الیزابت وارن می گوید رئیس فدرال رزرو شکست خورد و خواستار تحقیق درباره سقوط بانک شد | بانک سیلیکون ولی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سقوط سیاسی در ایالات متحده ناشی از فروپاشی بانک سیلیکون ولی در روز یکشنبه زمانی که سناتور چپ‌گرا الیزابت وارن در برنامه‌های گفتگوی صبحگاهی پخش شد و مکرراً خواستار تحقیقات مستقل در مورد ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده شد و به شدت از مقامات مالی فدرال رزرو انتقاد کرد، ادامه یافت.

این دموکرات مترقی از ماساچوست، که خود را به عنوان مدافع حمایت از مصرف کننده و منتقد سرسخت سیستم بانکی ایالات متحده معرفی کرده است، به Face the Nation شبکه CBS گفت که به مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو یا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اعتقادی ندارد.

وارن گفت: «ما به مسئولیت‌پذیری برای تنظیم‌کننده‌های خود نیاز داریم که آشکارا در این کار ناکام ماندند.

به یاد داشته باشید که بانک فدرال رزرو و جروم پاول در نهایت مسئول نظارت و نظارت بر این بانک ها هستند. و آنها به صراحت اعلام کرده اند که فکر می کنند وظیفه آنها سبک کردن مقررات این بانک ها است. ما اکنون عواقب آن را دیدیم.» وارن افزود.

وارن در پاسخ به این سوال که آیا او به دالی، که SVB تحت صلاحیت او بود، “ایمان” دارد، با قاطعیت گفت: “نه، من ندارم.”

در پی فروپاشی بانک‌های سیلیکون ولی و سیگنچر، نامزد سابق ریاست‌جمهوری در روزهای اخیر حملات گسترده‌ای را علیه سیاستمداران چپ و راست انجام داده است که از مقررات‌زدایی بانک‌های کوچکتر آمریکایی در دوره ترامپ حمایت می‌کردند.

وارن نامه ای به بازرسان کل وزارت خزانه داری ایالات متحده، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و فدرال رزرو ارسال کرد و از تنظیم کننده ها خواست تا مدیریت و نظارت اخیر بانک هایی را که در اوایل ماه جاری سقوط کرده اند، بررسی کنند.

هفته گذشته، وارن قانونی را معرفی کرد که این قانون را لغو می‌کند و «آزمایش استرس» را برای بانک‌های «بیش از حد بزرگ برای ورشکستگی» از 50 میلیارد دلار به 250 میلیارد دلار افزایش می‌دهد. روز یکشنبه، وارن همچنین برای افزایش ضمانت‌های فدرال برای سپرده‌های مصرف‌کنندگان بیش از 250000 دلار فعلی بحث کرد.

«آیا 2 میلیون دلار است؟ 5 میلیون دلار است؟ 10 میلیون دلار است؟ وارن گفت: کسب‌وکارهای کوچک باید بتوانند روی دریافت پول خود برای پرداخت حقوق و دستمزد حساب کنند. “اینها افرادی نیستند که بتوانند ایمنی و سلامت بانک های خود را بررسی کنند. این وظیفه ای است که رگولاتورها باید انجام دهند.»

وارن انتقادات خود را در برنامه Meet the Press شبکه NBC گسترش داد و خواستار توقف افزایش نرخ بهره در جلسه هفته آینده بانک مرکزی شد و مدعی شد که پاول توسط کنگره برای حمایت از مقررات زدایی در سال 2018 تحت فشار قرار گرفت.

نگاه کنید، دیدگاه من در مورد جی پاول در این مرحله کاملاً شناخته شده است. او دو شغل داشته است. یکی پرداختن به سیاست پولی است. یکی پرداختن به مقررات است. او در هر دو شکست خورده است.»

یک منبع آگاه هفته گذشته به رویترز گفت، پس از سقوط بانک 212 میلیارد دلاری زمانی که سپرده گذاران برای برداشت پول خود عجله کردند، دادستان های ایالات متحده در حال بررسی سقوط SVB هستند.

یک سرزنش بازی شروع شد و برخی استدلال کردند که فقدان آشکار مدیریت ریسک کافی، همراه با مقررات زدایی و افزایش شدید نرخ بهره، حادثه ای را در انتظار وقوع ایجاد کرده است.

بانک های ایالات متحده از آن زمان تاکنون حدود نیم تریلیون دلار از ارزش خود را از دست داده اند. روز جمعه، رئیس جمهور جو بایدن وعده داد که سپرده های مشتریان بانک ها امن است و بحران آرام شده است.

در نامه وارن که روز یکشنبه منتشر شد، سناتور همچنین خواستار پاسخگویی مدیران بانک های شکست خورده شد.

وارن گفت: «مدیران بانک که ریسک‌های غیرضروری را متحمل شدند یا نتوانستند در برابر تهدیدهای کاملاً قابل پیش‌بینی محافظت کنند، باید در قبال این شکست‌ها پاسخگو باشند. اما این سوءمدیریت به دلیل یک سری شکست‌های قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها اجازه داده شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …