رئیس گروه ضد سلطنتی بریتانیا در اعتراض به تاجگذاری دستگیر شد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جنبش جمهوری‌خواه بریتانیا و پنج سازمان‌دهنده دیگر تظاهرات ضد سلطنتی در مراسم تاج‌گذاری در مسیر راهپیمایی پادشاه چارلز سوم دستگیر شدند.

گراهام اسمیت، مدیر اجرایی جمهوری، در حال جمع آوری نوشیدنی و پلاکارد برای تظاهرکنندگان در محل اصلی تظاهرات در میدان ترافالگار بود که توسط پلیس در استرند در مرکز لندن بازداشت شد.

این گروه پشت یک ون کرایه ای پر از صدها پلاکارد راه می رفتند که توسط پلیس متوقف شدند. پلیس مت اوایل این هفته در توییتی اعلام کرده بود که نسبت به کسانی که به دنبال «تضعیف» این روز هستند، «تحمل کم» خواهند داشت.

هری استراتن، یکی از مدیران ریپابلیک، که به عنوان اسمیت و سایرین بازداشت شدند، گفت: «آنها پلاکاردها را جمع می کردند و می آوردند که پلیس آنها را متوقف کرد.

“بچه ها علت را پرسیدند و به آنها گفتند: ما به شما می گوییم که وقتی وسیله نقلیه را جستجو کردیم. آن زمان بود که آنها شش سازمان دهنده را دستگیر کردند. پرسیدیم به چه دلایلی دستگیر شده اند اما نمی گویند. این مایه تعجب است زیرا ما چندین جلسه با پلیس داشتیم. آنها همه سر و صداهای درست را ایجاد کرده بودند.»

این دستگیری در حدود ساعت 7:30 صبح در حالی صورت گرفت که صدها معترض ضد سلطنت با پرچم‌های بزرگ و پوشیدن تی‌شرت‌های زرد در میدان ترافالگار تجمع کرده بودند و می‌خواستند چشم رسانه‌های جهان و یک پادشاه را در روز تاجگذاری او جلب کنند.

در کنار قدیمی‌ترین مجسمه لندن از چارلز اول، که تقریباً 400 سال پیش سر خود را به دست جمهوری‌خواهان از دست داد، کسانی که آماده مخالفت با صفوف تاج‌گذاری چارلز سوم از کنار آنها بودند، اذعان داشتند که «به‌شدت از تعدادشان بیشتر بود».

انتظار می‌رود حدود 2000 معترض تا ظهر روز در زیر ستون نلسون تجمع کنند، از جمله نمایندگان جنبش‌های جمهوری‌خواه سوئد، هلند و نروژ.

اما جمعیت کوچک حاضر در اوایل صبح شنبه، زیر یک آسمان خاکستری شوم، هم توسط کسانی که برای جشن گرفتن بیرون آمده بودند و هم ستون‌هایی از افسران پلیس که به سمت مواضع خود حرکت می‌کردند، محاصره شدند.

ماریا گومز، 39 ساله، از بورهام وود، در هرتفوردشایر، گفت که تظاهراتی که توسط گروه قدیمی ضد سلطنت، جمهوری سازماندهی شده بود، صلح آمیز خواهد بود و او امیدوار بود از درگیری با کسانی که برای جشن گرفتن آمده بودند اجتناب کند.

او گفت: “برخی قبلا فریاد می زدند “پرچم های زرد را بسوزانید” اما ما قبلاً ارعاب داشتیم – تخم مرغ هایی در سال 2012 پرتاب شد.” “مردم می توانند از جمهوری خواهان بسیار عصبانی شوند.”

رادیکال هسلان، 29 ساله، دانشجویی که از منچستر آمده بود، گفت که در میدان ترافالگار “با دیگران ایمن می ماند”، اما برخی قصد داشتند در موقعیت های دیگری در طول مسیر راهپیمایی بایستند تا “احساسات خود را بشناسند”.

حضور 11500 افسر پلیس، بزرگترین عملیات پلیسی که تا به حال در بریتانیا دیده شده است، برای همه کسانی که گرد هم آمده بودند تا مخالفت خود را با سلطنت احساس کنند، کاملاً اطمینان بخش نبود.

این اعتراض همه شخصیت های شناخته شده جنبش ضد سلطنت را به خود جلب کرده است، از جمله پاتریک تلول، 23 ساله، که ماه گذشته به دلیل پرتاب پنج تخم مرغ به سمت پادشاه در جریان بازدید از یورک، به دلیل نقض نظم عمومی مجرم شناخته شد.

او گفت: “من مطلقاً هیچ تخم مرغی نیاوردم.” افسر آزادی مشروط من به من می گوید که مبارزه با تروریسم مرا تعقیب می کند. من مطمئن هستم که به هر حال دستگیر خواهم شد. جالب است که ببینیم ما تا چه حد به یک کشور فاشیستی نزول کرده ایم.»

کسانی که در ترافالگار گرد هم آمده بودند، قصد داشتند پرچم‌های زرد درخشان خود را به اهتزاز درآورند که صفوف پادشاه در راه به کاخ باکینگهام از کلیسای وست مینستر حرکت می‌کرد.

انتظار می‌رفت که کلایو لوئیس، نماینده حزب کارگر، پیتر تاچل، فعال حقوق بشر و پل پاولزلند، وکیلی که پس از مرگ ملکه با در دست داشتن یک کاغذ خالی تهدید به بازداشت شد، سخنرانی کنند.

ایموژن مک‌بیث، 21 ساله، یکی از فعالان مبارزات انتخاباتی مرتبط با گروه No More Royals، که می‌گوید پیام آن‌ها «اعلامیه‌ای از سوی جوانان، افراد عجیب و غریب و اخراجی‌ها» است، گفت که آنها به دنبال برانگیختن هیچ واکنشی نیستند، اما می‌خواهند به طور مسالمت‌آمیز نکته‌ای را بیان کنند. .

این گروه در گذشته مجسمه‌ها را هدف قرار داده است و مک‌بیث زمانی که به همراه شریک زندگی‌اش، ریز، از طناب امنیتی در طول تور قلعه ویندزور پریدند و روی تختی نشستند که اولین بار در سال 1670 برای پادشاه چارلز دوم ساخته شد، خبرساز شد تا ببوسند و غذای ناسالم بخورند. و کتاب یدکی شاهزاده هری را بخوانید.

او گفت: «این بزرگترین رویداد سلطنت طلب است و بنابراین ما باید اینجا می بودیم. اما ما نمی‌خواهیم کسی را تحریک کنیم.»

لورتا کاگلین، 56 ساله، صاحب رستورانی از پنزانس، در کورنوال، گفت که 17 سال است که عضو جمهوری بوده است. در سال 2006 بود که جمهوری را کشف کردم و متوجه شدم که من تنها نیستم. تعداد ما زیاد است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …