وضعیت در مرز ایالات متحده و مکزیک قبل از پایان محدودیت های پناهندگی “بسیار چالش برانگیز” | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، روز جمعه گفت که مقامات مهاجرت چند روز قبل از پایان محدودیت های پناهندگی اعمال شده در طول همه گیری کووید-19، با شرایط “بسیار چالش برانگیز” در امتداد مرز با مکزیک مواجه شدند.

موجی از مهاجران ونزوئلایی از طریق جنوب تگزاس، به ویژه در منطقه مرزی براونزویل و اطراف آن، طی دو هفته گذشته به دلایلی که مایورکاس نامشخص است، رخ داده است. روز پنجشنبه، 4000 نفر از حدود 6000 مهاجری که در دره ریو گراند تگزاس در بازداشت مرزی قرار داشتند ونزوئلایی بودند.

مایورکاس خاطرنشان کرد که مکزیک در این هفته موافقت کرد که به بازپس گیری ونزوئلایی هایی که پس از پایان محدودیت های پناهندگی در 11 مه به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده می شوند، به همراه کوبایی ها، هائیتی ها و نیکاراگوئه ای ها ادامه دهد. مهاجران از مارس 2020 بیش از 2.8 میلیون بار از ایالات متحده اخراج شده اند که تحت عنوان عنوان 42 شناخته می شود.

وزیر امور خارجه بر برنامه‌های خود برای نهایی کردن یک سیاست جدید تا روز پنج‌شنبه تاکید کرد که در صورت عبور مهاجران از کشور دیگری مانند مکزیک به سمت مرز ایالات متحده، درخواست پناهندگی را برای مهاجران بسیار دشوار خواهد کرد.

مایورکاس گفت: «وضعیت در مرز یک وضعیت بسیار جدی، بسیار چالش برانگیز و بسیار دشوار است.

گذرگاه های غیرقانونی پس از اعلام محدودیت های پناهندگی جو بایدن توسط کاخ سفید در ژانویه کاهش یافت، اما این محدودیت ها از اواسط آوریل افزایش یافته است. رئیس شورای ملی گشت مرزی، براندون جاد، گفت که این هفته تعداد آنها در حدود 7200 نفر در روز بوده است که از حدود 5200 در مارس افزایش یافته است.

رائول اورتیز، رئیس گشت مرزی گفت: 1500 نیروی فعال در حال برنامه ریزی برای اعزام به ال پاسو، تگزاس هستند و به 2500 سرباز گارد ملی که قبلاً در سراسر مرز مستقر شده اند، اضافه می شود. اورتیز گفت که ال پاسو به این دلیل انتخاب شده است که در شش ماه گذشته یک راهرو شلوغ برای عبور غیرقانونی بوده است. استقرار نیروها در این هفته اعلام شد اما مکان آن اعلام نشد.

مایورکاس در دومین روز بازدید خود از دره ریو گراند گفت که قاچاقچیان مهاجران را فریب داده و آنها را در سفری خطرناک فریب می دهند. او گفت: «مرز باز نیست، باز نشده است و باز نخواهد شد» پس از 11 می.

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک، احساسات مایورکاس را درباره قاچاقچیان که اطلاعات نادرست را منتشر می کنند، تکرار کرد.

ابرارد در یک کنفرانس خبری گفت: «ما در روزهای اخیر شاهد جریان بسیار قابل توجهی (مهاجران) بر اساس یک فریب هستیم. او گفت که قاچاقچیان می گویند: “عجله کنید تا با عبور از مکزیک به ایالات متحده برسید زیرا … آنها عنوان 42 را در 11 مه به پایان خواهند رساند.”

ابرارد گفت: “این یک حقه است و آنها در معرض خطر هستند.”

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک، از کسانی که می‌خواهند مهاجرت کنند، خواست از راه‌های قانونی مانند درخواست در مراکز پردازش ایالات متحده که قرار است در گواتمالا و کلمبیا افتتاح شود، اقدام کنند. او گفت که مکزیک آمادگی خاصی برای پایان عنوان 42 ندارد زیرا او انتظار افزایش را نداشت.

رئیس جمهور گفت: «بسیاری از مردم اجازه نمی دهند فریب بخورند.

مایورکاس راه‌های قانونی جدیدی را معرفی کرد که شامل آزادی مشروط برای حداکثر 30000 کوبایی، هائیتی، نیکاراگوئه‌ای و ونزوئلایی در ماه است که به صورت آنلاین با یک حامی مالی درخواست می‌دهند. اما او گفت که دولت بایدن تنها بدون کنگره می تواند کارهای زیادی انجام دهد.

مایورکاس گفت: “ما یک برنامه داریم – ما در حال اجرای آن برنامه هستیم.” با این حال، اساساً ما در یک سیستم مهاجرتی خراب کار می کنیم که برای دهه ها به شدت نیاز به اصلاح داشته است.

گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که تعداد افرادی که در گذرگاه های زمینی با مکزیک به این کشور پذیرش می شوند از 740 نفر در روز با استفاده از یک برنامه تلفن همراه به نام CBP One که در ماه ژانویه برای پناهجویان تمدید شد، به 1000 نفر در روز افزایش می دهد. تقاضا بسیار بیشتر از اسلات های موجود بوده است.

زمانی که کلمبیا روز پنجشنبه اعلام کرد که پروازهای اخراج از ایالات متحده را به دلیل رفتار «ظالمانه و تحقیرآمیز» با مهاجران به حالت تعلیق درآورده، دولت با یک شکست، حداقل موقتی مواجه شد. آژانس مهاجرت کلمبیا اعلام کرد که بازگشت 1200 کلمبیایی را پس از شکایت در مورد شرایط در مراکز بازداشت آمریکا و پروازها لغو کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …