متحدان ترامپ به دیسانتیس فشار می آورند تا در مورد کیفرخواست مورد انتظار تصمیم گیری کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

عملیات سیاسی رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ در تلاش است تا از اخبار کیفرخواست مورد انتظار او توسط هیئت منصفه منهتن استفاده کند تا پایگاه محکم حزب جمهوری خواه را علیه رقیب مورد انتظار وی برای نامزدی ریاست جمهوری 2024، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، تبدیل کند.

بلافاصله پس از اینکه رئیس جمهور سابق در روز شنبه پیش بینی کرد که دستگیری او قریب الوقوع است، عوامل و رسانه های دوست آقای ترامپ به طور علنی به آقای دیسانتیس فشار آوردند تا مقامات مجری قانون در نیویورک را محکوم کند و سکوت وی در این مورد را به عنوان مرز خیانت به تصویر کشیدند.

جیسون میلر، مشاور ارشد رئیس جمهور سابق، گفت در توییتر اعلام کرد که تیم ترامپ به “سکوت رادیویی” آقای دیسانتیس در مورد اتهام احتمالی توجه کرده است.

و حساب “اتاق جنگ” کمپین ترامپ ارسال شده روز یکشنبه: «بیش از 24 ساعت گذشته است و برخی از مردم هنوز ساکت هستند. تاریخ در مورد سکوت آنها قضاوت خواهد کرد.»

تاثیرگذارترین متحدان آنلاین آقای ترامپ این پیام را به سرعت و عمیق در شبکه های آنلاین راست گرای منتشر کردند. جک پوزوبیک، یک فعال سیاسی راست افراطی با طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی بود مخصوصا آوازی در کمپین فشار

آقای Posobiec در مصاحبه ای کوتاه گفت: “من از همه رسید می گیرم.” برای DeSantis به دیروز آن پست را بگذارصحبت از پاسخ طوفان یان و هیچ چیز از حساب شخصی در مورد دستگیری – این پیامی بود که دریافت شد.

یکی از دستیاران آقای DeSantis به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این تلاش پیش‌بینی می‌کند که چگونه یک کیفرخواست می‌تواند رقابت هنوز نوپا برای نامزدی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواه را به لرزه درآورد – و شاید هم همین‌طور بوده است. آقای ترامپ از احتمال اتهاماتی که ناشی از تحقیقات در مورد پول های خفه کننده ای است که وکیل ترامپ قبل از انتخاب شدنش در سال 2016 به یک بازیگر فیلم های پورن پرداخت کرده است، استفاده کرده است تا خود را قربانی آزار و شکنجه سیاسی معرفی کند.

اگرچه رقبای او تا حد زیادی می‌خواهند فاصله خود را حفظ کنند، تیم آقای ترامپ تلاش می‌کند آنها را برای انتخاب طرف تحت فشار بگذارد و خشم جمهوری‌خواهان وفادار به رئیس‌جمهور سابق را به خطر می‌اندازد.

پسر ارشد رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ جونیور، تقویت شده است در پیام آقای پوسوبیک آمده است: “توجه کنید که جمهوری خواهان بلافاصله علیه این بی اس فاسد صحبت کردند و چه کسانی روی دستان خود نشستند و منتظر بودند تا ببینند باد به کدام سمت می وزد.”

و Gateway Pundit، یک وب‌سایت توطئه‌آمیز با طرفداران راست افراطی زیاد که اغلب روایت‌های مفیدی برای آقای ترامپ ارائه می‌کند، در تیتر خود در مورد اجتناب آقای دیسانتیس از این موضوع اعلام کرد: «سکوت کر کننده است».


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

اما حتی با توجه به اینکه بسیاری از جمهوری‌خواهان برجسته، از جمله کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به کمک آقای ترامپ آمده‌اند، اظهارنظرها از حوزه نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواه اعلام‌شده و احتمالی کم‌کم شده است.

برخی – از جمله ویوک راماسوامی، و معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس – چشم انداز کیفرخواستی را که بر نظریه حقوقی جدید تکیه دارد را محکوم کرده اند.

آقای راماسوامی از دیگر نامزدهای حزب جمهوری خواه خود @RonDeSantisFL و @NikkiHaley خواستم تا در محکوم کردن اتهام احتمالی ترامپ به من بپیوندند، زیرا کسانی از ما که *در مقابل ترامپ رقیب هستند* می‌توانیم به طور معتبر از منهتن بخواهیم که این پیگرد سیاسی فاجعه‌بار را کنار بگذارد. در پیامی در توییتر نوشت.

نیکی هیلی، سفیر سابق سازمان ملل متحد و فرماندار کارولینای جنوبی که ماه گذشته وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری شد، و سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی هیچ کلمه ای نگفته اند.

اما سکوت آقای دیسانتیس ترسناک تر است.

او فرماندار ایالتی است که آقای ترامپ در آن اقامت دارد، که اگر آقای ترامپ متهم شود و از تسلیم امتناع کند، می‌تواند باعث شود آقای دیسانتیس در تلاش‌های نیویورک برای استرداد رئیس‌جمهور سابق نقشی ایفا کند.

به عنوان یک موضوع کاملاً سیاسی، آقای دیسانتیس نزدیک ترین رقیب آقای ترامپ در هر نظرسنجی عمومی جمهوری خواهان درباره انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2024 است. انتظار می رود او در ماه می یا ژوئن قصد خود را اعلام کند. اما امیدهای او به توسل به ائتلافی از رای دهندگان بستگی دارد که شامل حامیان و منتقدان آقای ترامپ باشد.

و متحدان آقای ترامپ بر این باورند که امتناع آقای دیسانتیس از محکوم کردن یک کیفرخواست مورد انتظار – موردی که حتی برخی از شدیدترین منتقدان آقای ترامپ آن را مورد تردید قرار داده‌اند – می‌تواند تلاش‌های آقای دیسانتیس برای از بین بردن حامیان ترامپ را دشوارتر کند.

جمهوری خواهانی که از اخبار کیفرخواست پیش بینی شده برای نشان دادن وفاداری خود به آقای ترامپ استفاده کرده اند، می توان به کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، سناتور جی دی ونس از اوهایو و مارجوری تیلور گرین، نماینده جورجیا اشاره کرد.

تعداد کمی از این فرصت را سریعتر از الیز استفانیک نماینده نیویورک، جمهوری خواه رتبه سوم مجلس نمایندگان، که به طور گسترده برای انتخاب شدن به عنوان معاون آقای ترامپ مشتاق است، استفاده کردند.

تا ظهر روز شنبه، خانم استفانیک یک نامه صادر کرده بود بیانیه اتهامات مورد انتظار را “غیرآمریکایی” و نمونه ای از رسیدن “چپ رادیکال” به “پایین ترین سطح خطرناک جدید کشورهای جهان سوم” خواندند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …