دید حق به رویا به کودکان کمک می کند تا به توانایی های بالقوه در فوتبال و فراتر از آن دست یابند | فوتبال باشگاهی اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیسوپرلیگا دانمارک در حال به پایان رسیدن هیجان‌انگیز است و اف سی کپنهاگ و اف سی نوردسلاند برای قهرمانی در لیگ رقابت می‌کنند. اگر نوردسلاند عنوان قهرمانی را به دست آورد، به عنوان جوان ترین تیمی که در لیگ های برتر اروپا رقابت می کند، این کار را انجام خواهد داد. آنها روز دوشنبه میزبان کپنهاگ هستند.

وسواس اخیر من با سوپرلیگا از زمانی شروع شد که شروع کردم به بررسی نقش گسترده تری که فوتبال می تواند در جامعه ایفا کند. من می خواستم از بهترین و هدفمندترین سازمان ورزش، شاید در جهان، بیاموزم، گروه حق رویا (RTD) که در سال 1999 در غنا تأسیس شد و در سال 2015 Nordsjælland را خریداری کرد. اخیراً این گروه گسترش یافته است. مصر، جایی که به لطف همکاری با خانواده منصور در حال ساخت آکادمی است.

مانیفست RTD بیان می کند که اگر شرایط برای شکوفایی به درستی تنظیم شود و توسعه شخصیت در اولویت قرار گیرد، همه می توانند صرف نظر از پیشینه خود برای تعالی تلاش کنند. فوتبال وسیله ای برای تغییری است که می خواهد در جهان ببیند. چشم انداز آن نتایج آموزشی و توسعه فوتبال را با برابری واقعی دنبال می کند.

FC Nordsjælland از برد ماه گذشته مقابل Brøndby در Right to Dream Park لذت برد
FC Nordsjælland از برد ماه گذشته مقابل Brøndby در Right to Dream Park لذت برد. عکس: Lars Ronbog/FrontzoneSport/Getty Images

یک معرفی تصادفی با تام ورنون، بنیانگذار رویایی Right to Dream، سال گذشته من و چهار دوستش را به غنا آورد. بیش از 20 سال قبل از آن، یک تام 19 ساله به غنا سفر کرده بود تا به دنبال ماجراجویی و کار به عنوان دستیار مربی در Hearts of Oak در لیگ برتر غنا باشد. او در حاشیه منطقه نیما آکرا زندگی می کرد و در آنجا با یک فوتبالیست جوان با رویاهای بزرگ دوست شد اما تیمی برای بازی کردن نداشت. تام و همسر به همان اندازه رویا و انعطاف‌پذیرش، هلن، از این مرد جوان برای راه‌اندازی یک تیم محلی الهام گرفتند. وقتی دیدند که بسیاری از بچه ها برای دستیابی به تمام نیازهای خود به عنوان ورزشکار دانشجو با چالش هایی روبرو هستند، خانه خود را به روی 16 مرد جوان باز کردند و شروع به انجام وظایف حرفه ای خود با آکادمی و مدرسه جدید و موقت خود کردند.

آنچه بیش از همه قابل توجه است، نوع دوستی خیره کننده در داستان اولیه تام و هلن نیست، بلکه این واقعیت است که از این 16 کودک، پنج نفر با بورسیه تحصیلی در کالج های بخش اول ایالات متحده، شش نفر قراردادهای حرفه ای در اروپا، دو نفر برای غنا بازی کردند و بیشتر آنها. به آنچه که به داستان حق رویا تبدیل شد، متصل بمانید. فارغ التحصیلان اخیر عبارتند از: محمد کودوس در آژاکس، کمالدین سولمانا در ساوتهمپتون و کاترین کول، یکی از بهترین بازیکنان زن جوان جهان که در ژانویه به آرسنال نقل مکان کرد.

کاترین کول در ماه فوریه برای آرسنال مقابل منچسترسیتی
کاترین کول در ماه فوریه برای آرسنال مقابل منچسترسیتی. عکس: NurPhoto/Getty Images

ما همچنین این امتیاز را داشتیم که در غنا با دکتر پیپا گرانج وقت بگذرانیم. پیپا در پایان سال 2022 RTD را ترک کرد، اما در کمک به تام برای بیان دیدگاهی برای تکامل فرهنگ خود برای حمایت از برنامه‌های رشد بلندپروازانه خود نقش اساسی داشت. پیپا، یک روانشناس ورزشی مشهور جهان با چندین دهه تجربه، به گرت ساوتگیت کمک کرد تا فرهنگ جدیدی از “ایمنی روانی” در تیم مردان انگلیس ایجاد کند و بنابراین، زمانی که ما در سایه یک 600 سال ملاقات کردیم، تا حدودی سورئال بود. -درخت بائوباب کهنسال در هوای 32 درجه سانتیگراد که خط افتتاحیه پیپا این بود: “هویت ما در مکان ها، مناظر و تاریخ ها شکل می گیرد.”

تفاسیر او از جغرافیای زیستی و روانشناسی بوم شناختی یادآوری های مهمی از جایگاه ما در سیستم های طبیعی است. آموزش او در تقابل با روایت فردگرایانه و خطی پیشرفت است که ما در جهان صنعتی به آن گرایش داشته ایم. ما بحث کردیم که چگونه می توان از ایده چارلز داروین در مورد “بانک درهم تنیده زندگی” برای فکر کردن به مکان ما در طبیعت استفاده کرد. چگونه شناخت و پذیرش پیچیدگی و آشفتگی زندگی به ما کمک می کند تا در برابر چالش های بازسازی و تاب آوری بازتر باشیم.

تام ورنون، مالک Nordsjælland و بنیانگذار حق رویا، تصویر در سال 2020.
تام ورنون، مالک Nordsjælland و بنیانگذار حق رویا، تصویر در سال 2020. عکس: Lars Ronbog/FrontzoneSport/Getty Images

با حق رویا، کودکان این فرصت را پیدا می کنند تا بدون توجه به موقعیت شروع زندگی خود، پتانسیل آموزشی و ورزشی خود را تکمیل کنند. من با تام در مورد چالش‌های افزایش چنین تحرک اجتماعی در حوزه‌های چندفرهنگی گپ زدم و او فوق‌العاده متفکر است و در برابر چالش‌های مدل بین‌المللی آن‌ها باز است.

پایه ها محکم است. من هرگز در یک موسسه آموزشی اینقدر پر از روح، عشق و شادی نبودم. در اتاق ناهار خوری بیرونی و جمعی، ناهار را با کودکان، عمدتاً کودکان 11 ساله غنا و ساحل عاج، که در مورد ما و خانه‌هایمان می‌پرسیدند، به اشتراک گذاشتیم. آنها قبل از رفتن به زمین و نشان دادن اینکه چگونه تمرین و تلاش برای برتری در آنجا استاندارد است، یک کلاس در مورد اخلاق و شخصیت را به پایان رسانده بودند. نکته مهم این است که پسران و دختران با هم تمرین می کنند و در مهارت ها و توانایی های خود قابل تشخیص نیستند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این فقط دانش آموزان نیستند که قابل توجه هستند. من با یکی از طبیعی ترین معلمانی که ملاقات کردم، گفتگوی برجسته ای داشتم. فولایمی براون در اوایل 20 سالگی است و هنگام صحبت کردن، انیمیشن و جذابیت دارد. بیش از 6 فوت، دی جی و سرآشپز سابق اهل جنوب لندن است. “یمی” یک مربی آموزش دیده توسط یوفا و یک معلم انگلیسی است و هنگام صحبت درباره عشق مشترکمان به کار یاآ گیاسی، بنجامین زفانیا و سایمون آرمیتاژ مستقیماً در پشت یک جلسه مربیگری، مرا مجذوب خود کرد. او یکی از بسیاری از رهبران درخشانی بود که در طول چهار روز زندگی‌مان ملاقات کردیم. افرادی که این سازمان را پر می کنند، معلمان طبیعی دنیایی با پیچیدگی تقریبا بی نهایت هستند.

ارتباط با تام، همان‌طور که سرسام‌آور بود، به نوعی تمام حرف‌های پیپا را ثابت می‌کند. زندگی چقدر پر پیچ و خم، آشفته و اتفاقی می تواند باشد اگر ذهن و قلب خود را به روی آن باز کنید و چرا خودم را با دوستان جدیدی در دانمارک و آفریقا می بینم. بانک زندگی درهم تنیده داروین همخوان، شهودی و کاملاً آشکار به نظر می رسد. حق رویا در فوتبال منحصر به فرد است و من هرگز سازمانی با چنین هدف و اشتیاق در هسته خود ندیده ام: الگویی که جوانان را در اولویت تحقق رویاهای خود و تحقق پتانسیل خود در فوتبال یا جاهای دیگر قرار می دهد.

به نظر می رسد فاصله زیادی با انگیزه های برخی از عوامل و کارخانه های فوتبالی که در بریتانیا دیده ام، جایی که به نظر می رسد بازی حول محور امور مالی می چرخد. همانطور که ما شروع به کشف پتانسیل کامل Grimsby Town FC می کنیم، متقاعد شدم که فوتبال این فرصت را دارد که بسیار بیشتر از امروز باشد. تام و RTD الهام بخش کسانی هستند که سعی می کنند کارها را متفاوت انجام دهند و من امیدوار هستم که رویای قهرمانی آنها در سوپرلیگا محقق شود. در هر صورت مردم در سال های آینده چیزهای بیشتری در مورد آنها خواهند شنید.

جیسون استوکوود رئیس شهر گریمزبی است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …