دولت فرانسه به دلیل افزایش سن بازنشستگی با رای عدم اعتماد مواجه می شود | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت فرانسه روز دوشنبه با رای عدم اعتماد مواجه خواهد شد، زیرا نمایندگان مجلس گفتند که نگران امنیت خود هستند، اعتصابات تشدید شد و پلیس پس از تصمیم امانوئل ماکرون برای افزایش غیرمحبوب سن بازنشستگی بدون محدودیت سنی، تظاهرکنندگان را از حضور در بخش‌هایی از مرکز پاریس منع کرد. رای مجلس

سیاستمداران اپوزیسیون با استفاده از اختیارات اجرایی بحث برانگیز برای افزایش سن بازنشستگی دولتی از 62 به 64 سال، دو درخواست عدم اعتماد در اعتراض به دولت ارائه کرده اند.

رئیس جمهور فرانسه هفته گذشته تصمیم گرفت که دولت باید از ماده 49.3 قانون اساسی برای دور زدن پارلمان استفاده کند، زیرا او می ترسید که نتواند آرای کافی برای تغییرات حقوق بازنشستگی به دست آورد.

پس از دو ماه تظاهرات علیه تغییرات حقوق بازنشستگی و اعتصاب‌های غیرفعال به رهبری یک جبهه متحد نادر از اتحادیه‌های کارگری، خشم در آخر هفته با تظاهرات در بسیاری از شهرها ادامه یافت. اعتصابات ریلی، هوایی و مدارس بیشتر در هفته آینده برنامه ریزی شده است.

تصویب دو پیشنهاد عدم اعتماد بعید به نظر می‌رسد، زیرا مستلزم تشکیل گروهی بی‌سابقه از همه احزاب مخالف متخاصم است.

باید یک جبهه متحد در سراسر طیف سیاسی وجود داشته باشد – از چپ رادیکال گرفته تا راست افراطی مارین لوپن و راستگرای نیکلا سارکوزی Les Republicains – برای رسیدن به آستانه بالای اکثریت مطلق 287 رای.

یکی از طرح‌ها توسط گروه میانه‌رو، لیوت، به‌عنوان نوعی طرح عدم اعتماد چند حزبی پیشنهاد شد که توسط اتحاد احزاب چپ چپ امضا شد. یک طرح عدم اعتماد دیگر توسط حزب راست افراطی مارین لوپن رالی ملی پیشنهاد شده است که 88 نماینده دارد.

تنها راه رای عدم اعتماد با حمایت تعداد زیادی از نمایندگان مجلس جمهوری نشینان خواهد بود. اما رهبر این حزب، اریک سیوتی، به نمایندگان خود دستور داده است که علیه دولت رای ندهند به این دلیل که ممکن است منجر به “آشوب” شود.

دفتر حوزه انتخابیه Ciotti در شهر جنوبی نیس در آخر هفته مورد غارت قرار گرفت. پنجره ها شکسته شده بود و گرافیتی روی دیوارها تهدید به شورش می کرد مگر اینکه او از رای عدم اعتماد حمایت کند.

آنها می خواهند از طریق خشونت بر رای من در روز دوشنبه فشار بیاورند. سیوتی در توییتر نوشت: من هرگز تسلیم شاگردان جدید ترور نخواهم شد.

سایر نمایندگان مجلس از حزب جمهوری خواهان گفتند که روزانه صدها ایمیل تهدیدآمیز دریافت می کردند.

فردریک مونیر از Corrèze، به BFMTV گفت: «انگار فردا می خواهند سر ما را از تن جدا کنند. دفاتر حوزه انتخابیه نمایندگان حزب رنسانس به رهبری ماکرون نیز مورد تخریب قرار گرفت.

یک نظرسنجی در ژورنال دو دیمانش در روز یکشنبه نشان داد که محبوبیت ماکرون به کمترین میزان از زمان کاهش یافته است. جلیقه های زرد تظاهرات ضد دولتی چهار سال پیش.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که پلیس برای یک هفته تظاهرات غیرقابل پیش بینی و خودجوش در شهرها و شهرهای کوچک در سراسر فرانسه آماده می شود، حال و هوای خشم به آغاز تظاهرات زردهای ژله تشبیه شد، زمانی که تظاهرکنندگان در شهرهای کوچک و حومه شهر در دوربرگردان ها و در تظاهرات خیابانی تجمع کردند. تظاهرات در ابتدا علیه افزایش مالیات بر سوخت بود، اما به گونه ای شکل گرفت که عدم اعتماد گسترده تر به سیستم سیاسی را در بر می گرفت.

پس از سومین شب متوالی اعتراضات خیابانی از زمان اجرای تغییرات حقوق بازنشستگی، بیش از 160 نفر در سراسر فرانسه تا ساعات اولیه صبح یکشنبه دستگیر شدند. پلیس در پاریس از گاز اشک آور استفاده کرد که سطل ها را آتش زدند و در بوردو و نانت با تظاهرکنندگان درگیر شد. چند نفر در لیون پس از اینکه پلیس گفت “گروه هایی از افراد خشن” باعث درگیری شدند، دستگیر شدند.

پس از درگیری با معترضان در هفته گذشته، مقامات پلیس پاریس به ممنوعیت تجمع تظاهرکنندگان در میدان کنکورد مقابل پارلمان ادامه دادند.

برونو لومر، وزیر اقتصاد، به روزنامه Le Parisien گفت: «اصلاحات باید اجرا شود. او گفت که حق تظاهرات وجود دارد اما “خشونت قابل تحمل نیست”.

اتحاد نادری از اتحادیه های کارگری اصلی فرانسه به بسیج خود ادامه خواهد داد تا تلاش کند تا تغییرات حقوق بازنشستگی را تغییر دهد. روز پنج شنبه یک روز اقدام صنعتی در سراسر کشور که بر قطارها، سفرهای هوایی و مدارس تاثیر می گذارد، برنامه ریزی شده است.

اعتصاب در آخر هفته با تعطیلی پالایشگاه ها و صف های بنزین در جنوب تشدید شد، حتی اگر مقامات گفتند که عرضه به اندازه کافی زیاد بود تا از کمبود جلوگیری شود. فیلیپ مارتینز از اتحادیه کارگری چپگرای CGT از کارگران سطل زباله در پاریس خواست تا به اعتصاب دو هفته ای زباله خود ادامه دهند که بیش از 10000 تن زباله در نیمی از محله های پاریس انباشته شده است.

یکی از نگرانی‌های کلیدی، مهم بود لیسانس امتحانات برای فارغ التحصیلان دبیرستان که از روز دوشنبه و درست زمانی که اتحادیه های معلمان خواستار اعتصاب شدند آغاز می شود. در صورت اعتصاب کارکنان، نظارت بر امتحانات ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. مارتینز گفت که این مهم است که امتحانات در “شرایط خوب” برگزار شود. لوران برگر از اتحادیه CFDT میانه رو گفت که امتحانات نباید مزاحم شود زیرا دانش آموزان دبیرستانی قبلاً تحت استرس زیادی بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …