نامزد نخست وزیری تایلند می خواهد دو روز پس از زایمان به مبارزات انتخاباتی بازگردد | تایلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پائونگ‌ترن شیناواترا، یکی از نامزدهای پیشرو در انتخابات آتی تایلند، گفته است که مایل است مبارزات انتخاباتی خود را چند روز پس از زایمان از سر بگیرد.

Paetongtarn در یک کنفرانس مطبوعاتی که در بیمارستانی در بانکوک برگزار شد، گفت که مطمئن است که حزب Pheu Thai او یک پیروزی قاطع به دست خواهد آورد.

ما باید زمین لغزش را برای Pheu Thai اتفاق بیاندازیم تا بتوانیم کشور را به سرعت و بلافاصله تغییر دهیم. اگر فیو تای بتواند دولت را تشکیل دهد و نخست وزیر را از فیو تای انتخاب کند، همه سیاست ها می تواند به مردم تحویل داده شود.

پائونگ‌تارن که دختر تاکسین شیناواترا نخست‌وزیر سابق است، در نظرسنجی‌ها رتبه‌ای قوی دارد و احزاب مرتبط با خانواده بیشترین کرسی‌ها را در هر انتخابات در دو دهه گذشته به دست آورده‌اند.

با این حال، تاکسین یک چهره قطبی است. در حالی که او از حمایت قوی در شمال و شمال شرق برخوردار است، به شدت از سوی تشکیلات نظامی مخالف است. او در یک کودتا در سال 2006 برکنار شد و عمه پائونگ‌ترن، یینگلاک شیناواترا، با حکم دادگاه در سال 2014 از سمت خود برکنار شد. هر دو برای اجتناب از اتهامات قانونی در تبعید به سر می‌برند.

پائونگ‌تارن در روز چهارشنبه سخنان پدرش را که به تولد هفتمین نوه‌اش پاسخ داده بود و تکرار می‌کرد که می‌خواهد به تایلند بازگردد، بی‌اهمیت جلوه داد.

Paetongtarn گفت که اظهارات او فقط یک چیز طبیعی برای یک پدربزرگ بود و افزود که او “بسیار خوشحال و هیجان زده است”. پدر می‌خواهد برای مراقبت از نوه‌هایش برگردد. او نگفت که می خواهد نخست وزیر شود.

او گفت که اگر تاکسین برگردد، این تصمیم شامل سیاست نخواهد شد.

پائونگ‌ترن شیناواترا در حالی که خواهر و شوهرش در بانکوک اسکورت می‌کنند برای خبرنگاران دست تکان می‌دهد.
پائونگ‌ترن شیناواترا در حالی که روز پنجشنبه توسط خواهر و شوهرش در بانکوک اسکورت می‌شود، برای خبرنگاران دست تکان می‌دهد. عکس: Rungroj Yongrit/EPA

نوزاد تازه متولد شده Paetongtarn، Prutthasin Sooksawas، با نام مستعار Thasin، برای مدت کوتاهی در یک دستگاه جوجه کشی به اتاق آورده شد و در معرض رسانه ها قرار گرفت. Paetongtarn در بسیاری از دوران بارداری خود مبارزات انتخاباتی انجام داد و زمانی که دیگر قادر به سفر نبود، در راهپیمایی‌ها تماس ویدیویی داشت.

او که در کنار همسرش، پیدوک سوکساواس، نشسته بود، گفت: “من معتقدم که چیزهای خوب همراه با بچه ها می آیند.” “من معتقدم که کودکان قدرت مخفی من برای کار و زندگی روزمره هستند.”

پائونگ‌ترن و حزبش در نظرسنجی‌ها رتبه بالایی کسب کرده‌اند، اما حتی اگر بیشترین کرسی‌ها را در انتخابات ماه آینده کسب کنند، ممکن است برای نخست‌وزیر شدن او کافی نباشد.

پس از کودتای 2014، قانون اساسی جدید تصویب شد و ارتش 250 سناتور را منصوب کرد که در انتخاب نخست وزیر نقش دارند. در آخرین انتخابات سال 2019، آنها از پرایوت چان اوچا، که رهبری کودتا را بر عهده داشت، حمایت کردند. او برای انتخابات مجدد شرکت می کند.

اگر Pheu Thai نتواند به نتیجه برسد، ممکن است نیاز به تشکیل ائتلاف با احزاب دیگر داشته باشد و این امکان وجود دارد که بتواند با Move Forward، مترقی ترین حزب، که آشکارا در مورد مسائلی مانند اصلاحات ارتش صحبت کرده است، معامله کند. و از قانون lese-Majesty.

این کشور در نظرسنجی از Pheu Thai عقب افتاده است و رهبر آن، Pita Limjaroenrat، در نظرسنجی اخیر موسسه ملی توسعه، با 35.4% در مقایسه با 29.2% بالاتر از Paetongtarn قرار گرفته است.

Paetongtarn در پاسخ به سوالی درباره ائتلاف Move Forward گفت که Pheu Thai “با احزابی که از سیاست های ما حمایت می کنند” خواهد پیوست و رقبای مورد حمایت ارتش را رد کرد.

او گفت: “من می خواهم از مردم تایلند بخواهم که محکم بمانند، زیرا این رای مانند رای های دیگر نیست.” تایلند دیگر نمی تواند فقط به بهترین ها امیدوار باشد. تایلند نیاز به تغییر دارد و تنها مهمانی Pheu Thai بهترین پاسخ برای مردم تایلند در حال حاضر است.

رویترز و آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشتند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …