دسانتیس به قانون جدیدترین چروک در دشمنی دیزنی وارد می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چروک جدیدی در کشمکش بین فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس و شرکت والت دیزنی وجود دارد.

روز جمعه، آقای دیسانتیس لایحه‌ای را امضا کرد که به هیئتی که بر خدمات دولتی در دیزنی ورلد نظارت می‌کند، این امکان را می‌دهد تا توافق‌نامه‌های توسعه‌ای را که قبلاً برای استراحتگاه تصویب شده بود، لغو کند.

حداقل در حال حاضر، قانون جدید پیشرفت نسبتاً جزئی در درگیری مداوم بین آقای DeSantis و Disney بر سر گسترش احتمالی پارک تفریحی 25000 هکتاری این شرکت در نزدیکی اورلاندو است. دلیل آن این است که دیزنی و هیئت مدیره قبلاً از یکدیگر در مورد توافقات توسعه شکایت کرده اند. این موضوع اساسا در حالت تعلیق است و در انتظار رسیدگی توسط سیستم قضایی است.

دیزنی از اظهار نظر در روز جمعه خودداری کرد.

قراردادهای توسعه توسط هیئت مدیره قبلی که توسط دیزنی کنترل می شد تأیید شد. هیئت مدیره فعلی، متشکل از اعضای منصوب شده توسط آقای DeSantis در سال جاری، ادعا می کند که این توافق نامه ها غیرقانونی است و به لغو آنها رای داد.

هفته گذشته، دیزنی از هیئت مدیره و آقای دیسانتیس در دادگاه فدرال شکایت کرد و ادعا کرد که “یک کمپین هدفمند برای انتقام گیری دولت”. روز دوشنبه، هیئت مدیره به عنوان بخشی از تلاش خود برای باطل کردن توافقات، شکایتی را در دادگاه ایالتی تنظیم کرد.

مجلس قانونگذاری فلوریدا روز پنجشنبه این لایحه را تصویب کرد. این در ابتدا شامل دیزنی نبود. همانطور که در اوایل ماه مارس ارائه شد، هدف این لایحه به روز رسانی الزامات برنامه ریزی جامع کاربری اراضی توسط شهرداری ها بود. به اصرار آقای DeSantis، قسمت مربوط به دیزنی ماه گذشته اضافه شد. دموکرات ها با این اصلاحیه مخالفت کردند و گفتند که این یک سابقه خطرناک برای دخالت دولت در قراردادهای شرکت های فردی است.

آنا اسکامانی، نماینده ایالت دموکرات از منطقه اورلاندو، در طول این مناظره گفت: «فراتر از درام دیزنی، اجازه دهید فقط درباره مفهوم لغو قراردادی که دوست ندارید صحبت کنیم.

درگیری بین آقای دیسانتیس و دیزنی در مارس سال گذشته آغاز شد، زمانی که دیزنی به شرکت‌های دیگر در انتقاد از قانون آموزش دولتی بحث‌برانگیز که، از جمله موارد دیگر، بحث در کلاس درس درباره گرایش جنسی و هویت جنسی را برای دانش‌آموزان جوان ممنوع می‌کند، پیوست. (مخالفان به آن برچسب «نگو همجنسگرا» زدند.) آقای دیسانتیس و متحدان جمهوریخواهش در مجلس قانونگذاری فلوریدا بلافاصله شروع به حمله به دیزنی به عنوان یک شرکت «بیدار» کردند و تلاش هایی را برای محدود کردن خودمختاری طولانی مدت آن در ایالت آغاز کردند.

آن‌ها منطقه مالیاتی ویژه‌ای را که در سال 1967 ایجاد شد و عملاً دنیای دیزنی را به شهرستان خود تبدیل کرد، به صفر رساندند. این امر به دیزنی کنترل غیرمعمولی بر حفاظت در برابر آتش، پلیس، مدیریت زباله، تعمیر و نگهداری جاده ها، صدور اوراق قرضه – و مهمتر از همه، برنامه ریزی توسعه املاک و مستغلات داد.

در ماه فوریه، قانونگذاران کنترل هیئت مدیره پنج نفره منطقه را از دیزنی سلب کردند و به فرماندار سپردند. با این حال، زمانی که منصوبان آقای دیسانتیس برای انجام وظیفه گزارش دادند، از اینکه هیئت مدیره در حال خروج موافقت‌نامه‌های توسعه خاصی را تصویب کرده است، و قدرت هیئت مدیره جدید را برای دهه‌های آینده محدود کرده است، خشمگین شدند.

یکی از این قراردادها به دیزنی این امکان را می دهد که 14000 اتاق هتل اضافی، یک پارک موضوعی پنجم و سه پارک کوچکتر بسازد. دیگری استفاده از زمین های مجاور را محدود می کند. برای مثال، بدون کلوپ استریپ. دنیای دیزنی در حال حاضر دارای چهار پارک موضوعی، دو پارک آبی، 18 هتل متعلق به دیزنی، یک مرکز خرید و یک مجموعه ورزشی 220 هکتاری است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …