تاریخ برای ایرلند در جام جهانی راگبی پس از شکوه گرند اسلم می‌خواند | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیفهرست تیم‌هایی که در یک گرند اسلم شش کشور قهرمان شده‌اند و آن را با بالا بردن جام جهانی در همان سال تقویمی دنبال کرده‌اند، فعلاً می‌توان روی یک انگشت انگلیسی حساب کرد. با وجود اینکه بازیکنان، مربیان و حامیان ایرلند یک دستاورد معروف را در شنبه شب جشن گرفتند، آنها قبلاً چشمان خود را به افق بالا می‌بردند و می‌پرسیدند آیا ممکن است چیزی درخشان‌تر هنوز محقق شود.

تنها انگلیس کلایو وودوارد قبلاً در جایگاهی که اکنون ایرلند ایستاده است، ایستاده است: استادان بزرگ رسمی اروپا و تیم شماره 1 سیاره زمین شش ماه مانده به جام جهانی. تیم وودوارد تقریباً آنقدر به راه خود ادامه داد تا در سال 2003 دوبله شود و چالش واضح بعدی برای ایرلند اندی فارل نیز انجام همین کار است.

از نظر تئوری دلیلی وجود ندارد که تیم او نتواند شتاب فعلی خود را حفظ کند. مشخصات سنی آنها خوب است و بسیاری از بازیکنان احتمالاً در سال 2027 هنوز در آنجا حضور خواهند داشت و اصلا مهم نیست پاییز امسال در فرانسه حضور داشته باشند. همانطور که در چند هفته گذشته مشخص شد، در صورت آسیب دیدگی نیز عمق فزاینده ای وجود دارد. بیش از 30 بازیکن مختلف ایرلندی در برخی از مراحل در شش ملت به میدان رفتند و اغلب اوقات، آبجوهای گرند اسلم آنها به سختی به دست می آمد.

از همه مهمتر، شاید استحکام دفاعی آنها بود. ایرلند در 5 بازی خود تنها 6 بار دریافت کرد و مجموع 10 تلاش خود را در دو بازی اخیر شش ملت به 10 رساند. مقایسه و مقایسه با انگلیس که تنها در سال جاری 18 تلاش بی سابقه را واگذار کرد. در حالی که انگلیس همچنان از کارت قرمز فردی استوارد در دوبلین ابراز تاسف می کند، همچنین لازم به ذکر است که هیچ بازیکن ایرلندی در کل مسابقات کارتی دریافت نکرد.

ایرلند که به خوبی سازماندهی شده، منضبط، نیرومند و باهوش است، دیگر موردی نیست که ایرلند به یک یا دو فرد کلیدی تکیه کند. حتی روز شنبه که اعصاب به وضوح وارد معادله شد، باز هم آرامش خود را حفظ کردند و ادامه دادند. با در نظر گرفتن اینکه Tadhg Beirne، Garry Ringrose، Iain Henderson و Ronan Kelleher از جمله غایب بودند، صحبت از عملکرد ضعیف ایرلند در جام های جهانی به طور فزاینده ای نابهنگام به نظر می رسد.

البته، خیلی چیزها می توانند در شش ماه تغییر کنند، اما شکاف بین نیمکره شمالی و جنوبی در حال کاهش است تا جایی که قابل مشاهده نیست. اگر کسی بخواهد ایرلندی ها را ناراحت کند، احتمالاً فرانسه میزبان جام جهانی است که در 8 سپتامبر آغاز می شود. فرانسه به طور متوسط ​​4.2 تلاش در هر بازی به ثمر رساند که بهترین رکورد شخصی جدید در پرگل ترین فصل ثبت شده در شش کشور ثبت شده است و آنها نیز هنوز به سقف مطلق خود نرسیده اند.

آنتوان دوپون و گرگوری آلدریت (سمت چپ) امیدوارند که در پاییز امسال، فرانسه را به قهرمانی در جام جهانی در زمین خود الهام بخشند.
آنتوان دوپون و گرگوری آلدریت (سمت چپ) امیدوارند که در پاییز امسال، فرانسه را به قهرمانی در جام جهانی در زمین خود الهام بخشند. عکس: ژان کاتوف/گتی ایماژ

تنها مشکل این است که ایرلندی ها و بلوز در قرعه کشی جام جهانی در کنار نیوزلند، آفریقای جنوبی و اسکاتلند در یک سمت قرار می گیرند. اما در این لحظه دقیقاً آیا ما کاملاً مطمئن هستیم که All Blacks در شب افتتاحیه فرانسوی ها را شکست می دهد یا اینکه Springboks فقط یک دو هفته بعد ایرلند را صاف می کند؟ در صورت دو پیروزی کلیدی اروپا، ایرلند می‌تواند از نیوزلند و سپس استرالیا عبور کند تا به فینال برسد، که احتمالاً می‌تواند به دیدار دیگری با فرانسه تبدیل شود.

و چرا یک نیمکره شمالی از راه دور باید غافلگیر کننده باشد؟ بر اساس آخرین شواهد، بازیکنانی مانند کیلان دوریس، جاش ون در فلیر، آنتوان دوپون، گرگوری آلدریت و جاناتان دانتی به خوبی هر کس دیگری هستند. و اگر Eben Etzebeth، Lukhanyo Am، Cheslin Kolbe، Beauden Barrett و Sam Whitelock تمایل دارند این نظریه را رد کنند، آنها همچنین باید تخصص مربیگری رقبای خود را در نظر بگیرند. این که فارل و شان ادواردز، که زمانی برنده سریال با ویگان بودند، به طور ذاتی با موفقیت فعلی ایرلند و فرانسه مرتبط هستند، کمتر و کمتر تصادفی به نظر می رسد.

همچنین نمی توان بحث کرد که کارفرمایان قبلی مربوطه آنها، انگلستان و ولز، اطلاعات خود را از دست داده اند. اگر اسکاتلند بتواند به پایان نیمه اول و یک حمله مولد دیگر در تویکنهام به عنوان دلیلی که در مسیر درست حرکت می کند اشاره کند، هیچ یک از سه کشور انتهایی به طور تصادفی آنجا نیستند. ایتالیا، با وجود تمام پیشرفت‌هایش در سایر زمینه‌ها، هنوز باید شانس‌های بیشتری را به پایان برساند، در حالی که به نظر نمی‌رسد همه اعضای تیم پیر ولز در جام جهانی حضور داشته باشند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

و انگلیس کجا؟ همانطور که استیو بورثویک از تجربه گذشته می داند، گاهی اوقات تغییرات شدید در یک دوره کوتاه امکان پذیر است. در سال 2007، آخرین باری که جام جهانی در فرانسه برگزار شد، سرمربی تیم بعد از شکست 36-0 از آفریقای جنوبی در استخر، در میان کسانی بود که برای برداشتن مهره ها باقی مانده بودند. انگلیس به نوعی بهبود یافت تا به فینال برسد و ذهن بورثویک هفته گذشته به آن تحول برگشت. روز بعد در آن اتاق جلسه نشسته بودم که باید با آن برخورد می‌کردیم و برنامه‌ریزی می‌کردیم که قرار بود چه کاری انجام دهیم. فکر می‌کنم تیم در آن زمان سریع یاد گرفت و اکنون هم سریع یاد گرفت. ما باید آن را ادامه دهیم.»

او معتقد است که خلاصه مسابقات این هفته یک پست مهم است. “این برای ما در آینده ضروری خواهد بود. چه چیزهایی در مورد بازیکنان یاد گرفته ایم، چه چیزهایی موثر است، چه چیزی کار نمی کند، چه چیزهایی کارآمد هستند، چه زمینه هایی برای رشد ما وجود دارد… ما می خواهیم مطمئن شویم که تیمی داریم که می تواند در جام جهانی رقابت کند. ما از هر ذره ای از زمان و منابعی که در اختیار داریم استفاده خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین آمادگی ممکن را داریم.»

با اینکه سه بازی از پنج بازی خود را برای سومین فصل متوالی باختند، اما نمی توان این واقعیت را پنهان کرد که انگلیس هنوز زمین قابل توجهی برای جبران دارد. همچنین بورثویک تأیید کرد که شکست فرانسوی این ماه – “تجربه ای وحشتناک و دردناک” – به سادگی نمی تواند وجود داشته باشد. برتری مستمر ایرلند، در هر صورت، باعث افزایش بیش از پیش برای دیگران شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …