بررسی تیم به تیم Six Nations 2023: ایرلند تسلط دارد در حالی که ولز به پایان می رسد | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایرلند

جیمز رایان به دور از مسابقات عالی. پنج برد، هر کدام با اختلاف 10 امتیاز یا بیشتر، نشان می دهد که تیم اندی فارل چقدر مسلط بوده است. بلافاصله پس از پیروزی بر انگلیس که چهارمین گرند اسلم خود را در تاریخ خود تثبیت کرد – و برای اولین بار در خانه قهرمان شد – آنها با اعتماد به نفس به جام جهانی نگاه می کردند و انتظاراتی را که به طور سنتی برای آنها سنگین بود پذیرفتند. این یک انتقاد نیست، اما چیزی به طرز وحشیانه ای مکانیکی در مورد ایرلند وجود دارد. سیستمی که با حداکثر کارایی، بدون اتلاف، با همه چیز و همه به صورت هماهنگ کار می کند. قدرت در عمق نیز وجود دارد – در تور پنج بازی تابستان گذشته نیوزیلند برجسته شد – و اگرچه مسیر آنها دلهره آور است، آنها حق دارند به عنوان برگزیدگان به فینال جام جهانی بروند. اما، در حالی که این یک واقعیت واقعی است، اگر بخواهند تنها تیم دوم از نیمکره شمالی باشند تا قهرمان جهان شوند، برای تناسب اندام جانی سکستون به شانسی نیاز خواهند داشت.

فرانسه

آنها ممکن است عنوان خود را رها کرده باشند و اگرچه بدیهی است که دفاع از آن ترجیح داده می شد، احساس می کنید برای آنها مناسب است که کانون توجه ایرلند به سمت جام جهانی باشد. پیروزی در Twickenham هدف شماره 1 این کمپین بود و آنها به شکلی ویرانگر به آن دست یافتند و قبل از اینکه پا را از روی گاز پس از کسب امتیاز پاداش بگیرند، مقابل ولز مسحور کننده بودند. این که فابین گالتیه در انتخاب تیمش چقدر ثابت بوده است، آمیخته با تمایل به تاکتیکی – در سه راند اول آنها تقریباً به اندازه سال گذشته بازی نکردند – که نشان می دهد آماده سازی برای جام جهانی است. به خوبی تیک تاک کردن آنها یک دسته هیولا دارند که بهترین بازیکن جهان به طرز ماهرانه ای در اطراف پارک هدایت می شود و مجموعه ای از پشت هایی که می توانند نفس را از بین ببرند. فکر می‌کنم چندی پیش بود که نگرانی‌های واقعی وجود داشت که افول فرانسه می‌تواند دائمی شود، تنها چهار سال از زمانی که آنها در توئیکنهام از هم پاشیدند.

اسکاتلند

کمپین امیدوارکننده‌ای که در آن گام‌های رو به جلو به وضوح برداشته شد، به ویژه در توانایی آن‌ها برای حمایت از پیروزی در تویکنهام با شکست دادن یک تیم مسلماً ضعیف ولز در هفته بعد. شکست‌های بعدی از فرانسه و ایرلند دردسرساز خواهد شد، زیرا اگرچه جدول امتیازات لزوماً آن را نشان نمی‌دهد، اما آنها واقعاً در هر دو مسابقه چندان دور نبودند. نیمه دوم مقابل ایرلند شاید بهترین نشان دهنده شکاف بین اسکاتلند و نخبگان واقعی باشد – به نظر می رسید که تیم گرگور تاونسند با این واقعیت که ایرلند یک کناره در خط حمله داشت، گام برداشته بود در حالی که تیم شماره 1 جهان را گیج کرد. آنها دوست دارند کارها را با سرعت 100 مایل در ساعت انجام دهند و تماشای آن می تواند فوق العاده باشد، اما برای برداشتن گام بعدی ممکن است لازم باشد یاد بگیرند که چه زمانی سرعت کارها را کمی کاهش دهند. اما تاونسند یک تیم آرام دارد، یک خط عقب با تعادل لذت بخش و مجموعه ای قوی از مهاجمان، که با آن می توان آفریقای جنوبی و ایرلند را در یک استخر دلهره آور جام جهانی هدف قرار داد.

بازیکنان انگلیس پس از شکست مقابل ایرلند افسرده ایستاده اند.
بازیکنان انگلیس پس از شکست مقابل ایرلند افسرده ایستاده اند. عکس: دن مولان / RFU / مجموعه RFU / گتی ایماژ

انگلستان

دوازده ماه پس از ادعای حیرت‌انگیز RFU، “تشویق پیشرفت محکم” کمپین شش ملت متوالی دوم بود که فقط دو پیروزی داشت و اکنون ما یک سومی را برای راه اندازی داریم. انتصاب استیو بورثویک در اواخر سال گذشته یک مجوز بیمارستانی بود – شکی نیست که او این شغل را پس از جام جهانی ترجیح می داد – و تصمیم به اخراج ادی جونز در آن مرحله از چرخه چهار ساله، با توجه به مشغله خود در جام جهانی برای این کار. طولانی، به طور فزاینده ای سوال برانگیز به نظر می رسد. انگلیس وضعیت بهتری نسبت به ماه دسامبر ندارد و باید دید که آیا بورثویک می تواند از ماه های قبل از جام جهانی همانطور که جونز نشان داده است استفاده کند یا خیر. درست است، انگلیس در دوبلین با شجاعت و سرکشی بازی کرد، اما آیا واقعاً میله آنقدر پایین آمده است که ارزش جشن گرفتن را داشته باشد، برخلاف حداقل‌ها، هر بار که به میدان می‌روند؟ اخراج فردی استوارد برای شانس آنها برای پیروزی قطعی بود، اما باید به خاطر داشت که آنها قبلاً در آن نقطه عقب مانده بودند و یک تلاش دیگر از یک حرکت خط حمله انجام دادند. کارت قرمز یا نه، دو شکست خط از دو مسابقه اخیر آنها به اندازه کافی خوب نیست.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ولز

می توانید مونتاژی طولانی با زوایای مختلف از وارن گاتلند که در طول مسابقه بدبخت به نظر می رسد را در جعبه مربیان جمع آوری کنید. او می‌دانست که کارش قطع شده است، اما تهدید اعتصاب و بحرانی که WRU در آن غوطه‌ور شده است، اندازه کار را آشکار کرده است. در زمین، ولز برای جادوهای بزرگ کمی سخت بود، اما آنها تمام تلاش خود را برای آخرین بار در برابر فرانسه حفظ کردند و گاتلند با نزدیک شدن به جام جهانی، از ایجاد تغییرات زیادی در تیمش در طول رقابت ها سود خواهد برد. او عادت داشت در پاییز به نفع شش ملت آزمایش کند. هواداران خوش بین باید امیدوار باشند که او پس از شش کشور آزمایشی، شادی مشابهی در جام جهانی داشته باشد و اگرچه احساس می کنید او می تواند ولز را به تیمی تبدیل کند که شکست دادن آن تا سپتامبر سخت است، اما فقدان هر نوع تسلط تهاجمی باید دلیلی باشد. برای نگرانی

ایتالیا

بُعد اضافه‌ای که یک تیم پر جنب و جوش و خطرناک ایتالیا به قهرمانی می‌آورد، مورد استقبال قرار می‌گیرد، و با وجود اینکه برخی از موارد نزدیک ناامیدکننده وجود داشت، امید این است که ایتالیا همچنان در سال‌های آینده شجاعت خود را حفظ کند. آنها طرف جوانی هستند و وضوح فکر برای اجرا با دقت در لحظات حیاتی مهارتی است که بیشترین زمان را برای تقویت آن نیاز دارد. آنها می توانند با خوش بینی به جام جهانی نگاه کنند، زیرا می دانند که اگرچه بعید است فرانسه یا نیوزلند را ناراحت کنند، اما می توانند برای هر دو طرف مشکل ایجاد کنند. در مسابقات قهرمانی زیر 20 سال نیز نتایج امیدوارکننده تری به دست آمده است، اما نگرانی این است که کار عالی استفان آبود در بازنگری سیستم رده سنی در حال از بین رفتن است. در حالی که هیجان در مورد این واقعیت وجود دارد که محصول فعلی هنوز به اوج خود نرسیده است، پیشینیان آنها ساختارهای حمایتی برای ادامه رشد ایتالیا را ندارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …