کوئینزلند به دنبال تراژدی مریبورو خواستار جلوگیری از جنایت جوانان در ریشه آن شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کودکان برجسته ایالت و حامیان حقوق بشر هشدار داده اند که کوئینزلند تنها با تعیین اهداف ملموس برای بهبود زندگی کودکان از همان روزهای ابتدایی آنها می تواند از جنایت جوانان جلوگیری کند.

اسکات مک دوگال، کمیسر حقوق بشر کوئینزلند، پس از تصادف سه خودرو در مریبورو در روز یکشنبه که منجر به کشته شدن سه زن شد، گفت که این فاجعه نشان می‌دهد که رویکرد متفاوتی برای حفظ امنیت جامعه مورد نیاز است.

یک پسر 13 ساله با سه اتهام رانندگی خطرناک و منجر به مرگ روبرو بود، در حالی که یکی دیگر به اتهام سرقت خودرو مرتبط با این حادثه متهم شده بود.

“[We] مک‌دوگال گفت: تاسف خود را برای همه خانواده‌ها و افراد درگیر ابراز می‌کنیم. ما کاملاً باید جلوی ورود کودکان را به وسایل نقلیه سرقتی بگیریم، اما سوال اینجاست: چگونه به آن دست یابیم؟

واضح است که آنچه مورد نیاز است یک برنامه جامع، هماهنگ و پیشگیرانه است.

مک دوگال گفت که این طرح بر حقوق کودکان متمرکز است و هدف آن بهبود مسیر زندگی آنها خواهد بود.

او گفت: “ما باید اطمینان حاصل کنیم که خدمات برای کودکان مناسب برای اهداف هستند، خواه این خدمات در زمینه بهداشت و آموزش باشد یا در هر جنبه دیگری از ارائه خدمات دولتی که بر رفاه آنها تأثیر می گذارد.”

ناتالی لوئیس، کمیسر کمیسیون خانواده و کودک کوئینزلند، گفت که پاسخ ها نباید صرفاً به بخش عدالت جوانان که “کمترین تجهیز” برای مقابله با پیچیدگی وضعیت را دارند، ارسال شود.

ما در واقع به تعامل فعال با آموزش نیاز داریم. ما به خدمات بهداشتی برای افزایش نیاز داریم. ما به حمایت از معلولیت نیاز داریم تا در دسترس، در دسترس و با کیفیت بالا باشد.»

در گزارشی از سوی Save the Children، کوئینزلند به عنوان یکی از بدترین متخلفان در استرالیا در مورد نقض حقوق کودکان در سیستم قضایی جوانان معرفی شده است.

لوئیس گفت که کوئینزلند باید از اسکاتلند پیروی کند که متعهد شده بود کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد را به قانون تبدیل کند و مقامات دولتی را غیرقانونی کند که با الزامات آن عمل کنند.

اسکاتلند یک برنامه اقدام سه ساله برای کودکان ایجاد کرده بود که حقوق آنها در مجموعه های مختلف دولتی پراکنده شده بود. همچنین تعهدی را برای وزرا برای گزارش پیشرفت و نتایج در مورد اقدامات انجام شده برای کاهش نابرابری معرفی کرده بود.

پیشنهادهای کمیسیونرها در زمانی است که خشم در جامعه افزایش یافته و خواستار رویکردهای تنبیهی بیشتر است.

ایان لیورز، رئیس اتحادیه پلیس کوئینزلند، این هفته گفت: «حداقل حبس ابد» انتظار جامعه برای هر فردی است که مرتکب «جنایت بزرگسال» شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما مک‌دوگال گفت که «ما نمی‌توانیم هر بار که فاجعه‌ای رخ می‌دهد، حقوق کودکان را تضعیف کنیم».

او گفت: «در مواقع بحران، در واقع مهم‌تر این است که ما قوی باشیم… و از حقوق بشر به عنوان ستاره شمالی استفاده کنیم».

درخواست برای مجازات‌های سخت‌تر بسیار آسان است، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مجازات‌های سخت‌تر، مجازات‌های طولانی‌تر… و زمان بیشتر برای کودکان در بازداشت، در واقع هر کاری برای بهبود امنیت جامعه انجام می‌دهد.

لوئیس گفت که ادارات دولتی برای همکاری در جهت بهترین منافع کودکان باید پاسخگو باشند.

این همان چیزی است که باعث ایجاد تفاوت می‌شود، نه واکنش‌های تکه‌ای و واکنشی سیاست‌گذاری به یک حادثه خاص در یک برهه از زمان.»

یک سخنگوی دولت کوئینزلند گفت: “هر مجموعه ای که با کودکی که در معرض خطر تلقی می شود تماس داشته باشد، بر مداخله زودهنگام تمرکز می کند تا از بزرگتر شدن مشکلات کوچک جلوگیری کند.”

آنها گفتند که 100 میلیون دلار برای مقابله با “علل پیچیده جنایت … محاکمه مجرمان و حمایت بهتر از قربانیان” سرمایه گذاری شده است.

«سیاست‌ها و قوانین دولتی بر اساس منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد هدایت می‌شوند. هر گونه انحراف از آن باید توجیه شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …