کوسه 6 فوتی کمیاب در ساحل همپشایر سر از بدن جدا شد | کوسه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

درخواستی برای بازیابی سر یک کوسه ببر شنی کمیاب پس از شسته شدن ماهی در ساحل همپشایر آغاز شده است.

این کوسه 2 متری (6 فوت) در ابتدا در ساحل Lepe در روز جمعه پیدا شد.

دن اسنو، مورخ، برای ایمن سازی و بررسی این موجود استخدام شد. با این حال، قبل از رسیدن او، سر، دم و باله را بریده و برداشته بودند.

آلیشا اپنشاو، 38 ساله، زمانی که کوسه بزرگ را در کم عمق ساحل محلی خود دید، فکر کرد که او را نجات داده است و آن را به داخل آب های عمیق تر می کشاند.

اگرچه او در حال دور شدن آن را تماشا کرد، اما این کوسه – که از گونه‌ای است که به عنوان آسیب‌پذیر طبقه‌بندی می‌شود و به ندرت دیده می‌شود – متعاقباً مرده در ساحل پیدا شد.

اسنو، 44 ساله، گفت: «من برای روز مادر در لندن بودم، قرار بود نمایش شش را ببینم.

من در توییتر دیدم که این کوسه در ساحل محلی من سرازیر شده است و چیز خنده‌داری در مورد آن پست کردم. سپس من ناگهان همه این پیام ها را از دوستان دانشمندم دریافت کردم که می گفتند این فوق العاده غیرعادی است.

“آنها به من گفتند: “تو باید تلاش کنی و آن را برای علم ایمن کنی، این واقعاً خاص است.”

اسنو افزود که به دلیل اعتصاب قطار، برای رسیدن به ساحل به آسانسورهای مردم و تاکسی تکیه کرده است.

او گفت که باقی مانده جسد را در یخچال یک کشاورز محلی قرار داده است تا زمانی که فردی از انجمن جانورشناسی لندن در روز سه شنبه برای جمع آوری آن برسد، در آنجا نگهداری می شود.

صبح یکشنبه، اسنو درخواستی پرشور در توییتر برای بازگرداندن سر کرد.

او در توییتی نوشت: «دوستان زیست شناس دوست دارند @Ben_garrod او را به عنوان یک بازدیدکننده استثنایی نادر از این سواحل شناسایی کرد و از من خواست تا آن را ایمن کنم.

“من شکست خوردم. سر، دم و باله را گرفتند قبل از اینکه من یک تیم به اندازه کافی بزرگ جمع کنم تا آن را از ساحل به نزدیکترین جاده بکشانم. دیشب رفتیم کوسه را برای علم حفظ کنیم. اما ما خیلی دیر رسیدیم!

“لطفا، لطفا – اگر سرتان را دارید با ما تماس بگیرید. دانشمندان می‌خواهند نگاهی به آن بیندازند، و سپس نگه داشتن آن با شماست.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کوسه آب های عمیق به انسان ها غیر تهاجمی شناخته شده است، اما معمولاً در آب های گرم تری نسبت به سواحل بریتانیا رفت و آمد می کند.

طول این گونه کاملاً محافظت شده می تواند تا 4 متر و وزن آن تا 289 کیلوگرم برسد. طبق گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت، تخمین زده می شود که کمتر از 250 مورد باقی مانده باشد.

اوپنشاو، آرایشگر اهل دیبدن پورلیو در همپشایر، با فرزندانش در ساحل بود که این موجود را دید.

او گفت: «او در ابتدای شروع به دور آب می‌پاشید، و من نگران بودم که کسی قرار نیست به او کمک کند.

“در ابتدا مطمئن نبودم که چه چیزی می تواند باشد، اما وقتی به آنجا رسیدم مطمئناً می توانستم ببینم که یک کوسه است.

“حتما دو ساعت خوب آنجا بوده است، و من فقط نمی توانم باور کنم که کسی سعی نکرده به او کمک کند. من نمی خواهم هیچ حیوانی رنج بکشد، من حتی نمی توانم یک مگس را خودم بکشم و می دانم که فقط می خواستم او را نجات دهم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …