رهبر اپوزیسیون ویکتوریا برای اخراج نماینده ای که در تظاهرات ضد ترنس با حضور نئونازی ها شرکت داشت اقدام کرد | سیاست ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبر اپوزیسیون ویکتوریا به دنبال اخراج نماینده جنجالی مویرا دیمینگ از اتاق حزب لیبرال به دلیل مشارکت وی در تظاهرات ضد ترنس با حضور یک گروه نئونازی خواهد بود.

جان پستو، رهبر لیبرال‌ها یکشنبه شب بیانیه‌ای منتشر کرد و تأیید کرد که با دیمینگ ملاقات کرده است تا به او اطلاع دهد که درخواست اخراج او از حزب لیبرال پارلمانی را ارائه خواهد کرد.

او موضع دیمینگ را «غیرقابل دفاع» توصیف کرد که «در سازمان‌دهی، ترویج و شرکت در یک گردهمایی با سخنرانان و سایر سازمان‌دهندگانی که خودشان به طور علنی با گروه‌های افراطی راست افراطی از جمله فعالان نئونازی مرتبط بودند».

گروهی از مردان جنبش ملی سوسیالیست روز شنبه در مقابل پارلمان ویکتوریا در حمایت از کلی-جی کین، فعال بریتانیایی ضد تراجنسیتی، که در این مراسم به عنوان بخشی از یک تور ملی سخنرانی می کرد، گرد آمدند.

آنها چندین بار در حال اجرای سلام نازی ها عکس گرفتند.

دیمینگ در این مراسم صحبت کرد و پس از آن در توییتی نوشت: «ناامید @VictoriaPolice، که دسته ای از مردان نقابدار را به منطقه حائل LWS راه دادند و زنانی را که فقط می خواستند در مورد حقوق خود صحبت کنند وحشتناک می کردند.”

پستو گفت که صحنه های خارج از پارلمان در روز شنبه “توهین به ارزش هایی است که همه ما باید به عنوان ویکتوریایی ها برای ما عزیز باشیم”.

او گفت: «این موضوع مربوط به آزادی بیان نیست، بلکه عضوی از حزب پارلمانی است که با افرادی ارتباط دارد که دیدگاه‌هایشان با ارزش‌های من، ارزش‌های حزب لیبرال و جامعه گسترده‌تر منفور است.»

حزب لیبرالی که من به آن ملحق شدم و اکنون افتخار رهبری آن را دارم، باید تلاش کند که نماینده همه ویکتوریایی ها باشد.

صرف نظر از ایمان مذهبی، نژاد، ترجیحات جنسی و هویت، ویکتوریایی‌ها در همه جا باید بدانند که حزب لیبرال فراگیر است و می‌تواند صدایی برای آنها باشد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

رای به اخراج دیمینگ ممکن است طبق قوانین حزب لیبرال که نیاز به اطلاع رسانی دارد باید پنج روز صبر کند. احتمالاً روز جمعه برگزار خواهد شد و منابع نزدیک به پستو گفتند که مطمئن هستند اکثریت اتاق حزب از این پیشنهاد حمایت خواهند کرد.

اما این اولین آزمون برای پستو خواهد بود که در دسامبر پس از شکست شدید در انتخابات ایالتی، رهبر لیبرال ویکتوریا شد.

رهبر قبلی این حزب، متیو گای، از پیش انتخابی دیمینگ در ژوئیه سال گذشته دفاع کرد و حملات او به حقوق ترنس‌جندرها را «در گذشته» توصیف کرد.

او برای جایگزینی برنی فین، نماینده مجلس علیای ویکتوریا پیش از انتخابات ایالتی نوامبر انتخاب شد. فین پس از آنکه خواستار ممنوعیت سقط جنین، حتی برای بازماندگان تجاوز جنسی شد، از حزب لیبرال پارلمانی اخراج شد.

صحنه‌های روز شنبه در پارلمان باعث درخواست‌هایی برای ممنوعیت نمایش سلام نازی‌ها شد.

سال گذشته، ویکتوریا اولین حوزه قضایی استرالیا بود که نمایش عمومی صلیب شکسته نازی ها را ممنوع کرد. این ممنوعیت بر اساس توصیه یک تحقیق پارلمانی در مورد قوانین ضد توهین آمیز این ایالت، که خواستار جرم انگاری همه نمادهای ایدئولوژی نازی بود، اعمال شد.

برای اظهار نظر با Deeming تماس گرفته شد، اما به او توصیه شده است که قبل از رای گیری نظر عمومی ندهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات، توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای مهاجران چه خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ترکیه در حال شمارش معکوس برای …