زن تایلندی مظنون به مسمومیت با سیانور به 14 قتل متهم شد | تایلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس گفت که یک زن تایلندی متهم به مسموم کردن مردم با سیانور به 14 فقره قتل متهم شده است، در حالی که همسر سابقش با اتهام کلاهبرداری در یکی از بدترین موارد مشکوک به قتل های زنجیره ای در این کشور مواجه است.

سارارات رنگسیووتاپورن هفته گذشته پس از شک و تردید در مورد مرگ دوستش سیریپورن خانونگ دستگیر شد. این دو برای رها کردن ماهی در اسکله ای در راچابوری در 14 آوریل ملاقات کرده بودند که سیریپورن ناگهان سقوط کرد و در ساحل رودخانه مرد.

سارارت در گزارش های رسانه ای متهم شد که صحنه را به جای ماندن و کمک به ترک صحنه متهم می کند، زیرا تماشاگران سعی می کردند سیریپورن را احیا کنند. برخی از وسایل سیریپورن از جمله پول نقد، دو گوشی و یک کیف گران قیمت گم شده بودند. به گفته پلیس، در کالبد شکافی آثار سیانور در بدن قربانی مشاهده شد.

این پرونده که رسانه‌های تایلندی را درگیر کرده است، خانواده‌های بیشتری را برانگیخت تا گزارش دهند که بستگان آنها نیز پس از ملاقات با سارات به طور ناگهانی فوت کرده‌اند.

سارات اتهامات علیه خود را رد می کند، در حالی که همسر سابق وی، ویتون رنگسیووتاپورن، افسر پلیس، گفته است که از قتل ها اطلاعی نداشته است.

به گفته PBS تایلند، قربانیان ادعایی شامل دوستان سارارت، یک شریک سابق و افسران پلیس شناخته شده او هستند. زنی که گفته می‌شود مسموم شده بود اما جان سالم به در برد، گفت که پس از مصرف داروهای سرفه در حالی که این زوج در یک مرکز خرید بودند، بیمار شد.

سوراچات هاکپرن، معاون رئیس پلیس ملی، گفت که قتل های ادعا شده انگیزه مالی داشته اند. سوراچات گفت: “او از افرادی که می شناسد درخواست پول کرد زیرا بدهی کارت اعتباری زیادی دارد… و اگر از او پول خود را پس بگیرند، او شروع به کشتن آنها کرد.”

وی گفت: دو متهم طلاق گرفته اند اما با هم زندگی می کنند.

رسانه های محلی گفتند که پلیس از خانواده هایی که نگران هستند خواسته است با آنها تماس بگیرند، و از روسای ایستگاه های پلیس در مناطقی که مرگ های غیرمنتظره رخ داده است، خواستار تحقیقات بیشتر در مورد آنها شده است، از جمله مواردی که روی دست ها یا ناخن های افراد علائم سبز وجود دارد.

صرارت با ۱۴ اتهام قتل عمد و یک فقره قتل عمد مواجه است. پلیس در حال بررسی سه پرونده دیگر است و منطقه تحقیقات اکنون پنج استان را در بر می گیرد.

ویتون به پذیرش اموال مسروقه و جعل و استفاده از اسناد دولتی جعلی متهم شده است. به گفته پلیس، او به این اتهامات اعتراف کرده است، اما هرگونه دخالت یا اطلاع از قتل های ادعایی را رد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …