حمله اسرائیل به کشته شدن سه مرد متهم به قتل زن و دختران بریتانیایی اسرائیلی | اسرائيل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسرائیل اعلام کرد که نیروهای امنیتی این رژیم سه فلسطینی را که متهم به قتل یک زن انگلیسی-اسرائیلی و دو دخترش در ماه گذشته بودند، در حمله روز پنجشنبه در کرانه باختری اشغالی به ضرب گلوله کشتند.

در بیانیه ای آمده است که دو مظنون این قتل، اعضای گروه شبه نظامی حماس، و فرد سوم متهم به کمک به آنها در عملیاتی در نابلس توسط ارتش، پلیس و سرویس امنیتی شین بت کشته شدند.

این سه کشته را به عنوان “قاتل لیا، مایا و رینا دی” با استفاده از نام عبری زن و دو دخترش که پس از حمله در 7 آوریل به وسیله نقلیه خود در نزدیکی حمرا، در دره اردن جان باختند، شناسایی کرد.

ارتش در بیانیه‌ای جداگانه از دو عامل حماس به نام‌های کسان کتنانی و مائد میتسری و همدست متهم به نام ابراهیم هورا نام برد. این گزارش گفت که سربازان دو تفنگ ام-16 و یک اسلحه AK-47 را از آپارتمانی که این افراد در آنجا نگه داشته بودند، کشف کردند.

یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه حوالی ساعت 7 صبح به وقت محلی صدای تیراندازی را در نزدیکی شهر قدیمی شنید که ده ها خودروی ارتش اسرائیل از چندین جهت به داخل حرکت کردند.

وزارت بهداشت فلسطین تایید کرد که سه نفر در یک حمله صبحگاهی در شهر قدیمی نابلس کشته شدند. این وزارتخانه گفت: “دو تن از شهدا به دلیل شدت تیراندازی دارای ویژگی های کاملا مخدوش هستند که شناسایی آنها را دشوار می کند.”

حماس کشته شدن این سه فلسطینی را “ترور” “قهرمانان مقاومت در شهر نابلس” توصیف کرد.

این یورش چند روز پس از تشدید خشونت در امتداد مرز غزه پس از کشته شدن یک اعتصاب غذای فلسطینی در زندان اسرائیل در روز سه شنبه انجام شد.

شبه نظامیان فلسطینی در پاسخ به کشته شدن خادر عدنان، 45 ساله، از چهره های برجسته جهاد اسلامی در کرانه باختری اشغالی، بیش از 100 موشک از غزه شلیک کردند.

آخرین حمله مرگبار، تعداد فلسطینیان کشته شده در درگیری اسرائیل و فلسطین را تا کنون در سال جاری به 105 رساند.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه بر اساس منابع رسمی از دو طرف، 19 اسرائیلی، یک اوکراینی و یک ایتالیایی در همین مدت کشته شده اند. این ارقام شامل جنگجویان و همچنین غیرنظامیان و در طرف اسرائیلی شامل سه عضو اقلیت عرب می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …