طور منظم با دوستان، خانواده، همکاران ملاقات می‌کنند – مثلاً هر هفته. اما نه خیلی منظم. به ویژه اجتماعی شدن زیاد در واقع به رشد آسیب می زند. هیچ کس با نوشیدن قهوه در تمام روز در میدان روستا کارش را انجام نمی دهد.

تورستن بل، مدیر اجرایی بنیاد رزولوشن است. اطلاعات بیشتر را در رزولوشنفنداسیون.org بخوانید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …