مسابقات دربی کنتاکی مشکل دار در میان مرگ هفتم و مورد علاقه خراشیده شده | دربی کنتاکی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دربی کنتاکی ستاره‌دار، مورد علاقه اولیه خود را زمانی از دست داد که فورته قبل از مردن اسب‌های ششم و هفتم در چرچیل داونز در اوایل روز شنبه، خراشیده شد، که ضربه‌های بیشتری به ورزشی که قبلاً از یک سری از تعلیق‌ها و خرابی‌های دوپینگ متزلزل شده بود، را از دست داد.

مایک رپول، یکی از مالکان فورته، در مصاحبه ای با FanDuel TV گفت: “این بخشی از مسابقه است و بخش بی رحمانه ای است.”

فورته پنجمین خراش دربی در روزهای منتهی به مسابقه 3 میلیون دلاری برای کودکان سه ساله بود. رویای کلوئی، یک کودک سه ساله که در آندربی دوید، ششمین اسبی است که در روزهای اخیر در چرچیل داونز مرده است. نقطه انجماد، یک کودک سه ساله دیگر که به طور ناگهانی در پشت استرچ هشتمین مسابقه روز به بالا کشیده شد، هفتمین مسابقه شد.

رشته تلفات اسب برای برخی از دربی‌بازان در یک روز عمدتاً ابری و گرم دردسر ایجاد کرد.

مایکل فریز که به همراه دوستش لباس جوکی پوشیده بود، گفت: “این نگران کننده است، و من امیدوارم که آنها به سرعت بهترین تلاش خود را برای تصحیح هر چیزی که در جریان است انجام دهند.” “آنها باید بهترین کار را برای اسب ها و ورزش به طور کلی انجام دهند.”

رویای کلویی در مسابقه دوم شنبه صدمه دید. جف هیلز، مربی، به آسوشیتدپرس تایید کرد که اسب با یک آمبولانس اسبی با آسیب زانوی جلوی راست پیاده شد و کشته شد.

هیلس گفت: «او فقط یک قدم بد برداشته است. آن‌ها می‌توانند همان کاری را که در پیست می‌توانند با دویدن در زمین انجام دهند. پس خیلی جای تاسف داره این چیزی است که ما با آن سروکار داریم.»

Freezing Point که توسط کوری لنری سوار شد و توسط جو لژروویچ آموزش دیده بود، پس از پات دی مایل با قدرت خود وارد آمبولانس اسب شد اما بعداً کشته شد.

قوانین جدید ضد دوپینگ و دارو که توسط یک نهاد حاکمه مرکزی این ورزش اجرا می شود، قرار است از 22 مه اعمال شود.

پت مورتا که در اولین دربی خود شرکت می کرد، گفت: “چیزی در حال وقوع است.” آنها باید کشف کنند و قوانین و مقرراتی را برای محافظت از این حیوانات وضع کنند.»

مربی تالار مشاهیر، باب بافرت، برنده دو بار تاج سه گانه، به پایان محرومیت دو ساله صادر شده توسط چرچیل داونز نزدیک می شود. یکی از اسب های او، مدینا اسپیریت، اولین بار در دربی 2021 از خط پایان عبور کرد و شکست خورد. آزمایش مواد مخدر پس از مسابقه اسب محروم شد و بافرت مجازات شد.

در سال 2019، بیش از 30 تلفات اسب در پیست مسابقه ای سانتا آنیتا در کالیفرنیا رخ داد که صنعت را متلاطم کرد و منجر به اصلاحات ایمنی شد. ریک دوترو مربی برنده دربی کنتاکی در سال 2011 مجوزش را به مدت 10 سال توسط مقامات نیویورک لغو کرد. تنظیم‌کننده‌ها سرنگ‌هایی مملو از داروهای غیرمجاز را در یک میز در انبار او پیدا کردند. دوترو ماه گذشته اصطبل خود را بازگشایی کرد.

فورته 3-1 مورد علاقه اولیه بود. غیبت او میدان را به 18 اسب برای مسابقه یک و یک چهارم مایل کاهش می دهد.

رپول گفت که دامپزشکان کمیسیون اسب دوانی کنتاکی تشخیص دادند که فورته دچار کبودی پا است. او گفت که کولت چند روز پیش دچار کبودی شده بود. کلت در حین تمرین روز پنجشنبه تصادف کرد، اگرچه مربی تاد پلچر آن را به طور عمومی کم اهمیت جلوه داده بود.

مردم قبل از صد و چهل و نهمین مسابقه اسب دوانی کنتاکی دربی در روز شنبه در لوئیزویل، کنتاکی، در محوطه چرچیل داونز قدم می زنند.
مردم قبل از صد و چهل و نهمین مسابقه اسب دوانی کنتاکی دربی در روز شنبه در لوئیزویل، کنتاکی، در محوطه چرچیل داونز قدم می زنند. عکس: برین اندرسون/AP

پشت صحنه داستان متفاوتی بود.

رپول در این مصاحبه گفت: «ما عکس‌برداری با اشعه ایکس انجام دادیم، دامپزشکان را آوردیم، دامپزشکان ایالتی وارد شدند و هر روز او را تماشا کردند. “او خوب است. او احتمالاً به چند روز دیگر (برای بهبودی) نیاز دارد.»

پلچر هنوز دو اسب در داربی دارد: تاپیت تریس و کینگزبارنز.

انتظار می رود جمعیتی حدود 150000 نفر برای شرط بندی و تماشای دربی با چرچیل داونز شرکت کنند. زمان ارسال 6.57 بعد از ظهر به وقت شرقی است.

مرگ اسب شامل وایلد روی یخ، رقیب دربی بود. دو تا از این اسب‌ها توسط سافی جوزف جونیور آموزش دیده بودند.

جو کانفورتو، مسابقه‌دوستانه که عینک‌های جوکی به چشم داشت و اسبی پرشده روی سرش داشت، گفت: «از دیدن مرگ یک اسب برای من خوشحال نمی‌شود. “اما من فکر می کنم بسیاری از آن بدشانسی است. از اکثر اسب های مسابقه بهتر از انسان ها مراقبت می شود.”

در روزهای اخیر چهار اسب خراشیده شده اند – Practical Move، Lord Miles، Continuar و Skinner. به گفته مربی ژاپنی، عملی Move و Skinner تب داشتند، در حالی که Continuar در اوج نبود. لرد مایلز اسب دربی جوزف بود.

فورته قهرمان دو ساله سال گذشته بود و در 5 مسابقه پیروز شده است.

رپول می‌گوید: «شما فقط می‌توانید در اولین شنبه ماه مه، یک بار در زندگی خود، یک کوله سه ساله باشید. “من برای اسب احساس بدی دارم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …