پیتر شوارتز به خاطر حملات پلیس در 6 ژانویه، طولانی‌ترین محکومیت تا کنون به 14 سال زندان محکوم شد.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک جوشکار پنسیلوانیا که با صندلی و سپس اسپری شیمیایی به افسران پلیس در ساختمان کنگره حمله کرد، روز جمعه به کمی بیش از 14 سال زندان محکوم شد که شدیدترین مجازاتی است که تاکنون در رابطه با حوادث 6 ژانویه 2021 صادر شده است.

در جلسه ای در دادگاه منطقه فدرال در واشنگتن، این مرد، پیتر شوارتز، 49 ساله، به لیست رو به رشدی از افرادی که در آن روز متهم به حمله به پلیس شدند، ملحق شد که احکام سختی دریافت کرده اند. تا پیش از این، طولانی‌ترین مجازات در پرونده 6 ژانویه، 10 سال حبس به توماس وبستر، افسر سابق پلیس شهر نیویورک بود که سال گذشته به دلیل تاب دادن میله پرچم فلزی به سمت یک افسر در ساختمان کنگره مجرم شناخته شد.

دادستان ها از قاضی آمیت پی مهتا خواسته بودند که آقای شوارتز را که با یک کوبنده لاستیک چوبی به شورش رفت، به 24 سال و شش ماه زندان محکوم کند – بیش از دو برابر حکم آقای وبستر. در حالی که قاضی مهتا از رفتن به این حد خودداری کرد، او گفت که تصمیم او برای صدور حکم 170 ماهه با توجه به سابقه قابل توجه جرایم خشونت‌آمیز آقای شوارتز و عدم پشیمانی از اقداماتش ضروری است.

قاضی مهتا گفت: «کسانی که با سابقه جنایی مانند شما به این دادگاه مراجعه کرده اند، کم نیستند.

آقای شوارتز در یک محاکمه در ماه دسامبر، از جمله سه مورد حمله با سلاح خطرناک، یک مورد مداخله با افسران اجرای قانون در خلال یک نابسامانی مدنی و یکی از موارد ممانعت از صدور گواهینامه انتخابات که در حال گرفتن بود، مجرم شناخته شد. در 6 ژانویه در داخل کاپیتول قرار دهید.

در اسناد دادگاهی که ماه گذشته بایگانی شد، دادستان‌ها گفتند که او و همسرش در آن زمان به سمت «سطح خشونت» در تراس غربی کاپیتول رفتند، جایی که «به شدت در تلاش برای از بین بردن خط پلیس شرکت کردند. ” او بعداً در یک پیام متنی به خود می بالید که «اولین صندلی را به سمت پلیس پرتاب کرده است» و افزود: «من شورش به راه انداختم».

دادستان ها ادعا کردند که صندلی ای که او پرتاب کرده بود، دریچه ای در خط پلیس ایجاد کرده و صدها شورشگر دیگر را قادر می سازد تا با عقب نشینی افسران پلیس، تراس را سیل کنند. دادستان افزود، آقای شوارتز سپس یک قوطی اسپری فلفل و سایر مهمات شیمیایی را که پلیس پشت سر گذاشته بود، دزدید و از آنها برای حمله به همان افسران استفاده کرد، زیرا آنها ناامیدانه سعی می کردند از جمعیت فزاینده و خشونت آمیز فرار کنند.

دادستان ها خاطرنشان کردند که آقای شوارتز قبلاً در حداقل یک پرونده دیگر به اتهام حمله و نگهداری غیرقانونی اسلحه گرم در شرایط آزمایشی قرار داشت. آقای شوارتز در بیش از 30 سال گذشته نزدیک به 40 محکومیت قبلی برای جنایاتی مانند حمله به افسران یا تهدید به افسران داشته است.

بیش از دو سال پس از این حمله، دادستان به قاضی مهتا گفتند که آقای شوارتز از اقدامات خود پشیمان نشد و چندین مصاحبه انجام داد که در آنها ادعا کرد قربانی تعقیب قضایی مغرضانه شده است. در طی یک مصاحبه، آقای شوارتز این محاکمه را “بزرگترین حقه ای که تا به حال در زندگی خود دیده ام” نامید.

در این جلسه، دنیس بویل، وکیل آقای شوارتز، استدلال کرد که موکلش در 6 ژانویه به دلیل دروغ هایی که درباره تقلب در انتخابات 2020 توسط رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ و متحدانش گفته شد، به ساختمان کنگره هدایت شده است. این وکیل گفت که آقای شوارتز اطلاعات کمی در مورد رقابت های ریاست جمهوری داشت و اطلاعات خود را از منابع رسانه ای بد به دست آورده بود و افزود که دادستان های حکم “بوی انتقام و قصاص” را درخواست کردند.

آقای بویل در اسناد دادگاهی که ماه گذشته بایگانی کرد، نوشت: «دروغ‌های زیادی وجود دارند که آزادند به تبلیغ «دروغ بزرگ» مبنی بر پیروزی ترامپ در انتخابات ادامه دهند که دونالد ترامپ یکی از برجسته‌ترین آنهاست. “آقای. شوارتز یکی از این افراد نیست. او می داند که اشتباه کرده است.»

آقای شوارتز تنها یک جمله را در بیانیه خود به دادگاه ارائه کرد که آن را از روی یک ورق کاغذ از روی میز دفاع خواند.

او گفت: «من صمیمانه از آسیبی که 6 ژانویه به بسیاری از مردم و زندگی آنها وارد کرده متاسفم.

اما قاضی مهتا متقاعد نشد و خاطرنشان کرد که آقای شوارتز پس از محکومیت خود همچنان در پادکست ظاهر می شد و اصرار داشت که پلیس خارج از ساختمان کنگره به او حمله کرده و اتهامات علیه او را با انگیزه سیاسی رد کرده است.

قاضی مهتا گفت: “از شما قدردانی می کنم که امروز چه کاری را انجام دادید، اما من آن را باور نمی کنم.”

حدود 450 نفر از بیش از 1000 نفری که تاکنون در ارتباط با حمله به کاپیتول متهم شده اند، محکوم شده اند. وزارت دادگستری می گوید که از این تعداد، اندکی بیش از نیمی از آنها حداقل مدتی در پشت میله های زندان به سر می برند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …