ریچارد دریفوس می گوید قوانین تنوع اسکار «مرا وادار به استفراغ می کند» | اسکار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریچارد دریفوس، بازیگر برنده جایزه اسکار، به شدت از تنوع و استانداردهای جدید اسکار انتقاد کرد و گفت: «آنها مرا وادار به استفراغ می کنند».

در مصاحبه ای با خط شلیک شبکه PBS، بازیگر فیلم مهیج استیون اسپیلبرگ در سال 1975، آرواره ها به مجری برنامه مارگارت هوور گفت که با مجموعه قوانین جدیدی که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای فیلم هایی که واجد شرایط نامزدی بهترین فیلم هستند مخالف است. .

هوور گفت: «از سال 2024، فیلم‌ها برای واجد شرایط بودن در جوایز اسکار برای بهترین فیلم، باید استانداردهای جدید را رعایت کنند. آنها باید درصد معینی از بازیگران یا خدمه از گروه‌های نژادی یا قومیتی داشته باشند.

“نظر شما در مورد این استانداردهای جدید گنجاندن فیلم ها چیست؟”

دریفوس با صراحت پاسخ داد: “آنها مرا وادار به استفراغ می کنند.”

او افزود: «هیچ کس نباید به من به عنوان یک هنرمند بگوید که باید تسلیم جدیدترین و جدیدترین ایده درباره اخلاق باشم. چه چیزی را به خطر می اندازیم؟ آیا واقعاً در خطر صدمه زدن به احساسات مردم هستیم؟ شما نمی توانید آن را قانون گذاری کنید. باید بگذاری زندگی زندگی باشد و متاسفم، فکر نمی‌کنم اقلیت یا اکثریتی در کشور وجود داشته باشد که باید اینطور به آن رسیدگی شود.»

طبق مقررات جدید آکادمی که برای اسکار 2025 اجرایی می شود، فیلم هایی که به دنبال نامزدی بهترین فیلم هستند باید از چهار شرط دو مورد را داشته باشند.

الزامات شامل داشتن حداقل یک شخصیت اصلی در فیلم است که از یک “گروه نژادی یا قومی کمتر ارائه شده” باشد، حداقل 30 درصد از کل گروه بازیگران از حداقل دو گروه کم نمایندگی (زنان، اقلیت های قومی، LGBTQ+ یا افراد دارای معلولیت)، یا تمرکز موضوع فیلم بر روی یکی از آن گروه ها.

دریفوس در ادامه به دفاع از لارنس اولیویه، هنرپیشه انگلیسی که در سال 1965 در فیلم بریتانیایی اقتباسی از نمایشنامه شکسپیر اتللو، چهره سیاه بر تن داشت، پرداخت.

Blackface توهین‌آمیز است زیرا اجراکنندگان سفیدپوست برای اولین بار در قرن نوزدهم شروع به استفاده از آن برای تمسخر سیاه‌پوستان برده‌دار در نمایش‌های خنده‌دار نژادپرستانه در سراسر ایالات متحده کردند.

دریفوس گفت: «لارنس اولیویه آخرین بازیگر سفیدپوستی بود که نقش اتللو را بازی کرد و این کار را در سال 1965 انجام داد. و او این کار را با چهره سیاه انجام داد. و او به طرز درخشانی نقش یک مرد سیاهپوست را بازی کرد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دریفوس با اشاره به نمایشنامه دیگری از شکسپیر که آنتاگونیست اصلی آن یک پولشویی یهودی است، ادامه داد: «آیا به من می گویند که هرگز فرصتی برای بازی در نقش یک مرد سیاه پوست نخواهم داشت؟ آیا به شخص دیگری گفته می شود که اگر یهودی نیست، نباید نقش بازرگان ونیز را بازی کند؟ آیا ما دیوانه ایم؟ آیا ما نمی دانیم که هنر هنر است؟»

او همچنین گفت: «این خیلی حمایت‌کننده است. این خیلی بی فکر است و با مردم مثل بچه رفتار می کنیم.»

در اوایل سال جاری، جانت یانگ، رئیس آکادمی، تصمیم آکادمی برای اجرای تغییرات جدید را توضیح داد و به اسکای نیوز گفت: «این به دنبال یافتن تعادل مناسب است. بنابراین، ما قوانینی می‌خواهیم که منطقی باشند، که مردم را به نوعی در مورد آن نگران کند، اما به مردم نگوید که چه چیزی را باید انجام دهند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …