Rochdale به امید آینده خود می چسبد زیرا اقامت 102 ساله آنها در EFL به پایان می رسد | روچدیل

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیبا سوار شدن به روچدیل، تابلویی روی آن نوشته شده است: «محل تولد همکاری»، اشاره‌ای به تاریخ شهر که در آن جنبش تعاونی مدرن در سال 1844 تأسیس شد. و جامعه – شکوفا شوند.

صد و دو سال حضور در لیگ فوتبال برای روچدیل در هاروگیت بعد از ظهر دوشنبه به پایان می رسد. طرفدار دیل بودن هرگز یک ترن هوایی نبوده است: سفر به لیگ غیر لیگ در بیش از یک قرن، سه بار ارتقاء و پنج سقوط داشته است.

گای کورتنی کارگردان در مورد سقوط می گوید: “این ویرانگر است.” ما به عنوان یک گروه جمعی با چنگ و دندان جنگیدیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم، اما بودجه ما کاهش یافته است. در زمین بازی خیلی سخت بوده است و ما چندین سال در شرایط سختی قرار داشتیم و سعی کردیم آن را متزلزل کنیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. ما به عنوان هیئت مدیره کاملاً از تأثیر آن آگاه هستیم.

باشگاه فوتبال، تا حدودی، شهر را روی نقشه قرار داده است، بنابراین ما دو برابر می‌شویم و تلاش می‌کنیم تا باشگاه را به لیگ فوتبال برگردانیم.»

آسمان تاریک بر فراز استادیوم اسپاتلند روچدیل پس از سقوط این باشگاه از پایین ترین رده پس از 102 سال حضور در EFL.
آسمان تاریک بر فراز استادیوم اسپاتلند روچدیل پس از سقوط این باشگاه از پایین ترین رده پس از 102 سال حضور در لیگ فوتبال. عکس: کریستوفر توموند/The Observer

پس‌زمینه پایان لیگ دو نشان‌دهنده نبردی برای توقف یک تصرف خصمانه بود که با در اختیار گرفتن مالکیت کامل روچدیل، عشق واقعی را از طرف طرفداران نشان دادند. از آن زمان همه چیز در زمین خوب پیش نرفت. آنها در 45 مسابقه زیر سه سرمربی 9 پیروزی کسب کرده اند، اما در قلب باشگاه افرادی هستند که عمیقاً به پایداری آنها اهمیت می دهند، اگرچه این کار ساده ای نیست.

هواداران فقط باید به جاده گیگ لین نگاه کنند، جایی که Bury FC بدون تقصیر هواداران باشگاه از دست رفت. آلن تامپسون، یکی از حامیان بیش از 60 سال، می‌گوید: «این واقعاً من را نگران می‌کرد که قرار بود کسی که خانه‌هایی را در Spotland می‌سازد و پول‌هایشان را می‌گیرد و ترک می‌کند، ما را می‌گیرد.

کاری که هیئت مدیره و انجمن انجام دادند کاملاً شگفت انگیز بود، خارج از این دنیا. وقتی به اتفاقی که در بوری افتاد فکر می‌کنم، فقط از افرادی که در اینجا مسئول هستیم سپاسگزارم.»

روچدیل باید با واقعیت‌های سقوط به لیگ ملی روبرو شود، اما خوش‌بینی با برنامه‌هایی برای بازگشت به این رقابت‌ها فراوان است. هیئت مدیره در حال مدرنیزه کردن عملیات با سرمایه گذاری در تجزیه و تحلیل داده های بیشتر برای یافتن بهترین بازیکنان و سرمربی برای فصل آینده است، در حالی که تمرینات در سایت سابق منچسترسیتی در ماس ساید انجام می شود.

جابجایی بالایی از کادر بازی انتظار می رود زیرا بسیاری از آنها قراردادشان تمام شده است و برخی دیگر ممکن است بخواهند به لیگ فوتبال بازگردند، اما امید می رود رویکرد حرفه ای تر برای استخدام سودبخش باشد. همچنین دورنمای تجدید رقابت محلی آنها با اولدهام وجود دارد، که به معنای افزایش جمعیت در Spotland خواهد بود.

Rochdale's Spotland
Rochdale دارایی در مالکیت Spotland است. عکس: کریستوفر تاموند/ آبان نیوز

این باشگاه دارای یک آکادمی دسته سه است که هزینه خود را از طریق فروش بازیکن تامین می کند. آخرین چشم انداز آنها، اتان بریرلی، تقریباً در ژانویه به بلکبرن ملحق شد و این انتقال ممکن است در تابستان امسال برای تأمین بودجه مجدداً احیا شود. بودجه باشگاهی به بزرگی روچدیل از طریق فروش بازیکنان و مسابقات جام تامین می شود. فقدان دومی در زمان های اخیر تأثیر داشته است. این امیدواری وجود دارد که بررسی‌های دولتی به رهبری هواداران، کاغذ سفیدی ارائه دهد که به معنای توزیع عادلانه‌تر در لیگ‌ها برای کمک به باشگاه‌هایی مانند روچدیل و فراتر از آن باشد.

برای ایجاد ثبات بلندمدت، طرح باز و روشن است: سرمایه گذاری خارجی مورد نیاز است. حالا روچدیل می داند که فصل آینده در کدام بخش بازی خواهد کرد، این روند می تواند جلو برود. گفت‌وگوهایی با سرمایه‌گذاران بالقوه انجام شده است و تا زمان یافتن مناسب ادامه خواهد داشت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کورتنی می‌گوید: «ما مالک زمین خود هستیم، که نسبتاً غیرمعمول است، بنابراین ما دارای دارایی‌های غنی هستیم، اما پول نقد ضعیفی داریم. “به عنوان هیئت مدیره ما در تلاش هستیم تا راه حل هایی پیدا کنیم. سرمایه گذاری ایده آل و حرکت به سمت پایداری در همان زمان. آنچه واقعا مهم است این است که ما سرمایه گذاری مناسب را وارد کنیم. ما نمی‌خواهیم افرادی را وارد میدان کنیم که در آینده باشگاه را با مشکل مواجه کنند.»

همچنین یک بازوی خیریه کلیدی برای باشگاه وجود دارد. Rochdale AFC Community Trust میزبان یک بانک غذا، کلاس های آموزشی، دوره های سلامت روان است و این لیست ادامه دارد. اکثر روزها یک مسابقه فوتبال پیاده روی را می توان در زمین پنج نفره در زمین اسپاتلند یافت، افراد بالای 50 سال را گرد هم می آورد تا آنها را فعال نگه دارد و از گپ زدن با یک نوشیدنی گرم لذت ببرند، چیزی که برای حاضران بسیار ارزشمند است. چه طرفدار باشگاه باشند و چه نباشند.

زمین مسابقه لیگ راگبی در اسپاتلند.
زمین مسابقه لیگ راگبی در اسپاتلند. عکس: کریستوفر توموند/The Observer

تامپسون که در آخرین بازی خانگی فصل – پیروزی 4-1 مقابل ساتون – با سه نسل از خانواده‌اش شرکت کرد، از سال 1959 به عنوان هوادار به اسپاتلند رفته است و اکنون سه بار در هفته فوتبال پیاده روی بازی می‌کند. او شاهد هر پنج سقوط روچدیل بوده است.

تامپسون می‌گوید: «درد دارد، قطعاً درد دارد، اما من را از رفتن باز نمی‌دارد. فکر نمی‌کنم هیچ طرفدار شایسته‌ای از روچدیل از رفتن منصرف شود زیرا این باشگاه ماست. ممکن است تا چند سال دیگر یکی نداشته باشیم، بنابراین باید به بهترین نحو از آن حمایت کنیم.»

متاسفانه برای روچدیل سقوط بخشی از صنعت فوتبال است. ماندن آنها در لیگ یک دوره تاریخی بود، اما مهمترین چیز این است که آنها هنوز آینده و فرصتی برای نوشتن فصل های جدید دارند.

بازیکنان، مالکان و هواداران دسته جمعی از سال 1921 آمده و رفته اند، اما باشگاه بدون توجه به تقسیم بندی در همان نقطه باقی مانده است. تامپسون می‌گوید: «ما برمی‌گردیم، هیچ سؤالی در این مورد وجود ندارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …