تاجگذاری پادشاه چارلز توسط 20 میلیون مخاطب تلویزیونی تماشا شد | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس آمار رسمی، مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز در روز شنبه توسط بیش از 20 میلیون بریتانیایی تماشاگر تلویزیونی انجام شد.

این امر باعث می‌شود رویداد شنبه به نوعی به پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی سال تبدیل شود، اما مخاطبان به طور قابل‌توجهی کمتر از ۲۹ میلیون بریتانیایی است که مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در سپتامبر را تماشا کردند.

آمار تماشاگران مراسم تاجگذاری در کلیسای وست مینستر ممکن است به دلیل آب و هوای نامناسب در بخش‌هایی از بریتانیا افزایش یافته باشد که مردم را مجبور به ماندن در داخل خانه می‌کرد و به این معنی بود که مهمانی‌های تماشای فضای باز به دلیل باران تا حد زیادی خالی بودند.

اکثریت قریب به اتفاق مخاطبان پوشش بی‌بی‌سی را تماشا کردند که توسط هاو ادواردز هدایت می‌شد و در سراسر بی‌بی‌سی وان، بی‌بی‌سی دو و کانال خبری بی‌بی‌سی پخش می‌شد و بیش از 15.5 میلیون مخاطب داشت. طبق آمار رسمی بارب که توسط آژانس Digital-i ارائه شده است، پوشش ITV به 3.6 میلیون بیننده و پوشش Sky به 800000 نفر در سراسر Sky News و Sky Showcase رسید.

قبل از تاجگذاری، اختلافاتی با گروه های روزنامه – و کانال های کوچکتر GB News و TalkTV – بر سر دسترسی به فیلم وجود داشت. آن‌ها ناراحت بودند که بی‌بی‌سی تنها حاضر است فیلم زنده تاجگذاری را با قیمت بسیار بالا به اشتراک بگذارد. آبان نیوز همچنین از نگرانی‌هایی در بی‌بی‌سی درباره سیاست ارسال برخی فیلم‌ها به کاخ سلطنتی برای تایید خبر داد.

علیرغم نگرانی از دستگیری رئیس جنبش جمهوری خواه توسط پلیس ساعاتی قبل از تاجگذاری، زمان پخش محدودی به دیدگاه های ضد سلطنتی در طول پخش برنامه های روز شنبه داده شد.

ارقام تماشای تلویزیون شامل تعداد اندک اما قابل توجهی از افرادی که مراسم تاج گذاری را از طریق پخش زنده و از طریق روش های پخش غیر سنتی مانند یوتیوب تماشا کرده اند، نمی شود. برخی از کانال های تلویزیونی تصمیم گرفتند تاجگذاری را به کلی نادیده بگیرند و نتایج متفاوتی به همراه داشت.

کانال 4، 138000 نفر را متقاعد کرد که ترجیح می دهند یک صبح شنبه بارانی را با تماشای روآن اتکینسون در جانی انگلیش Strikes Again بگذرانند تا اینکه سعی کنند نگاهی اجمالی به پادشاه چارلز سوم که با روغن مقدس از یک قاشق تشریفاتی قرن دوازدهمی مسح می شود، داشته باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …