کارشناسان سازمان ملل می گویند که ایالات متحده باید با خشونت پلیس علیه سیاه پوستان مقابله کند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ماموریت سازمان ملل در پایان یک تور تاریخی دو هفته‌ای در کشور به پایان رسید، ایالات متحده باید فراتر از اصلاحات مقطعی و شعارسازی حرکت کند و با بلای مداوم خشونت پلیس و تبعیض مجری قانون علیه سیاه‌پوستان مقابله کند.

کارشناسان سازمان ملل اولین بازدید رسمی خود از ایالات متحده را به عنوان بخشی از سیستم تحقیقات جهانی که توسط شورای حقوق بشر پس از قتل جورج فلوید توسط پلیس در ماه مه 2020 ایجاد شده بود، به پایان رساندند. هنگامی که آنها روز جمعه به سفر خود در واشنگتن دی سی پایان دادند، کارشناسان تماس گرفتند. برای تعهد سراسری برای رسیدگی به تبعیض هایی که سیاهپوستان آمریکایی در برخوردهای روزانه خود با قانون از آن رنج می برند.

دکتر تریسی کیسی، یکی از دو کارشناس مستقل سازمان ملل که این بازدید را انجام داد، گفت: «در ایالات متحده، نابرابری نژادی به زمان ایجاد این کشور برمی گردد و هیچ راه حل سریعی وجود نخواهد داشت. «تا به امروز، تبعیض نژادی از طریق برخورد با مجریان قانون – از اولین تماس، دستگیری، بازداشت، صدور حکم و سلب حق رای – نفوذ می کند.»

کیسی افزود، آنچه مورد نیاز بود یک “رویکرد کل دولت” بود. این باید بیش از یک شعار باشد و خواستار اصلاحات باشد.»

کیسی و خوان مندز از آرژانتین در طول ماموریت 15 روزه خود، از شش شهر ایالات متحده بازدید کردند: واشنگتن، آتلانتا، لس آنجلس، شیکاگو، مینیاپولیس و نیویورک. ماموریت آنها تحقیق در مورد استفاده بیش از حد از زور، پلیس نظامی، توهین نژادی و سایر موارد نقض حقوق بشر توسط مجریان قانون و سازمان های کیفری علیه سیاهپوستان آمریکایی بود.

در حین عبور از کشور، کارشناسان با خانواده‌های قربانیان قتل‌های پلیس و سایر تخلفات مجری قانون برخورد عاطفی داشتند. در مینیاپولیس، جایی که یک افسر پلیس سفیدپوست جورج فلوید را در 25 مه 2020 به قتل رساند، هیئت با مادران فیلاندو کاستیل و امیر لاک که آنها نیز توسط مجریان قانون در شهر کشته شدند، وقت گذراندند.

مادر لاک، کارن ولز، به کارشناسان بازدیدکننده گفت: «شما احتمالاً می‌پرسید چرا یک صندلی خالی اینجاست؟ چون امیر باید آنجا بنشیند. اکنون همه خانواده ها یک صندلی خالی دارند.»

کیزی با ارائه یافته های اولیه خود گفت که آنها شاهد الگویی بوده اند که می توان آن را “میراث عمیق ذاتی” برده داری و تبعیض قانونی ردیابی کرد. او گفت که در سراسر کشور «عدم آگاهی و اذعان به میزان نابرابری‌های نژادی» همچنان وجود دارد.

این کارشناس سازمان ملل گفت که نتیجه یک “فرسودگی اوج در جامعه سیاه پوستان” بود.

مندز، گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل در مورد شکنجه، گفت که در طول این دیدار تحت تأثیر «درد جانکاه قربانیان و خانواده‌های آنها و درخواست‌های کوبنده برای پاسخگویی» قرار گرفته است.

مندز گفت: «ما از این درخواست ها برای پاسخگویی حمایت می کنیم.

او از پیگرد موفقیت آمیز افسران پلیس درگیر در قتل های سرشناس مانند قتل های فلوید و برونا تیلور در لوئیزویل، کنتاکی، دلگرم شد. با این حال، بسیاری از پرونده‌های دیگر حل‌نشده باقی مانده‌اند که نشان‌دهنده درجه‌ای از معافیت از مجازات است.

مندز افزود که مأموریت آنها از وزارت دادگستری ایالات متحده می خواهد تا از طریق صدور احکام رضایت برای مداخله در کارهای داخلی ادارات پلیس محلی برای رسیدگی به برخی از فاحش ترین تخلفات، از اختیارات خود “جدی تر و فعال تر” استفاده کند. او گفت: «اقدامات قوی‌تر دولت مورد نیاز است.

کارشناسان سازمان ملل گزارش نهایی خود را در سپتامبر یا اکتبر به شورای حقوق بشر در ژنو ارائه خواهند کرد. آنها اشاره کردند که از جمله خواسته هایی که احتمالاً مطرح می کنند، درخواست برای داده های بهتر در سراسر کشور و نگهداری سوابق است.

مندز گفت، در غیاب یک پایگاه داده ملی، افسران پلیسی که شکایت هایی مبنی بر سوء رفتار یا اعمال زور بیش از حد علیه خود داشتند، اجازه یافتند به خدمت خود ادامه دهند و در برخی موارد در قتل سیاه پوستان نقش داشته باشند. وی افزود: این سازوکار همچنین اتهامات افسران پلیسی را دریافت کرد که قبلاً به دلیل رفتار نادرست مجرم و یا تنبیه شده بودند و سپس توسط یک اداره پلیس دیگر استخدام شدند.

از جمله دیگر خواسته های احتمالی که توسط کارشناسان اعلام شد عبارتند از:

  • فراخوانی برای پایان دادن به پروفایل نژادی در پلیس.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

  • کاهش چشمگیر استفاده از سلول های انفرادی در زندان ها و زندان های ایالات متحده و لغو کامل حبس انفرادی برای کودکان زیر 18 سال.

  • پایان دادن به کلیشه سازی زنان و دختران سیاه پوست به عنوان خشمگین و «سالخورده».

  • ریشه کن کردن افسران مجری قانون برتری طلب سفیدپوست برای اطمینان از عدم استفاده از نشان.

این سفر تکمیل شده نشان دهنده تشدید تمرکز سازمان ملل بر عدالت نژادی در آمریکا پس از قتل فلوید و تابستان اعتراضاتی است که در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان به راه انداخت. یک سال پس از مرگ فلوید، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، میشل باچلت، از اقداماتی که در ایالات متحده برای جلوگیری از کشته شدن افراد آفریقایی تبار برداشته شد، اظهار تاسف کرد.

یک معترض آمریکایی آفریقایی تبار در 7 ژوئن 2020 در میدان تایمز نیویورک، تابلوی بزرگی را که روی آن نوشته شده بود
معترضان در 7 ژوئن 2020 در پی کشته شدن جورج فلوید در میدان تایمز نیویورک راهپیمایی کردند. عکس: Ira L Black/Corbis/Getty Images

تیراندازی های مرگبار پلیس که بر همه نژادها و قومیت ها تأثیر می گذارد، از تابستان اعتراضات «جان سیاه پوستان مهم است» بی وقفه ادامه داشته است. میانگین هنوز با نرخ تقریباً سه نفر در روز اجرا می شود.

در آوریل 2021، شورای حقوق بشر آنچه را مکانیسم تخصصی برای پیشبرد عدالت نژادی و برابری در اجرای قانون (EMLER) نامید، راه اندازی کرد. این بخشی از شبکه ای از کارشناسان و ناظران مستقل سازمان ملل است که برای تشویق دولت ها به انجام کارهای بیشتر برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در قلمروشان استفاده می شود.

اگرچه آنها هیچ قدرتی برای اجرای یافته های خود ندارند، اما کارشناسان سازمان ملل نشان داده اند که می توانند عمیقاً بر بحث های سیاسی داخلی، به ویژه در داخل ایالات متحده تأثیر بگذارند. در ژوئن 2018، نیکی هیلی، سفیر وقت کاخ سفید در سازمان ملل متحد، ایالات متحده را از عضویت شورای حقوق بشر خارج کرد و شکایت کرد که این شورای حقوق بشر “منبع تعصب سیاسی” است.

هیلی که در حال حاضر با ترامپ برای نامزدی ریاست جمهوری 2024 رقابت می کند، تنها چند روز قبل از اینکه ناظر سازمان ملل در مورد فقر شدید گزارشی در مورد محرومیت ایالات متحده پس از یک تور دو هفته ای مشابه در این کشور ارائه دهد، اقدام خود را انجام داد. در اکتبر 2021، کاخ سفید جو بایدن مسیر خود را تغییر داد و دوباره ایالات متحده را به شورای حقوق بشر وارد کرد.

دیدار کیسی و مندز قبلاً بحث هایی را در ایالات متحده در مورد خشونت های پلیسی به راه انداخته است. ایلهان عمر، نماینده دموکرات کنگره ایالت مینه سوتا، پس از توقف کارشناسان در مینیاپولیس به آبان نیوز گفت که «خشونت های مورد تایید دولت» علیه سیاه پوستان «به همان سرعت ادامه می یابد، اگر نه بیشتر».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …