روشل والنسکی، که نقش کلیدی در واکنش به کووید داشت، از سمت رئیس CDC استعفا داد | دولت بایدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روشل والنسکی، که نقش کلیدی در واکنش دولت بایدن به همه‌گیری کووید-19 داشت، اعلام کرد که از سمت مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها کناره‌گیری می‌کند.

این اعلامیه در حالی منتشر شد که سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد کووید دیگر یک وضعیت اضطراری جهانی نیست. والنسکی گفت که کاهش همه گیری زمان خوبی برای انتقال بود.

مقامات CDC گفتند که آخرین روز والنسکی 30 ژوئن خواهد بود و مدیر موقت بلافاصله نامی برده نشد. او نامه استعفای خود را برای جو بایدن ارسال کرد و این تصمیم را در جلسه کارکنان CDC اعلام کرد.

والنسکی، 54 ساله، کمی بیش از دو سال است که مدیر آژانس بوده است و این اعلامیه تعجب بسیاری از کارشناسان بهداشتی را برانگیخت. او در نامه خود به بایدن، «احساسات متفاوتی» را درباره این تصمیم ابراز کرد و دقیقا دلیل کناره‌گیری خود را توضیح نداد، اما گفت که با پایان یافتن اعلامیه‌های اضطراری، کشور در لحظه گذار است.

او نوشت: “من هرگز به کاری که در حرفه حرفه ای خود انجام داده ام افتخار نکرده ام.”

وضعیت اضطراری بهداشت عمومی ایالات متحده هفته آینده منقضی می شود. مرگ و میر در ایالات متحده به پایین ترین حد خود از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا در اوایل سال 2020 رسیده است.

والنسکی، که قبلاً متخصص بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست بود، زمانی که سوگند یاد کرد برای رهبری آژانس فدرال 12 میلیارد دلاری که مسئول محافظت از آمریکایی‌ها در برابر شیوع بیماری و سایر تهدیدات بهداشت عمومی بود، هیچ تجربه‌ای در اداره یک آژانس بهداشت دولتی نداشت.

در زمان ورود او، بیش از 400000 مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده گزارش شده بود و ایالت ها در تلاش بودند تا منابع واکسن های جدید را تهیه کنند. روحیه در CDC افتضاح بود. دولت ترامپ آژانس را به حاشیه رانده بود و کاخ سفید پیام‌های دولت در مورد همه‌گیری را به عهده گرفت و گاهی مخالف یا تضعیف آنچه CDC می‌خواست انجام دهد.

جیسون شوارتز، کارشناس سیاست های بهداشتی در دانشکده بهداشت عمومی ییل، گفت: «هیچ مدیر CDC در تاریخ، مجموعه چالش هایی را که با آن مواجه بود به ارث نبرده است.

شوارتز گفت، CDC در پیام‌های دولتی دوباره به شهرت رسید – اگرچه حتی در دوران بایدن، کاخ سفید در مرکز رسیدگی به پاسخ‌ها باقی ماند.

او در زمانی ترک می‌کند که تعداد کشته‌شدگان کووید ملی حدود 1.1 میلیون نفر است. موارد گزارش شده، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میرها همه ماه ها روند کاهشی داشته اند.

در CDC، والنسکی مرکزی را برای پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل شیوع راه‌اندازی کرد و اقداماتی را برای مدرن‌سازی جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها انجام داد. سال گذشته، او یک سازماندهی مجدد را آغاز کرد که برای چابکتر کردن آژانس و بهبود ارتباطاتش با مردم طراحی شده بود.

بایدن در بیانیه‌ای گفت والنسکی «CDC را نهادی قوی‌تر می‌گذارد که موقعیت بهتری برای مقابله با تهدیدات بهداشتی و محافظت از آمریکایی‌ها دارد».

جف زینتز، رئیس دفتر کاخ سفید، عملکرد او را تحسین کرد و اظهار داشت که “خلاقیت، مهارت و تخصص و ظرافت خالص او برای پاسخ موثر ما و بهبودی تاریخی ضروری است.”

در دوران تصدی او نیز ایراداتی رخ داد.

در بهار 2021، والنسکی گفت افرادی که کاملاً واکسینه شده‌اند می‌توانند در بسیاری از مکان‌ها استفاده از ماسک را متوقف کنند، اما با گسترش نوع جدید دلتا، مسیر خود را معکوس کردند. در دسامبر 2021، تصمیم آژانس برای کوتاه کردن قرنطینه و انزوا، بسیاری را غافلگیر کرد و باعث سردرگمی شد.

همچنین، والنسکی و دیگر مقامات ایالات متحده در سال گذشته مورد انتقاد قرار گرفتند که به اندازه کافی تهاجمی در برابر شیوع نوظهور mpox که در اواخر تابستان و پاییز محو شد، مورد انتقاد قرار گرفتند.

جنیفر نوزو، کارشناس بیماری همه گیر در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون، نگران است که اصلاحات پیشنهادی بدون وجود والنسکی انجام نشود.

CDC خسته شده است. آنها سه سال بدون قدردانی شبانه روزی و بدون وقفه کار کرده اند.» «تغییر رهبری در میان همه آن‌ها… نمی‌توانم تصور کنم که باد از بادبان‌های تغییر خارج نشود».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …