فاش شد: انسان مدرن برای استعمار اروپا به سه تلاش – و 12000 سال – نیاز داشت | نئاندرتال ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بین 54000 تا 42000 سال پیش، سه موج جداگانه از انسان‌های مدرن طول کشید تا اروپا را مستعمره کنند. این نتیجه کلیدی دانشمندانی است که مشغول مطالعه غارهای دره رون بوده اند و در آنجا شواهدی را کشف کرده اند که نشان می دهد یک مرد دانا قبل از اینکه بتوانند خود را در این قاره مستقر کنند مجبور بودند سه تلاش مصمم را برای حرکت به سمت غرب و شمال از غرب آسیا انجام دهند.

لودویک اسلیماک از دانشگاه تولوز، که رهبری کاوش‌ها را در فرانسه بر عهده دارد، گفت: «دو موج اول شکست خوردند، اما موج سوم حدود 42000 سال پیش موفق شد. پس از آن، انسان‌های مدرن اروپا را به دست گرفتند. نئاندرتال ها که در این قاره تکامل یافته بودند، از بین رفتند.

تحقیق این گروه که در مجله منتشر شده است پلوس وان، بحث برانگیز است زیرا نشان می دهد که اسکان گونه ما در اروپا حدود 12000 سال طول کشید تا تکمیل شود. انتقال انسان‌های مدرن به این قاره، دور از تسخیر سریع، یک امر طولانی بود که شامل سفر در امتداد مدیترانه قبل از حرکت اجداد ما به سمت شمال دره رون بود.

این مقاله همچنین بحث برانگیز است زیرا منشأ یکی از صنایع کلیدی ابزار سنگی ماقبل تاریخ که در مرکز فرانسه کشف شده است را زیر سوال می برد. این ابزارها به عنوان ابزار Châtelperronian شناخته می شوند، یک صنعت سنگی که به نام روستایی که اولین بار در قرن 19 در آن ابزار پیدا شد، نامگذاری شد.

مهمتر از همه، این ابزارها، که به دلیل تیغه های ظریف، باریک و ساختار پیچیده خود متمایز هستند، از آن زمان – توسط بسیاری اما نه همه دانشمندان – به ابزارسازان نئاندرتال نسبت داده شده است. این محققان استدلال می کنند که ابزارها نشان می دهد که نئاندرتال ها قادر به ساخت ابزار پیشرفته و رفتار پیچیده بودند.

اما اسلیماک این دیدگاه را رد می کند. ابزارهای شاتلپرونی ساخته دست انسان‌های امروزی است و با توجه به شباهت آن‌ها به ابزارهای سنگی که در خاورمیانه ساخته می‌شوند، نتیجه می‌گیریم که آنها توسط انسان‌های خردمند در حین حرکت به اروپا به آنجا آورده شده‌اند.

گروت ماندرین در دره رون فرانسه.
گروت ماندرین در دره رون فرانسه. عکس: موزه تاریخ طبیعی / PA

پروفسور کریس استرینگر از موزه تاریخ طبیعی لندن گفت: این ادعایی است که مسلماً باعث بحث و جدل می شود. او گفت: “این یک مقاله تحریک آمیز و جاه طلبانه است.” مشاهده کننده. «به ویژه، استدلال می‌کند که صنعت سنگ شاتلپرونی، که معمولاً تصور می‌شود محصول نئاندرتال‌ها است، در واقع کار یک مرد دانا. بنابراین، او می‌گوید که ارتباط فرضی فسیل‌های نئاندرتال با ابزار شاتل‌پرونی باید نامعتبر باشد.

اسلیماک همچنین در مقالات قبلی استدلال کرده است که انسان‌های مدرن، که برای اولین بار در حدود 60000 سال پیش از آفریقا ظهور کردند، ممکن است با تیر و کمان مسلح شده باشند تا از ابزارهای سنگی نوک تیز کوچک 54000 ساله – که بسیار شبیه نوک پیکان هستند – قضاوت کنند. – که در غار Grotte Mandrin در دره Rhône پیدا شده است. این فناوری – که به شکارچیان اجازه می‌دهد تا از راه دور بدون اینکه خودشان را به خطر بیندازند، یک مزیت حیاتی نسبت به نئاندرتال‌های محلی به دست‌آورندگان می‌دهد.

با این حال، پس از یک دوره حدوداً 40 ساله، اولین گروه از درآمدهای انسان مدرن از سوابق فسیلی ناپدید شدند و متعاقباً این مکان توسط نئاندرتال ها مجدداً اشغال شد. اگر اجداد ما مجهزتر بودند، چرا این اولین نفوذ به اروپا به این ترتیب پایان یافت؟ به طور مشابه، چرا موج دوم – که احتمالاً در حدود 44-46000 سال پیش رخ داده است – نیز با شکست انجامید؟

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اسلیماک می‌گوید یک پاسخ ساده است. آن امواج اولیه انسان ها به سادگی فاقد اعداد بودند. او معتقد است تا 100 مرد، زن و کودک در شهرک گروت ماندرین وجود داشت. او افزود: “این ممکن است برای حفظ قدرت بیولوژیکی آنها کافی نبوده باشد و شاید آنها نتوانند با نئاندرتال های محلی تبادل ژن کنند زیرا باروری بین آنها ضعیف بود.”

با این حال، او این ایده را رد کرد که روابط بین نئاندرتال ها و انسان های مدرن ضعیف است. در واقع، همه نشانه‌ها حاکی از آن است که این دو گروه در شرایط خوبی بودند.

اسلیمک افزود: سپس موج سوم آمد و این بار به نظر می رسد که اجداد ما این اعداد را داشته اند. سومین باری که وارد شدند، انسان‌های مدرن این کار را با موج واقعاً عظیمی از مردم انجام دادند و شروع به ساختن شبکه‌های اجتماعی کردند، نه با نئاندرتال‌ها، بلکه با گروه‌های جداگانه‌ای از انسان‌های خردمند به منظور ایجاد یک شبکه عظیم در سراسر اروپا. و در پایان، این همان چیزی است که باعث افول نئاندرتال ها در اروپا شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …