بوکایو ساکا در حالی که آرسنال از کنار کریستال پالاس بدون سکان عبور می کند، نمایش را اجرا می کند | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریستال پالاس ممکن است بدون سرمربی و بدون برد در سال 2023 وارد امارات شده باشد، اما آرسنال دلایل خوبی برای محتاط بودن داشت. هنگامی که آنها در ماه گذشته با اورتون روبرو شدند – همچنین در یک دوره طولانی بدون برد و در اولین بازی خود پس از اخراج فرانک لمپارد – تعداد کمی پیش بینی می کردند که مدعیان سقوط یک برد ارزشمند را داشته باشند. با این حال، اورتون بهتر از پالاس ست شد: جانشین لمپارد، شان دایچ، قبلاً در جای خود بود. زمان حضور پاتریک ویرا در کاخ صبح جمعه ناگهان به پایان رسید و به پدی مک کارتی که از سمت مربی زیر 21 سال به خدمت گرفته شده بود، کمی بیش از 48 ساعت فرصت داد تا برنامه بازی را از لاشه هواپیما نجات دهد. کاری که بسیار عالی بود زیرا آنها با نتیجه 4-1 شکست خوردند.

از همان ابتدا آرسنال مصمم به نظر می رسید که مانع از گرد هم آمدن تدارکات مختل شده حریفان شود. در میان مه خاکستری غلیظی که از انتهای دور خارج می‌شد، جایی که شراره‌ها و بمب‌های دودزا به سوت اول خوش‌آمد می‌گفتند، بازی پرس ریتمیک میزبان بلافاصله به دنده تبدیل شد، لئاندرو تروسارد اولین پاس تلاش از بازی را به نشانه چیزهای آینده خفه کرد. گابریل مارتینلی و بوکایو ساکا کناره ها را بررسی کردند، بازیکن سابق تروسارد که نتوانست استوارت اتول، داور را وسوسه کند تا پس از درهم ریختگی، یک پنالتی زودهنگام اعلام کند. میهمانان برای سوار شدن به توپ تلاش می کردند و سایه ها را در مه شدید تعقیب می کردند.

با بلند شدن دود، کاخ دو جرقه خطر ایجاد کرد. مک کارتی در یک سوم پایانی وعده پرخاشگری و سرعت را داده بود و ویلفرید زاها مجبور شد، با استفاده از یک دور برگشتی، پشت سر رقصید و یک شوت کم را شلیک کرد که آرون رمزدیل فقط توانست به یک تیرک فشار دهد. این شانس محض بود که با کمانه زدن روی پای عقب او، توپ به جای عبور از خط، به کرنر رفت. اندکی بعد، اودسون ادوارد پس از گذشتن از یک شکاف خمیازه بین راب هولدینگ و گابریل ماگالاهس، تک به تک با رامسدیل رفت که با یک سیو عالی رد شد. اگر پالاس از نظر مالکیت در رده دوم قرار می گرفت، باز هم به نظر می رسید که آنها در ضدحملات قادر به عقب نشینی نیستند.

گابریل مارتینلی دروازه آرسنال را مقابل کریستال پالاس باز کرد
گابریل مارتینلی دروازه آرسنال را مقابل کریستال پالاس باز کرد. عکس: Simon Traylen/ProSports/Shutterstock

بازیکنان آرسنال کنجکاوی هواداران را با ژست گرفتن با ماکت ساعت معروفی که امارات را زینت می دهد – مانند هایبری – پس از پیروزی آخر هفته گذشته در فولام برانگیختند و چندین نظریه در مورد اهمیت آن ایجاد کردند. مارتین اودگارد در یادداشت‌های برنامه‌اش بینش بیشتری درباره معنای ژست ارائه کرد و توضیح داد که «ما در مورد اهمیت کار با هم به عنوان یک تیم، مانند بخش‌های ساعت صحبت کردیم». پس از آن دو ترس، مکانیک های داخلی آرسنال یکپارچه شروع به غوغا کردند. اودگارد از جو ویتورث، دروازه بان جوانی که جای ویسنته گوایتای مصدوم را پر می کرد، یک سیو گرفت، در حالی که ساکا و مارتینلی مدافعان کناری پالاس را بیشتر و بیشتر در معرض خطر قرار دادند.

با نزدیک شدن به نیم ساعت بازی، آرسنال به موفقیت رسید. بن وایت قبل از بازی در ساکا، توپ را با فاصله از سمت راست به دست آورد، او یک سانتر را برای مارتینلی ارسال کرد. پس از اینکه خودش را ثابت نگه داشت، با سوت از کنار ویتورث و به پشت تور فرستاد. از آنجا، تیک، تیک، تیک اجتناب ناپذیر فشار آرسنال هر روز بلندتر شد. توماس پارتی در یک کرنر به بیرون رفت، تروسارد و اودگارد هر دو به نزدیکی رفتند و از آنجایی که قادر به برهم زدن سرعت بی امان حریف نبودند، پالاس تقریباً به طور کامل به نیمه خود محدود شد. درست زمانی که به نظر می رسید آنها ممکن است تنها با یک گل به نیمه نهایی برسند، وایت با ساکا یک و دو بازی زیبا را انجام داد که به گوشه ای دور رفت تا پالاس را به وضوح در هم شکسته ترک کند.

آرسنال در نیمه دوم با مقاومت کمی روبرو شد، حتی اگر کلین شیت خود را هدر داد. گرانیت ژاکا پس از بازی توسط تروسارد که ششمین پاس گل را در پنج بازی لیگ به ثمر رساند، از فاصله نزدیک با یک ضربه ناپاک بازی را 3-0 کرد. پالاس یک ضربه را از طریق جفری شلاپ در یک کرنر به عقب کشید و گل از چک VAR برای هندبال جان سالم به در برد. آرسنال حضور فرمانده ویلیام سالیبا را که در اواسط هفته مقابل اسپورتینگ مصدوم شد، در محوطه جریمه از دست داد، حتی اگر دفاع آنها در غیاب او خوب عمل کند.

اگر این فرصت کاخ برای راه اندازی یک بازگشت بود، آنها نتوانستند از آن استفاده کنند. زاها پس از یک اشتباه بد از رمزدیل به نزدیکی رفت، اما ضربه او به فاصله چند اینچ از تیرک فاصله داشت. پس از آن، چرخ‌دنده‌ها، کویل‌ها و موتورهای آرسنال که به خوبی روغن‌کاری شده بودند، دوباره زنده شدند. ساکا زمانی که کایرن تیرنی به عنوان بازیکن تعویضی وارد محوطه شد، او را پس از چند بازی فوق العاده گابریل ژسوس در ترکیب، او را در داخل محوطه جریمه کرد. هواداران میزبان بازی را با فریاد زدن نام ویرا به پایان رساندند، هم برای نشان دادن حمایت از کاپیتان سابق خود و هم پژواک – حتی اگر گفتن آن هنوز سرنوشت وسوسه انگیزی به نظر می رسد – از افتخارات گذشته که دیگر چندان دور از دسترس نیستند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که منچسترسیتی توسط جام حذفی اشغال شد، آرسنال با پیروزی هشت امتیاز اختلاف را به ارمغان آورد. پس از شکستی که با شکست مقابل اورتون آغاز شد، آنها یک بار دیگر شتاب را پشت سر گذاشتند. سفر به اتحاد در ماه آینده ممکن است اوج بالقوه فصل به نظر برسد، اما پیروزی‌هایی مانند این، حرکات ثابت دقیقه شمار، تعیین می‌کند که چه کسی عنوان قهرمانی را می‌برد. با 10 بازی باقی مانده، Mikel Arteta احساس خواهد کرد که ساعت همانطور که باید کار می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …