استوارت رابرت: وزیر سابق و متحد اسکات موریسون بازنشسته می شود، جرقه ای برای انتخابات مجدد | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استوارت رابرت، وزیر سابق دولت موریسون، رسماً بازنشستگی خود را از سیاست فدرال اعلام کرد تا به یک “شوهر، پدر و پسر تمام وقت” تبدیل شود.

اعلام بازنشستگی رابرت به معنای آزمون دوم انتخاباتی برای اپوزیسیون است، این بار در مرکز حزب ملی لیبرال، با جایگاه رابرت در فادن در ساحل طلایی که به طور سنتی پایگاه محافظه‌کاران است.

رابرت، یکی از متحدان نزدیک نخست وزیر سابق اسکات موریسون – که گمان می رود او نیز به زودی بازنشستگی خود را اعلام کند – 16 سال را در پارلمان فدرال گذراند که بسیاری از آنها در بحث و جدل فرو رفته بودند.

موریسون که قبلاً با رابرت آپارتمان مشترک داشت و از او به عنوان “برادر استوی” یاد می کرد، رابرت را پس از انتخابات فدرال می 2019 به کابینه ارتقا داد و به او سبد خدمات دولتی داد.

این امر رابرت را مسئول آنچه که به عنوان بدهی روبود شناخته شد، قرار داد. او در طول کمیسیون سلطنتی اعتراف کرد که در طول سال 2019 چندین اظهارنظر در مورد این طرح ارائه کرده است که شخصاً معتقد است نادرست است و با بیان اینکه به همبستگی کابینه متعهد است از خود دفاع کرد.

پس از یافته‌ها و توصیه‌های نامطلوب دادگاه که این طرح غیرقانونی بود، رابرت اعلام کرد که این طرح در 18 نوامبر 2019 “تصفیه” می‌شود، اما عذرخواهی نکرد و ادعا کرد که فقط “گروه کوچکی” از مردم تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

کمیسیون سلطنتی در مورد بدهی‌های روبوسی هنوز یافته‌های خود را اعلام نکرده است، اگرچه وزیر خدمات دولت کارگر، بیل شورتن، از زمان سؤالات پارلمان برای انتقاد از مدیریت رابرت در این طرح استفاده کرده است.

موریسون پس از وقوع یک رسوایی در سال 2016 به دلیل یک سفر “خصوصی” به پکن که رابرت در سال 2014 برای نظارت بر معامله معدنی شامل یک اهداکننده بزرگ لیبرال و ملاقات با معاون وزیر چین انجام داد، به شدت از رابرت دفاع کرد.

رابرت در زمان سفر دستیار وزیر دفاع بود و همیشه اصرار داشته که این سفر را به صورت خصوصی انجام داده است. با این حال، پس از علنی شدن این سفر در سال 2016، مالکوم ترنبول، نخست وزیر وقت، او را از سمت وزیر خدمات انسانی و امور کهنه سربازان برکنار کرد. رابرت همچنین از جمله نمایندگان لیبرال بود که در سال 2013 ساعت های رولکس طراح را برای خود و همسرش از یک میلیاردر چینی پذیرفت، در حالی که مخالف بود.

رابرت، تونی ابوت و ایان مک فارلین این ساعت‌ها را در یک شام غیررسمی هدیه کردند، اما تصور می‌کردند که تقلبی هستند. مک فارلین در سال 2016 تشویق شد تا ارزش خود را جلب کند، همان زمانی که داستان ظاهر شد. ساعت ها برگردانده شد.

رابرت در اعلام بازنشستگی خود اذعان کرد که «دورانش در پارلمان راحت‌ترین زمان نبوده است»، اما تقصیر را به گردن «سیاست» انداخت.

او گفت: «سیاست سخت است. «مردم سینک آشپزخانه را به سمت شما پرتاب می کنند. و وعده های مجلسی مهربان تر و ملایم تر باید با قدری جدی گرفته شود. همه ما ممکن است آرزوی آن را داشته باشیم، اما جاه طلبی در سیاست همیشه پیروز خواهد شد – همانطور که گراهام ریچاردسون، مدافع سرسخت حزب کارگر به درستی بیان کرد: هر چه که لازم باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“امیدوارم مدنیت در نهایت به تئاتر سیاست بیاید. اما من می ترسم که تفرقه به خوبی و واقعاً در مجلس فعلی جا افتاده باشد. مجلسی مهربانتر و ملایمتر نیست.

برای پیتر داتون به عنوان رهبر حزب ما و رهبر اپوزیسیون آرزوی موفقیت دارم. او از حمایت کامل من برخوردار است تا آن را به دولت کارگر ببرد و آنها را مورد بازخواست قرار دهد، در حالی که در عین حال به استرالیایی ها جایگزینی می دهد که به نفع آنها عمل می کند – نه برای محبوبیت، نه برای رسانه های اجتماعی، فقط یک نگهبان خوب و شایسته دولت.”

رابرت تاریخ استعفای خود را اعلام نکرد و تنها گفت که این استعفا در “هفته های آینده” انجام خواهد شد.

او گفت: «در حال حاضر، قبل از تبدیل شدن به یک شوهر تمام وقت، پدر و پسر، برخی وظایف نهایی را به عنوان عضو فادن طی چند هفته آینده انجام خواهم داد.

گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه چه کسی برای پیش‌انتخاب در این کرسی کاندید می‌شود، وجود دارد، با نام فران وارد، عضو کمیته کسب‌وکار کوچک LNP توسط منابع LNP، همراه با اعضای شورای شهر گلد کوست، کامرون کالدول و رایان بایلدون لومسدن. و سم اوکانرز نماینده ایالت بانی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …