شکایت قربانیان تیراندازی دسته جمعی در ایندیانا از سازنده اسلحه به دلیل تبلیغات | ایندیانا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه قربانی تیراندازی دسته جمعی در سال 2021 در یکی از تأسیسات فدرال اکسپرس در ایندیانا از سازنده اسلحه به دلیل تبلیغات محصولاتش شکایت کردند که ادعا می کند این کت و شلوار مستقیماً بر بخشی از اقدامات تیرانداز تأثیر گذاشته است.

این شکایت دو سال پس از تیراندازی در ایندیاناپولیس، ایندیانا، زمانی که براندون اسکات هولز، کارمند سابق این مرکز، به شدت شروع شد و هشت نفر را کشت.

لاخویندر کاور و هارپریت سینگ که از تیراندازی ها جان سالم به در بردند، به همراه گوریندر سینگ بینز که پدرش جاسویندر سینگ در تیراندازی جان خود را از دست داد، شکایتی را مطرح می کنند.

بینز و سینگ در پاسخ‌های کتبی به آبان نیوز گفتند: «دردی مانند آنچه ما از سر گذرانده‌ایم، تا زمانی که یک تراژدی مانند این را تجربه نکرده باشید، قابل درک نیست.

شکایت از American Tactical، سازنده سلاح مورد استفاده توسط هولز نام می برد و به تأثیر قوی تبلیغات این شرکت احتمالاً بر تیرانداز اشاره می کند، که در زمان حمله ظاهراً جلیقه ای «تقریباً مشابه» با جلیقه نشان داده شده به تن داشت. در آگهی اسلحه ساز

بینز و سینگ گفتند: “این بی پروایی تاکتیکال آمریکایی است که این وحشت را به زندگی ما وارد کرد و آنچه مهم است این است که آنها پاسخگو هستند، بنابراین هیچ کس مجبور نیست دوباره با کابوسی مانند این روبرو شود.”

این دادخواست ادعا می‌کند که تولیدکننده بازاریابی خود را «به هر طریقی که منجر به بیشترین فروش شود، حتی اگر بازاریابی آن دسته خطرناکی از افراد را جذب کند» در اولویت قرار می‌دهد.

تا هفته اول مارس امسال بیش از 100 تیراندازی جمعی در ایالات متحده رخ داده است، یعنی دو هفته زودتر از زمانی که تلفات به همین تعداد در سال 2021، سال تیراندازی FedEx رسید.

از آنجایی که تعداد قتل عام‌های مسلحانه همچنان در حال افزایش است و سیاستمداران عمدتاً جمهوری‌خواه از انجام اقدام خودداری می‌کنند. قانونگذاران در حال یافتن راه هایی برای پاسخگویی به احزاب درگیر – به هر عنوان – در پشت تیراندازی هستند. در یک پرونده تیراندازی در مدرسه 2021 در آکسفورد، میشیگان، والدین تیرانداز با اتهامات قتل غیرعمد مواجه شدند.

فیلیپ اچ بنگل، یکی از وکلای قربانیان تیراندازی فدرال اکسپرس گفت، اگرچه این نوع اقدام جدید نیست، اما بسیار نادر است.

امید بنگل و تیمش این است که این اقدامات تغییری را در سطح سیاست ایجاد کند، زیرا باعث می‌شود که افراد در صنعت اسلحه گرم عمل کنند.

بنگل گفت: “وقتی کسی را دارید که به اندازه بسیاری از بازیگران صنعت اسلحه غیرمسئولانه رفتار می کند، انگیزه کمی وجود دارد که آنها را به تغییر رویه های خود ترغیب کند تا اینکه با یک مسئولیت مالی بزرگ روبرو شوند.” «اجرای اقدامات مسئولانه راهی برای محدود کردن مسئولیت آنها و عدم شکایت در آینده است.»

او افزود: “ما از آنها می خواهیم که رویه های خود را تغییر دهند تا این اتفاق در آینده ادامه پیدا نکند.”

بسیاری از کارگران این مرکز آمریکایی های پنجابی بودند، یک گروه اقلیت که بارها در آمریکا پس از 11 سپتامبر مورد حملات مسلحانه قرار گرفته است، از جمله تیراندازی در معبد سیک ها در سال 2014..

با آن ترومای طولانی مدت، بسیاری پس از تیراندازی در سال 2021 گفتند که آن را به عنوان “جنایت نفرت” تجربه کردند، حتی اگر چنین اتهامی علیه تیرانداز مطرح نشد. اثبات جنایت ناشی از نفرت با توجه به ماهیت پیچیده شواهدی که در آن دادستان باید ثابت کند که انگیزه تیرانداز به طور خاص هویت قربانی بوده است، می تواند دشوار باشد.

اما عدم تایید قانونی جنایت ناشی از نفرت به این معنا نیست که قربانیان آن را به عنوان جنایت ناشی از نفرت تجربه نمی کنند.

بینز و سینگ گفتند: «ما می دانیم که تأسیسات فدرال اکسپرس که تیرانداز مورد هدف قرار گرفت، عمدتاً توسط نیروی کار پنجابی کار می کرد، و تیرانداز به خوبی از این واقعیت آگاه بود. “برای ما غیرممکن است که با توجه به شرایط، به عنوان یک جامعه هدف قرار نگیریم.”

شاکیان، مهاجران پنجابی از هند، لایه های دیگری بر اندوه خود دارند.

بنگل گفت: «سطح خشونت با اسلحه در آمریکا به طور تصاعدی بالاتر از کشورهای دیگر است و باید ترسناک و تکان دهنده باشد که از کشوری دیگر به آمریکا بیایید و سپس آن را دست اول تجربه کنید».

در همین حال، جامعه مجبور شده است تا زمانی که بستگان متوفی هنوز در کشور خود هستند، برای این مرگ‌ها عزاداری کنند.

بینز و سینگ به اشتراک گذاشتند: «همه می‌دانند که حمایت خانواده‌تان در زمان‌های سخت چقدر تفاوت ایجاد می‌کند و نداشتن همه اعضای خانواده در نزدیکی ما یک مشکل است.

اکنون خانواده‌ها، به موجب این شکایت، خود را در یک مقطع مهم در رابطه با یکی از داغ‌ترین مسائل در سیاست و زندگی عمومی آمریکا قرار می‌دهند: همه‌گیری خشونت با اسلحه و نحوه مهار آن.

لزلی میچل کروگر، وکیل دادگستری، گفت: “این در مورد عدالت برای آنها و خانواده هایشان است.”

هنگامی که آبان نیوز با آنها تماس گرفت، دو فرد جداگانه از American Tactical گفتند که هیچ نظری ندارند و تلفن را قطع کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …