اخبار زنده استرالیا: دیدار آلبانیز با رهبران کشورهای مشترک المنافع در کاخ باکینگهام. استرالیایی ها در سوریه به چالش حقوقی می پردازند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

زنان و کودکان استرالیایی در اردوگاه‌های بازداشت سوریه به چالش قانونی راه خواهند یافت

بن دوهرتی

بن دوهرتی

زنان و کودکان استرالیایی که در اردوگاه‌های بازداشت سوریه نگهداری می‌شوند، قرار است یک چالش قانونی را برای وادار کردن دولت استرالیا به بازگرداندن آنها به خانه آغاز کنند.

حداقل 40 استرالیایی – 10 زن و 30 کودک – در اردوگاه روژ در شمال شرق سوریه نگهداری می شوند.

آنها همسران، بیوه ها و فرزندان مبارزان کشته یا زندانی داعش هستند: بیشتر آنها بیش از چهار سال در اردوگاه محبوس نگهداری می شوند.

تعدادی استرالیایی نیز در اردوگاه الهول نگهداری می شوند که بسیار بزرگتر است و بسیار ناپایدارتر و خطرناک تر به نظر می رسد.

استرالیا دو ماموریت بازگشت به کشور را آغاز کرده است: در سال 2019، هشت نوجوان یتیم، از جمله یک نوجوان باردار. و اکتبر گذشته، زمانی که چهار زن و 13 کودک به NSW بازگردانده شدند.

مت تینکلر، مدیر اجرایی آن، گفت که Save the Children دستور داده شده است که به عنوان قیم دعوی قضایی برای بقیه استرالیایی هایی که به دنبال بازگرداندن فوری هستند، عمل کند:

ما یک تیم حقوقی با کالیبر بالا جمع آوری کرده ایم تا درخواستی را برای صدور حکم قانونی از طرف این استرالیایی ها که اکنون بیش از چهار سال است در اردوگاه ها گیر افتاده اند، آماده کنیم.

Save the Children دولت استرالیا را در هر فرصتی که در دسترس است تشویق می‌کند تا بقیه استرالیایی‌ها را به خانه بازگرداند، و تلاش می‌کند تا از چشم‌انداز اقدام قانونی جلوگیری کند.

با این حال، خانواده ها به طور فزاینده ای ناامید شده اند، زیرا هر روز که می گذرد خطرات برای سلامت و ایمنی فرزندانشان افزایش می یابد. در حالی که دادخواهی آخرین راه حل است، ادامه عدم اقدام دولت به این معنی است که تشکیل پرونده در حال حاضر قریب الوقوع است.

سایر اتباع خارجی که در اردوگاه های سوریه نگهداری می شوند، در چالش های قانونی مشابهی پیروز شده اند.

در ماه ژانویه، یک دادگاه فدرال در اتاوا به دولت کانادا دستور داد تا 23 شهروند خود را بدون تعیین چارچوب زمانی به کشورشان بازگرداند.

آبان نیوز هفته گذشته از ناامیدی فزاینده در میان گروه استرالیایی در داخل کمپ روژ خبر داد. ترس خاصی وجود دارد که پسران گروه، وقتی به سن 11 یا 12 سالگی می رسند، به زور از اردوگاه به زندان بزرگسالان منتقل شوند، ظاهراً به دلیل نگرانی های امنیتی در مورد افراط گرایی احتمالی آنها در اردوگاه.

خوش آمدی

صبح بخیر و به پوشش خبری روز آینده ما خوش آمدید. من مارتین فارر هستم و قبل از اینکه همکارم کیتلین کسیدی دیرتر شروع به کار کند، امروز صبح شما را در جریان اخبار جدید قرار خواهم داد.

خزانه دار، جیم چالمرز، به آبان نیوز استرالیا گفته است که سرمایه گذاری در “تحول انرژی پاک”، اقدامات اضافی برای مقابله با مقرون به صرفه بودن مسکن و بسته هزینه زندگی با هدف آسیب‌پذیرترین افراد، اما «همگی محدود به سن نیستند»، از جمله ویژگی‌های اصلی بودجه سه‌شنبه خواهد بود. او همچنین گفت که بودجه به لطف «قیمت‌های بهتر برای صادرات ما»، کاهش بیکاری و «سریع‌تر از پیش‌بینی» رشد دستمزدها، «بهبود قابل‌توجهی» را در قیمت نهایی نشان می‌دهد.

آنتونی آلبانیز با دیگر سران دولت مشترک المنافع ناهار خورده است در کاخ باکینگهام قبل از تاجگذاری شاه چارلز. نخست‌وزیر پیشتر روز جمعه با همتای بریتانیایی خود، ریشی سوناک، برای گفت‌وگوهایی که به گفته وی بر روی پیمان Aukus، تجارت و مبارزه با تغییرات آب و هوایی متمرکز بود، ملاقات کرد. بیشتر در مورد این داستان نیز.

هوا ممکن است در رژه پادشاه در لندن ببارد و امروز در بخش‌هایی از جنوب شرقی استرالیا بسیار درخشان است. هوای سرد که خبر از رسیدن زمستان می دهد. دمای هوا در آخر هفته تا 8 درجه سانتیگراد کمتر از میانگین کاهش می یابد و ملبورن امشب شاهد کاهش جیوه تا 6 درجه سانتیگراد است. اداره هواشناسی وزش باد شدید به ویژه در سراسر تاسمانی و جنوب ویکتوریا امروز و در امتداد سواحل نیو ساوت ولز در روز یکشنبه پیش بینی می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …