اوکلاهاما پس از کشتن شش نفر توسط متجاوز جنسی قبل از محاکمه، قوانین جدیدی برای مجرمان جنسی برنامه ریزی می کند | اوکلاهما

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قانونگذار ایالت اوکلاهاما قصد دارد قانون جدیدی را با هدف توقف آزادی زودهنگام برخی مجرمان جنسی پس از اینکه یک متجاوز محکوم به قتل شش نفر – از جمله پنج کودک – را در خانه خود در شب قبل از محاکمه جنایی دیگری در خانه خود ارائه کند.

پیشنهاد اسکات فتگاتر، نماینده ایالت، پس از قتل‌های جسی مک‌فادن 39 ساله در منطقه او مطرح می‌شود، کسی که مقامات می‌گویند همسر، سه فرزندش و دو تن از دوستانشان را قبل از خودکشی به قتل رسانده و اجساد آنها در تاریخ کشف شد. دوشنبه.

مک فادن به دلیل محکومیت به تجاوز جنسی در سال 2003، 17 سال زندان را سپری کرده بود. مک فادن ابتدا به 20 سال زندان محکوم شد اما در اکتبر 2020 پس از رعایت قوانین ایالتی که اجازه آزادی زودهنگام زندانیان را می دهد، آزاد شد.

فتگاتر به ان‌بی‌سی نیوز گفت که اکنون در حال بررسی اقدامی است که در صورت تصویب، از آزادی زودهنگام زندانیان محکوم به تجاوز جنسی و سوء استفاده جنسی از کودکان جلوگیری می‌کند.

فتگاتر به شبکه گفت: «در پایان روز، آن پنج کودکی که در منطقه من به قتل رسیدند باید امروز زنده باشند. این اولویت من است: چگونه از تکرار این اتفاق جلوگیری کنم؟

شرایط آزادی زودهنگام مک فادن پس از اینکه مک فادن قتل-خودکشی در هنریتا – در حدود 90 مایلی اوکلاهاما سیتی – به تیتر خبرهای ملی تبدیل شد، سؤالاتی را برای فتگاتر و دیگران ایجاد کرده است.

یک ماه پس از آزادی مک فادن، او دوباره به اتهام مبادله پیام‌های متنی و عکس‌های غیرمستقیم جنسی با یک کودک از طریق تلفن همراهی که در سال 2016 به صورت قاچاق وارد زندان کرده بود، دستگیر شد. او با قرار وثیقه 25000 دلاری آزاد شد.

مک فادن قرار بود در اول ماه مه برای شروع محاکمه در دادگاه حاضر شود زیرا با اتهام داشتن تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان و درخواست رفتار جنسی با یک خردسال روبرو بود. اما در 3 مه، مقامات محلی اجرای قانون تایید کردند که 7 جسد را که دو روز قبل پیدا کرده بودند – همه با شلیک گلوله در سر – متعلق به مک فادن، همسرش، سه فرزندش و دو تن از دوستان بچه ها بودند.

مقامات قربانیان مک فادن را هالی گس 35 ساله شناسایی کردند که در می 2022 با او ازدواج کرد. و سه فرزندش: رایلی آلن، 17; مایکل مایو، 15 ساله; و تیفانی گس، 13.

دو دختر دیگر که مرده در خانه خانواده پیدا شده بودند برای خواب به آنجا رفته بودند: بریتانی بروئر 15 ساله و آیوی وبستر 14 ساله. آنها شب قبل ناپدید شده بودند و مقامات نیز آنها را پیدا کردند. دولت گفت هنوز در حال بررسی انگیزه است.

عزیزان قربانیان از آن زمان ابراز خشم کرده اند که مک فادن زودتر از موعد از زندان آزاد شد، حتی اگر او در نهایت با اتهامات سوء رفتار جنایی در حبس روبرو شد.

جاستین وبستر، پدر آیوی وبستر، به آسوشیتدپرس گفت که او مصمم است “داستان آیوی و داستان ما را تعریف کند و مقامات دولتی و همه را وادار کند که با صدای بلند صحبت کنند و آن پدوفیل ها را در زندان نگه دارند.”

او گفت: «باید عواقبی داشته باشد و کسی باید پاسخگو باشد».

جانت مایو، مادر هالی گس و مادربزرگ سه فرزندش، به آسوشیتدپرس گفت که “اوکلاهما نتوانست از خانواده ها محافظت کند”.

او گفت: «به همین دلیل فرزندانم – دخترم و نوه‌هایم – همه رفته‌اند. من دختر و نوه‌هایم را از دست داده‌ام و هرگز نمی‌توانم آنها را ببینم، هرگز نمی‌توانم آنها را در آغوش بگیرم و این مرا می‌کشد.»

اداره اصلاح و تربیت این ایالت در بیانیه ای به ایستگاه خبری تلویزیون محلی KFOR گفت که مک فادن “در بیشتر دوران حبس خود” به عنوان زندانی طبقه بندی شده بود که پس از اتمام 85 درصد از دوران محکومیت خود، واجد شرایط آزادی زودهنگام بود.

این وزارتخانه گفت که او این طبقه بندی را برای چندین ماه پس از تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان و اتهامات مربوط به قاچاق تلفن همراه از دست داد، اما در نهایت آن را دوباره به دست آورد.

او در ژانویه 2017 به دنبال سوء رفتارش در دسامبر 2016 به دلیل داشتن یک تلفن همراه قاچاق به سطح 1 منصوب شد. او با طی مراحل مناسب در ژوئن 2017 تا پایان دوران حبس خود به سطح 4 بازگشت.

پس از آزادی، مک فادن موظف بود تا آخر عمر خود را به عنوان مجرم جنسی ثبت نام کند و هر 90 روز یک بار به کلانتری محلی مراجعه کند. او این الزامات را رعایت کرد.

طبق قانون اوکلاهاما، مجرمان جنسی ثبت شده مجاز به زندگی با فرزندان و فرزندان ناتنی خود هستند تا زمانی که کودکان قربانی مجرم نباشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …