کارگروه کالیفرنیا در مورد عذرخواهی برای نقش ایالت در برده داری رای می دهد | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قرار است کارگروه غرامت کالیفرنیا به توصیه هایی برای عذرخواهی رسمی برای نقش ایالت در تداوم میراث برده داری و تبعیض که ده ها سال است ساکنان سیاه پوست را از زندگی آزادانه منع کرده است، رأی دهد.

انتظار می رود این کمیته 9 نفره که برای اولین بار نزدیک به دو سال پیش تشکیل شد، در نشستی در اوکلند در روز شنبه تایید نهایی را به فهرستی از پیشنهادات بلندپروازانه که سپس در دست قانونگذاران ایالتی خواهد بود، بدهد.

این توصیه‌ها از ایجاد آژانسی برای ارائه خدمات به نوادگان مردم برده گرفته تا محاسبات متناسب با آنچه که دولت برای چندین دهه آسیب‌هایی مانند پلیس‌کاری بیش از حد و تبعیض مسکن به ساکنان بدهکار است، را شامل می‌شود.

کریس لاجسون، یکی از سازمان‌دهندگان ائتلاف برای کالیفرنیای عادلانه و عادلانه، یک گروه حامی غرامت، گفت: «عذرخواهی و اعتراف به اشتباه به خودی خود برای جبران غرامت رضایت‌بخش نخواهد بود».

بر اساس پیش‌نویس توصیه‌ای که باید به آن رأی‌گیری شود، عذرخواهی که توسط قانون‌گذار تهیه می‌شود باید «شامل محکومیت شدیدترین وحشی‌گری‌ها» باشد که از طرف دولت انجام می‌شود.

چنین فهرستی می تواند شامل محکومیت فرماندار سابق کالیفرنیا، پیتر هاردمن برنت، اولین رهبر منتخب ایالت و یک برتری طلب سفیدپوست باشد که قوانینی را برای حذف سیاه پوستان از کالیفرنیا تشویق می کند.

در این پیش نویس آمده است که اگرچه کالیفرنیا به عنوان یک ایالت آزاد وارد اتحادیه شد، اما قوانینی را برای اجرای چنین آزادی وضع نکرد. طبق این پیش نویس، دادگاه عالی ایالت قانون برده فراری فدرال را که امکان دستگیری و بازگرداندن افراد برده فراری را فراهم می کرد، تا پایان رسمی بردگی در سال 1865 اجرا کرد.

در پیش نویس این پیش نویس آمده است: «کالیفرنیا با مشارکت در این وحشت، آسیب هایی را که آمریکایی های آفریقایی تبار با آن مواجه بودند، تداوم بخشید و تعصب نژادی را در سراسر جامعه از طریق جداسازی، تبعیض عمومی و خصوصی و پرداخت نابرابر بودجه ایالتی و فدرال آغشته کرد.

گروه ضربت می‌تواند به دولت رای دهد تا علناً عذرخواهی کند و مسئولیت اشتباهات گذشته را در حضور افرادی که اجدادشان برده بودند، بپذیرد. این تصدیق می‌تواند توسط فرزندانی که بی‌عدالتی‌هایی را که با آن‌ها مواجه شده‌اند بازگو کنند و شامل این قول باشد که کالیفرنیا همان اشتباهات را تکرار نخواهد کرد.

این بیانیه به دنبال عذرخواهی دولت برای قرار دادن آمریکایی های ژاپنی در اردوگاه های بازداشت در طول جنگ جهانی دوم و تداوم خشونت علیه بومیان آمریکایی و بدرفتاری با آنها خواهد بود.

نشست روز شنبه یک لحظه حیاتی در مبارزه طولانی برای دولت‌های محلی، ایالتی و فدرال برای ارائه پاداش برای سیاست‌هایی است که منجر به نظارت بیش از حد بر محله‌های سیاه‌پوست، تبعیض مسکن، نابرابری‌های بهداشتی و سایر آسیب‌ها شده است. اما این پیشنهادها با اجرای دولت فاصله زیادی دارد.

روی ال بروکس، استاد و محقق غرامت در دانشکده حقوق دانشگاه سن دیگو، گفت: «در دنیا هیچ راهی وجود ندارد که بسیاری از این توصیه‌ها به دلیل تأثیر تورمی انجام شود.

اسنادی که قبلاً توصیه‌های اقتصاددانان به کارگروه را تشریح می‌کرد، نشان می‌داد که دولت می‌تواند بیش از 800 میلیارد دلار یا بیش از 2.5 برابر بودجه سالانه خود را برای پلیس‌سازی بیش از حد، حبس‌های نامتناسب و تبعیض مسکن علیه سیاه‌پوستان بدهکار باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این تخمین در آخرین پیش نویس گزارش منتشر شده توسط این کارگروه که به درخواست های ایمیل و تلفن برای اظهار نظر در مورد کاهش پاسخ نداده است، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

وزیر امور خارجه، شرلی وبر، یکی از اعضای سابق مجلس دموکرات، قانونی را در سال 2020 تدوین کرد که این کارگروه را ایجاد کرد. بر اساس این لایحه، هدف مطالعه پیشنهادهایی بود برای اینکه چگونه کالیفرنیا می‌تواند جبران آسیب‌هایی را که علیه نوادگان مردم برده‌شده تداوم یافته است، ارائه دهد. این بود که به جای پیشنهادات دولت فدرال، غرامت را توصیه نمی کرد.

این کارگروه قبلاً به محدود کردن غرامت به نوادگان سیاه‌پوستان برده‌دار یا برده‌شده سابق که تا پایان قرن نوزدهم در کشور بودند، رأی داده بود.

آخرین لایحه ایالت نیویورک برای مطالعه غرامت در مجلس ایالتی تصویب شد اما سنای ایالت هنوز به این اقدام رأی نداده است. در کنگره، پیشنهاد چند دهه ای برای ایجاد کمیسیونی برای مطالعه غرامت های فدرال برای آمریکایی های آفریقایی تبار متوقف شده است.

مری فرانسیس بری، استاد تاریخ دانشگاه پنسیلوانیا که کتابی در مورد مبارزه یک زن سابقاً برده برای غرامت نوشت، گفت که تلاش‌های گروه ضربت کالیفرنیا “باید دلگرم کننده” باشد.

او گفت: «این واقعیت که کالیفرنیا توانست تا این حد پیش برود تا به سؤال غرامت پاسخ مثبت بدهد، چیزی است که باید بر مردم در سایر بخش‌های کشور تأثیر بگذارد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …