آنتونی آلبانیز در مراسم تاجگذاری به پادشاه چارلز سوم عهد وفاداری «مهم» داد | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تصمیم آنتونی آلبانیز برای بیعت با شاه چارلز در مراسم تاجگذاری پادشاه، علیرغم موضع نخست وزیر به عنوان یک جمهوری خواه سرسخت، توسط دولت خود او “مهم” توصیف شده است.

نخست وزیر پس از پیوستن به دیگر رهبران کشورهای مشترک المنافع در مراسم تاج گذاری، روز یکشنبه از بریتانیا به استرالیا بازمی گردد.

آلبانیز، یک جمهوری‌خواه خودخوانده مادام‌العمر، تاج‌گذاری را یک «رویداد تاریخی با اهمیت فوق‌العاده» توصیف کرد و گفت که حضور او و بیعت با پادشاه کاملاً مناسب است.

جمهوری خواهان از نخست وزیر خواسته بودند که در حین سوگند سکوت کند.

اما همکار آلبانیز، جیم چالمرز، خزانه‌دار، گفت که این درخواست درستی بود که نخست‌وزیر از طرف استرالیایی‌ها به این تعهد بپیوندد.

چالمرز روز یکشنبه به ABC گفت: «این روز مهمی بود و بدیهی است که حضور نخست‌وزیر و اعلام وفاداری بسیار مهم است – فکر می‌کنم این همان چیزی است که مردم انتظار دارند.

پیتر داتون، رهبر اپوزیسیون، که در مراسم لندن شرکت نکرد، گفت که تاجگذاری یک مناسبت مهم برای مردم بریتانیا، استرالیایی ها و همه شهروندان کشورهای مشترک المنافع است.

او در بیانیه‌ای گفت: «این لحظه‌ای است که یک سنت دیرینه، هم حس پیوند دوباره با تاریخ و هم بازسازی در زمانه ما را به همراه می‌آورد».

سلطنت طلب متعهد خاطرنشان کرد که پادشاه به حق مردم کشورهای مشترک المنافع برای تعیین سرنوشت خود، از جمله حرکت به سوی جمهوری احترام می گذارد.

او افزود: «در سال 1994، چارلز گفت که استرالیا هر مسیری را طی کند، چیزی است که فقط مردم استرالیا می‌توانند تصمیم بگیرند.»

در این میان، همه خانواده او “به علاقه شخصی نزدیک به رفاه و ثروت این کشور ادامه خواهند داد.”

ساعت 3 بعدازظهر روز یکشنبه، ادای احترام با 21 تفنگ توسط گارد فدراسیون استرالیا، در حیاط مجلس پارلمان در کانبرا برگزار خواهد شد.

به دنبال آن یک پرواز از سوی نیروی هوایی سلطنتی استرالیا به مناسبت تاج گذاری انجام خواهد شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما اتحادیه سلطنت طلبان استرالیا از تصمیم دولت نیوساوت ولز برای لغو برنامه‌هایی برای روشن شدن بادبان‌های خانه اپرای سیدنی به افتخار تاج‌گذاری با استناد به هزینه‌های مربوطه انتقاد کرد.

فیلیپ بنول، رئیس ملی، در بیانیه‌ای گفت: «از این پس، اگر بودجه مالیات دهندگان برای روشن کردن ساختمان‌ها استفاده شود، ثابت می‌کند که این تصمیم بر اساس همدردی‌های جمهوری‌خواهان (کریس مین نخست‌وزیر نیوساوت ولز) بوده است و نه هزینه.

سناتور مستقل لیدیا تورپ روز شنبه در یک مهمانی چای مستقل در ملبورن در مورد “اشغال خشونت آمیز استعماری” توسط بریتانیا سخنرانی کرد.

سناتور تروپ گفت: «امروز روز دردناکی برای مردم ما و همه مردم استعمار شده در سراسر جهان است.

امپراتوری بریتانیا با افتخار ثروتی را که از ما ربوده است به نمایش می‌گذارد، در حالی که مردم ما همچنان به دست سیستم استعماری که با خشونت به ما تحمیل شده، رنج می‌کشند و می‌میرند.»

نیک کیو، خواننده استرالیایی، که در بریتانیا زندگی می‌کند و به عنوان بخشی از هیئت استرالیایی در مراسم تاج‌گذاری شرکت کرد، در اوایل هفته گفته بود که «به احتمال زیاد این مهم‌ترین رویداد تاریخی در بریتانیا در عصر ما خواهد بود. نه فقط مهم ترین، بلکه عجیب ترین، عجیب ترین.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …