جان لوئیس به دلیل طرح هایی برای رقیق کردن مدل متقابل با انتقاد مواجه می شود | جان لوئیس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طرح‌های خرده‌فروش زیان‌ده جان لوئیس برای پایان دادن به بیش از هفت دهه به عنوان یک کسب‌وکار 100% متعلق به کارمندان، انتقاد یک نماینده مجلس و حامیان مدل مالکیت متقابل آن را برانگیخته است.

بر اساس گزارش ها، شارون وایت، که ریاست شرکت پشت فروشگاه های زنجیره ای معروف و Waitrose را بر عهده دارد، معتقد است که این تجارت می تواند تا 2 میلیارد پوند سرمایه گذاری جدید را با کاهش مدل متقابل خود افزایش دهد.

جزئیات پس از آن آشکار شد که جان لوئیس در روز جمعه اعلام کرد که باید برای هفتمین بار از سال 1953 مشاغل خود را کاهش دهد و پاداش کارکنان عادی خود را پس از زیان سالانه 230 میلیون پوندی بدتر از حد انتظار حذف کند.

در حالی که گفته می شود پیشنهادها برای جمع آوری پول جدید در مراحل اولیه است، طرفداران مدل متقابل نسبت به کاهش بیش از 70 سال مالکیت 100٪ کارمندان هشدار دادند.

گرت توماس، وزیر تجارت در سایه حزب کارگر گفت که این پیشنهاد “بسیار نگران کننده” است و منعکس کننده شکست بریتانیا در گسترش مدل “سرمایه دائمی” است که جوامع ساختمانی بریتانیا می توانند از آن برای جمع آوری سرمایه استفاده کنند.

او گفت که این مدل در استرالیا مورد استفاده قرار گرفت و اجازه سرمایه‌گذاری اقتصادی از یک سرمایه‌گذار خارجی را بدون تأثیر بر مالکیت متقابل می‌دهد، و از خزانه‌داری خواست تا این گزینه را به شرکت‌هایی غیر از جوامع ساختمانی گسترش دهد.

Mutuo که از مدل‌های کسب‌وکار تعاونی حمایت می‌کند، گزارش‌های مربوط به طرح جان لوئیس را «تکان‌دهنده» خواند و از درخواست توماس برای قانونی حمایت کرد که به شرکت‌های متقابل اجازه می‌دهد بدون کاهش مالکیت کارمند، پول جمع‌آوری کنند.

جان هاکسورث، اقتصاددان ارشد سابق در شرکت حسابداری PwC، گفت که دور شدن از مالکیت متقابل “بسیار کوته فکرانه” خواهد بود.

ایده بسیار کوته‌بینانه – غیرمتقابل‌سازی جوامع ساختمانی را که آن را امتحان کردند و احتمالاً همین کار را برای جان لوئیس، که زمانی مظهر کارفرمای خوب در بخش خدمات مصرف‌کننده بریتانیا بود، نابود کرد. البته آنها با چالش هایی روبرو هستند اما این راه اشتباهی است که باید طی کرد. https://t.co/Q8LiQZMQ3T

– جان هاکسورث (@jhawksworth5) 18 مارس 2023

سخنگوی جان لوئیس شراکت گفت: «ما همیشه گفته‌ایم که به دنبال مشارکت برای کمک به تأمین مالی تحول و برنامه‌های رشد هیجان‌انگیز خود هستیم.

“ما این کار را با [grocery delivery service] اوکادو در گذشته و اکنون با [investment firm] ابردن. شرکای ما [JLP’s term for staff]، که صاحب کسب و کار هستند، اولین کسی خواهند بود که در مورد هر تحولی می شنوند.”

ساندی تایمز گزارش داد که بر اساس پیشنهادهایی که توسط وایت بررسی می شود، یک سرمایه گذار می تواند سهام اقلیت را در اختیار بگیرد و “شورای مشارکت” خرده فروش متشکل از حدود 60 کارمند، حرف آخر را می زند.

وایت هفته گذشته گفت، در حالی که شرکت گزارش سنگینی را گزارش کرده بود، جان لوئیس از زمان همه‌گیری، در بحبوحه تغییر گسترده‌تر از خیابان‌ها به خرید آنلاین، دست به گریبان بوده است، در حالی که بحران هزینه زندگی ناشی از تورم بالا، مصرف‌کنندگان را به آغوش رقبای تخفیف‌دهنده سوق داده است. تلفات.

این گروه در سال منتهی به 28 ژانویه 78 میلیون پوند زیان پیش از مالیات را گزارش کرد، در حالی که انتظارات تحلیلگران 50 میلیون پوند و سود 181 میلیون پوندی یک سال قبل از آن بود.

کاهش ارزش فروشگاه های Waitrose پس از معاملات ضعیف، زیان کلی را به بیش از 230 میلیون پوند رساند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت ولز طرح مالیات بازدیدکنندگان را ادامه می دهد | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت ولز قرار است برنامه …