“اولین روز مناسب زمستان”: برف و تگرگ بخش هایی از NSW و ACT به عنوان جبهه سرد در جنوب شرقی مستقر شده است | آب و هوای استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساکنان کانبرا یکشنبه را «اولین روز مناسب زمستان» پس از بارش برف و تگرگ در بخش‌هایی از شهر توصیف کرده‌اند، زیرا یک جبهه سرد دمای پایین‌تری را در بخش‌هایی از جنوب شرقی استرالیا ایجاد کرده است که انتظار می‌رود ماه‌ها باقی بماند.

باران، تگرگ و برف در بخش‌هایی از نیو ساوت ولز و قلمرو پایتخت استرالیا بارید و اگرچه دمای پایین هنوز رکوردی را شکسته است، گابریله وودهاوز، پیش‌بینی‌کننده اداره هواشناسی گفت: «ما در حال ورود به برخی از روزهای خنک‌تر هستیم که تا کنون در سال جاری دیده شده است. “.

“بعضی نقاط از نیمه دوم سال گذشته شاهد دمای امروز و فردا نبوده اند.”

انتظار می‌رود بارش برف در اطراف مناطق مرکزی، کوه‌های برفی، نزدیک کوما، قله‌های آلپ و کوه کانوبولاس رشد کند. و در حالی که 100 میلی متر برف در حال حاضر پریشر را پوشانده است، تگرگ کوچک در اوبرون مشاهده شده است.

مسیر پیاده روی پوشیده از برف در کانبرا
مسیر پیاده روی پوشیده از برف در کانبرا. عکس: کورمک فارل

در بلکنن، کانبرا، ساکن محلی، کورمک فارل، ترکیبی از برف و تگرگ را توصیف کرد که لجنی را تشکیل می‌داد که زمین را پوشانده بود.

او گفت: «یک دسته کامل ماشین در بالای یک پارکینگ کاملاً پوشیده از لجن ضخیم وجود داشت.

با انباشته شدن حدود 30 سانتی متری لجن در برخی از نقاط جاده، فارل گفت که رانندگی “بسیار دشوار” است.

او گفت: «هوا واقعا یخبندان است. “این احساس می کند اولین روز مناسب زمستان است.”

پیش بینی می شود تا فردا بعدازظهر بارش برف برطرف شود. در پشت آن، یک جبهه سرد راه خود را در سراسر NSW و ACT باز می کند و در چند ماه آینده در دماهای سرد قرار می گیرد.

کانبرا در روز یکشنبه تا کنون بیشینه ۷.۸ درجه سانتیگراد داشته است. سایر پایتخت‌ها در جنوب شرقی خنک بودند، هرچند به دو رقمی رسیدند، با بیشینه دمای 13 درجه سانتیگراد در ملبورن و 15 درجه سانتیگراد در سیدنی.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در طول شب، مناطق گسترده ای از یخبندان و دمای نزدیک یا زیر صفر انتظار می رود “تقریباً در هر نقطه از دامنه ها و بیشتر غرب”.

از فردا، مناطق شمالی Tablelands، Orange و Bathurst شاهد دمای منفی دو درجه خواهند بود. بیشتر در جنوب، در اطراف قله های آلپ، Threadbo و Perisher، دمای منفی پنج را مشاهده می کنند.

در امتداد ساحل، هرچند کسری گرمتر، اداره هشدارهای هواشناسی را برای بادهای قوی و امواجی که انتظار می رود در طول شب ایجاد شود، صادر می کند.

در امتداد Illawarra، از طریق Jarvis Bay و به سمت Wollongong توسط بادهای مخرب ضربه خواهد خورد. انتظار می‌رود که در جنوب سیال راک، از طریق نیوکاسل، سیدنی، ولونگونگ، خلیج بیتمنز تا مریمبولا، موج‌سواری آسیب‌رسان به ساحل برسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …