کواسی کوارتنگ: هرگز بوریس جانسون را رد نمی‌کنم که دوباره حزب محافظه‌کاران را رهبری کند | بوریس جانسون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از وزیران سابق کابینه گفته است که بوریس جانسون ممکن است هفته آینده به دلیل ادعای گمراه کردن پارلمان در مورد پارتی گیت، از یک برنامه تلویزیونی خارج شود و دوباره رهبری حزب محافظه کار را بر عهده بگیرد.

کواسی کوارتنگ، که قبل از دوره کوتاه مدتی به عنوان صدراعظم در دوره لیز تراس به دلیل مینی بودجه بدنام خود توسط نخست وزیر سابق وزیر بازرگانی منصوب شد، گفت که هرگز بازگشت جانسون به خط مقدم سیاست را رد نمی کند.

این پیش‌بینی در حالی انجام شد که یک تحقیق 9 ماهه درباره ادعاهایی که جانسون با انکار هرگونه نقض قوانین کووید در شماره 10 در طول قرنطینه، نمایندگان مجلس را گمراه کرد، زمانی که او به کمیته امتیازات فراحزبی منتقل شد، به اوج خود رسید.

قرار است تا چهار ساعت، جانسون در مورد آنچه در مورد گردهمایی‌های قانون‌شکن می‌دانست، بررسی شود، که اسکاتلندیارد بیش از 100 جریمه برای آنها صادر کرد، که منجر به افزایش فشار در میان نمایندگان محافظه‌کار برای استعفای او شد.

قبل از این مسابقه، جانسون برای جلسه استماع تلویزیونی با تیم حقوقی خود تمرین کرده است، با یک سند “بمب” ده ها صفحه که توسط وکلای او تهیه شده و دفاع او را بیان می کند.

بعدازظهر دوشنبه به کمیسیون ارسال می شود و گفته می شود که رد واقعی این پیشنهاد است که او آگاهانه مجلس را گمراه کرده است.

کمیته به جانسون اجازه انتشار شواهد کتبی خود را داده است، کمیته همچنین متعهد شده است که «در اسرع وقت ممکن» را برای انجام بررسی‌های لازم، مانند ویرایش نام مقامات، منتشر کند.

لرد پانیک کی سی حاضر در جلسه برای ارائه مشاوره حقوقی به جانسون در جلسه استماع ساعت 2:30 بعد از ظهر روز چهارشنبه خواهد بود. با این حال، نخست وزیر سابق باید به تمام سوالات شخصا پاسخ دهد.

کوارتنگ گفت جانسون “فردی فوق العاده باهوش، حساس، باهوش” بود و پیشنهاد کرد که می تواند بدون آسیب از جلسه استماع روز چهارشنبه فرار کند.

صدراعظم سابق به جی‌بی‌نیوز گفت: «من فکر می‌کنم که او بارها از کار خارج شده است. «در 25 سال گذشته، تعداد مقالاتی که خوانده‌ام می‌گویند که او کارش را تمام کرده، تمام کرده و تمام شده است.

“من فکر می کنم هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. فکر می‌کنم او می‌تواند دوباره حزب را رهبری کند، فکر می‌کنم او کسی است که من هرگز آن را رد نمی‌کنم یا به حساب نمی‌آورم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کوارتنگ افزود که امید محافظه‌کاران برای پیروزی در انتخابات عمومی بعدی «بر یک واقعیت واحد است و آن واقعیت باید اتحاد محافظه‌کاران باشد» و تأکید کرد که همکاران «باید از نخست‌وزیر … به عنوان یکی حمایت کنند».

متحدان جانسون در حال آزمایش حمایت از او در میان همکاران خود هستند تا بررسی کنند که چه تعداد ممکن است به هر تحریمی که کمیته پیشنهاد می کند رای منفی دهند.

آنها نگرانند که سخت‌ترین مجازات صادر شده، تعلیق پارلمان به مدت 10 روز باشد – باعث ایجاد یک دادخواست فراخوان و انتخاب مجدد احتمالی در حوزه انتخابیه جانسون در آکسبریج و ساوث رایسلیپ شود.

الیور داودن، وزیر دفتر کابینه، روز یکشنبه گفت که این یک “رویه استاندارد” است که به اصطلاح مسائل مجلس شلاق نمی خورد، به این معنی که نمایندگان مجلس احتمالا به جای آن رای آزاد خواهند داشت.

حامیان جانسون مدتهاست که به دنبال بی اعتبار کردن این تحقیق هستند. در آخر هفته، آنها حملات خود را به تحقیقی که همه نمایندگان در آوریل گذشته به آن رأی دادند، افزایش دادند.

لرد کروداس، خزانه‌دار سابق حزب محافظه‌کار که جانسون در سال 2020 به او همتا شد، از کمیته امتیازات خواسته است تا به گزارشی که در مورد احزاب غیرقانونی توسط کارمند ارشد دولتی سو گری تهیه شده است، تکیه نکند، با توجه به اینکه او بعداً یک پیشنهاد شغلی از او دریافت کرد. کار یدی.

طوماری نیز توسط وب‌سایت Conservative Post راه‌اندازی شد که در آن از چهار نماینده محافظه‌کار که اکثریت اعضای کمیته را تشکیل می‌دهند، می‌خواستند که کناره‌گیری کنند.

اخطارهایی مبنی بر اینکه «شکار جادوگران» شاهدی بر «رویکرد مک کارتی به عدالت» است، در آخر هفته توسط لرد گرین هاگ، معاون رئیس سازمان دموکراتیک محافظه کار صادر شد.

سخنگوی نخست وزیر سابق گفت: «کمیته امتیازات موضع بوریس جانسون را تایید خواهد کرد. شواهد نشان خواهد داد که بوریس جانسون آگاهانه پارلمان را گمراه نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …