گزارش شده است که الکس جونز برای جلوگیری از پرداخت 1.5 میلیارد دلار به خانواده های سندی هوک وجوه را پنهان می کند | تیراندازی نیوتاون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که الکس جونز، نظریه‌پرداز توطئه راست‌گرا، به نظر می‌رسد در تلاش برای جلوگیری از پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار خسارت به خانواده‌های قربانیان تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در سال ۲۰۱۲، پول خود را به دوستان و خانواده منتقل می‌کند.

سال گذشته، جونز به دنبال ادعاهای چند ساله خود در پلتفرم دیجیتال خود Infowars مبنی بر اینکه این تیراندازی دسته جمعی فریبکاری بود که توسط دولت برای گرفتن اسلحه از آمریکایی ها ترتیب داده شده بود، به پرداخت خسارت هنگفت محکوم شد.

بر اساس تحقیقات اخیر نیویورک تایمز در مورد اسناد مالی و حقوقی جونز، مجری برنامه های تلویزیونی راست افراطی، دارایی هایی به ارزش میلیون ها دلار را خارج از دسترس طلبکاران به عنوان شکایت از خانواده های سندی هوک و همچنین تحریم های دادگاهی که در گذشته علیه او انباشته شده بود، انتقال داده است. سال ها.

به عنوان بخشی از یک سری مانور برای جلوگیری از پرداخت خسارت قانونی، شرکت مادر Infowars، Free Speech Systems و همچنین خود جونز سال گذشته اعلام ورشکستگی کردند.

جونز در ماه دسامبر در Infowars گفت: “من شخصاً رسماً پول ندارم.” همه چیز قرار است بایگانی شود. همه اینها عمومی خواهد شد. و خواهید دید که الکس جونز تقریباً هیچ پول نقدی ندارد.

با این حال، تحقیقات جدید نیویورک تایمز نشان داد که علاوه بر اینکه جونز سال گذشته برای شهادت در کانکتیکات 80000 دلار برای یک جت خصوصی، امنیت و یک ویلا خرج کرده است، به نظر می‌رسد که او پول خود را نیز مخفیانه دور کرده است. موجودیت های مختلف

این گزارش نشان داد که در اکتبر 2021، جونز با Auriam Services، یک شرکت یک ماهه که توسط وبلاگ نویس سبک زندگی، آنتونی گوچیاردی، یکی از دوستان جونز، تأسیس شده بود، قرارداد تجاری منعقد کرد. بر اساس این گزارش، Auriam Services قرار بود به عنوان یک واسطه پردازش کارت اعتباری فعالیت کند.

سپس، در فوریه 2022، جونز دارایی 3 میلیون دلاری خود در آستین، تگزاس را به همسرش، اریکا ولف جونز، انتقال داد. این ملک بیش از 5400 فوت مربع وسعت دارد و دارای چهار اتاق خواب و پنج حمام، علاوه بر استخر و اسپا است.

تحقیقات همچنین نشان داد که جونز در ژوئیه گذشته قراردادی را با Blue Ascension امضا کرد، یک شرکت جدید که چند ماه قبل توسط پاتریک رایلی، مربی و دستیار شخصی سابق جونز تأسیس شد. در همان ماه، Free Speech Systems اعلام ورشکستگی کرد.

در پاسخ، خانواده‌های قربانیان شکایتی را تنظیم کردند که ادعا می‌کرد جونز با کلاهبرداری پول خود را از طلبکاران دور می‌کرد، از جمله انتقال ۱۱۰۰۰ دلار در روز به ۱۱۰۰۰ دلار در هفته و «تا ۸۰ درصد از پول خود». [diet] به گزارش نیویورک تایمز، به PQPR، شرکتی که توسط جونز و والدینش کنترل می شود.

در ژانویه، جونز ترازنامه شخصی را به دادگاه ورشکستگی در تگزاس ارائه کرد که نیویورک تایمز آن را بررسی کرد. این برگه نشان می دهد که جونز تقریباً تنها 5.6 ​​میلیون دلار در کل دارایی دارد.

با این حال، یک صورت مالی ارائه شده توسط وکلای جونز در ماه گذشته، که با “پنج صفحه سلب مسئولیت” در مقدمه آن آمده بود و می گفت که جونز به طور کامل از محل حساب های بانکی خود آگاه نیست، نشان داد که جونز پول بسیار بیشتری دارد.

طبق اسناد بررسی شده توسط نیویورک تایمز، ارزش اموال جونز در مجموع 10 میلیون دلار است. همچنین نشان داد که درآمد ماهانه او 129000 دلار بوده که 104000 دلار از منابع نامشخص بوده است.

ماه گذشته، جونز در مورد حفظ پلتفرم و شرکت خود مصمم بود و در پادکست خود گفت: “اگر کسی فکر می کند که من را تعطیل می کند، در اشتباه است.”

خانواده های سندی هوک علیرغم دریافت حدود 1.5 میلیارد دلار خسارت قانونی، مطمئن نیستند که آیا کل مبلغ به آنها پرداخت خواهد شد یا خیر.

مارک بنکستون، یکی از خانواده‌ها، “این احتمال وجود دارد که مجبور شویم در شرایطی قرار بگیریم که در آن هر ماه بررسی کنیم که Infowars چگونه کار می کند تا بفهمیم آیا مشتریان ما حقوق می گیرند یا خیر.” وکلای دادگستری گفتند.

در اوایل این ماه، Free Speech Systems طرحی برای ورشکستگی پیشنهاد کرد که بر اساس آن حقوق سالانه 520,000 دلار به جونز پرداخت می شود و 7 تا 10 میلیون دلار برای پرداخت سالانه طلبکاران از جمله خانواده قربانیان باقی می ماند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل شاهزاده هری به دادگاه می‌گوید مالک دیلی میل قربانیان را «نور گاز» می‌کند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وکیل پرنس هری، شرکت مادر …