کارفرمایان ایالات متحده در ماه آوریل 253000 شغل اضافه کردند که نشان می دهد بازار کار همچنان قوی است | اقتصاد آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارفرمایان ایالات متحده در ماه آوریل 253000 شغل اضافه کردند که نشانه ای از این است که بازار مشاغل انعطاف پذیر حتی پس از یک سال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو همچنان قوی است.

رشد بازار کار در چند ماه گذشته کند شده است، از 472000 شغل در ژانویه به 165000 شغل اصلاح شده در مارس. اداره آمار کار (BLS) روز جمعه گزارش داد که آوریل این روند نزولی در رشد را شکست.

نرخ بیکاری اندکی به 3.4 درصد کاهش یافت که 0.1 درصد نسبت به مارس کاهش داشت.

این دستاوردها گسترده بود، به طوری که بهداشت، آموزش، اوقات فراغت و مهمان نوازی بیشترین تعداد مشاغل جدید را گزارش کردند. بیکاری سیاه‌پوستان آمریکایی برای اولین بار به زیر 5 درصد رسید، اما با 4.7 درصد، بسیار بالاتر از 3.1 درصدی بود که سفیدپوستان آمریکایی تجربه کردند.

این ارقام تصویر فدرال رزرو را که برای خنک کردن اقتصاد و کاهش تورم نرخ بهره را افزایش داده است، پیچیده تر می کند. انتظار می رفت این افزایش ها باعث کاهش استخدام در ایالات متحده شود.

اقتصاددانان انتظار داشتند که ایالات متحده در طول ماه 180000 شغل ایجاد کند. داده های اخیر نشانه هایی از کند شدن رشد مشاغل را نشان می دهد. بررسی ماهانه فرصت‌های شغلی و گردش کار، معروف به Jolt، برای ماه مارس توسط BLS در اوایل این هفته منتشر شد و نشان داد که فرصت‌های شغلی در پایین‌ترین سطح خود از آوریل 2021 بوده و برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است.

اخراج ها به 1.8 میلیون نفر افزایش یافته است، 248000 نفر بیشتر در مقایسه با ماه گذشته و بالاترین تعداد از دسامبر 2020. صنعت ساخت و ساز بیشترین تعداد اخراج را داشته است زیرا بازار مسکن با افزایش نرخ های بهره سرد شده است.

ارقام شغلی آوریل تنها دو روز پس از آن منتشر شد که فدرال رزرو دهمین افزایش نرخ بهره خود را در یک سال اخیر اعلام کرد و نرخ بهره را با یک چهارم افزایش به 5 درصد به 5.25 درصد رساند که بالاترین نرخ در 16 سال گذشته است.

مقامات فدرال رزرو روز چهارشنبه پیشنهاد کرده بودند که ممکن است در آینده نزدیک افزایش نرخ بهره را متوقف کنند زیرا آنها اثرات آن را در اقتصاد مشاهده می کنند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «نشانه هایی وجود دارد که عرضه و تقاضا در بازار کار در حال بازگشت به تعادل است. وی گفت: «احتمالاً اقتصاد با بادهای معکوس بیشتری از شرایط سخت تر اعتبار مواجه خواهد شد»، به این معنی که اثرات کامل افزایش نرخ بهره هنوز دیده نشده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در لحن است زیرا مقامات فدرال رزرو، به‌ویژه پاول، در گذشته تکرار کرده‌اند که برای رسیدن به نرخ تورم هدف ۲ درصدی خود، به افزایش بیشتر نرخ‌ها نیاز است. پاول گفت، اما اکنون، اقتصاد “اثرات انقباض سیاست های ما را بر تقاضا و حساس ترین بخش های اقتصاد به نرخ بهره، به ویژه مسکن و سرمایه گذاری می بیند.”

او افزود، به‌جای سیگنال‌دهی افزایش‌های آینده، «ما از طریق داده‌های دریافتی، ملاقات با جلسه هدایت می‌شویم».

پاول، در کنفرانس مطبوعاتی چهارشنبه، گفت که او معتقد است که به احتمال زیاد ایالات متحده از رکود اجتناب خواهد کرد، به خصوص از آنجایی که بیکاری هنوز پایین است و بازار کار همچنان در حال رشد است، اما او گفت این احتمال وجود دارد که “ما این کار را انجام دهیم. من امیدوارم که یک رکود خفیف باشد.

پاول همچنین خاطرنشان کرد که “دوره شدید استرس” بحران بانکی حل شده است، اما تقریبا بلافاصله پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو. سهام PacWest، یک بانک متوسط ​​مستقر در کالیفرنیا، شروع به سقوط کرد. وسترن الیانس مستقر در فینیکس نیز پس از اخبار PacWest شاهد سقوط سهام خود بود. هر دو بانک می گویند که تغییری در جریان سپرده خود تجربه نمی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …