وزیر می گوید که افزایش دستمزد NHS ممکن است از بودجه موجود ناشی شود | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از وزیران ارشد کابینه اذعان کرده است که پیشنهاد افزایش دستمزد برای پرستاران و کارکنان آمبولانس ممکن است در بودجه موجود NHS تامین شود.

به گفته اولیور داودن، صدراعظم دوک نشین لنکستر، پرداخت این صورتحساب – که حدود 1.5 میلیارد پوند تخمین زده می شود – “آسان نخواهد بود”.

او گفت که یافتن این پول «چالش‌انگیز» است، چند روز پس از آن که اتحادیه‌ها و وزرا به توافقی دست یافتند که برای متوقف کردن موج اعتصابات تاریخی در سراسر خدمات بهداشتی در انگلیس طراحی شده بود.

اعضای شش اتحادیه، از جمله کالج سلطنتی پرستاری، با پیشنهاد افزایش یکباره 2 درصدی حقوق و 4 درصد پاداش بهبودی کووید برای سال جاری، و سپس افزایش دائمی 5 درصدی حقوق از آوریل، رای خواهند داد.

کارکنان NHS با کمترین دستمزد در قراردادهای «دستور کار تغییر» بیشترین افزایش را دریافت خواهند کرد، با حداقل دستمزد در خدمات بهداشتی به 11.45 پوند در ساعت. اما ابهام در مورد نحوه پرداخت هزینه این انتقال وجود دارد.

تسویه حقوق قبلی حدود 3.5 درصد برآورد شد.

بن زارانکو، یک اقتصاددان از موسسه مطالعات مالی، گفت: «بیش از سه هفته پیش، وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی ادعا می کرد که پرداخت بیش از 3.5 درصد غیرقابل استطاعت است. پیشنهاد پرداخت 5 درصدی به جای 3.5 درصد، حدود 1.5 میلیارد پوند به صورتحساب پرداخت NHS اضافه می کند.

داودن که نقش کلیدی در هماهنگی واکنش دولت به اعتصابات داشت، به اسکای نیوز گفت: «پیدا کردن این پول آسان نیست. اما ما فکر می‌کنیم که در این زمینه اطمینان حاصل کنیم که به پرستاران به درستی پاداش می‌دهیم و از اختلال جلوگیری می‌کنیم، می‌توانیم پول لازم برای انجام این کار را پیدا کنیم، اما این کار آسان نخواهد بود.»

او پیشنهاد کرد که این پول می تواند از بودجه 160 میلیارد پوندی NHS یا از “هزینه های گسترده تر دولت” تامین شود.

داودن در برنامه سوفی ریج در روز یکشنبه گفت: «با توجه به فشاری که خدمات بهداشتی در سرتاسر جهان تحت آن قرار دارند، ما خدمات را از خط مقدم حذف نمی کنیم.

من برای یک دقیقه حرف شما را انکار نمی کنم، و آن این است که یافتن این پول چالش برانگیز است. به همین دلیل است که دولت برای مدت طولانی نسبت به این مذاکرات مقاومت کرد، زیرا مقدار زیادی پول وجود نداشت که بتوانیم به آن مراجعه کنیم.

اما من مطمئن هستم که می‌توانیم آن را در بودجه NHS یا هزینه‌های بیشتر دولت پیدا کنیم.»

داودن افزود، گفت‌وگو با معلمان درباره اختلاف حقوق و اعتصاب‌ها ادامه دارد، در حالی که تماس اولیه با پزشکان جوان برقرار شده است، اما هنوز مذاکره رسمی آغاز نشده است.

موجی از اقدامات صنعتی بیشتر هنوز در جبهه های دیگر وجود دارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مارک سرووتکا، دبیر کل اتحادیه خدمات عمومی و بازرگانی (PCS) گفت که اعضای او «چاره‌ای ندارند» جز اعتصاب‌های طولانی‌مدت، زیرا بسیاری از آنها در «فقر کاری» زندگی می‌کنند.

او گفت که 40,000 کارمند دولتی احساس کردند مجبور به استفاده از بانک های مواد غذایی هستند، 45,000 مدعی مزایای کار هستند و 49,000 کارگر در سراسر وزارت کار و بازنشستگی (DWP) و HMRC حداقل دستمزد ملی دریافت می کنند.

سرووتکا به اسکای گفت: «این ناپسند است. ما ماه‌ها تلاش کرده‌ایم تا دولت را وادار به تعامل کنیم. این خبر خوبی است که آنها با اتحادیه های بهداشت و آموزش و پرورش صحبت می کنند، اما چرا آنها با نیروی کار خود صحبت نمی کنند؟

ریشی سوناک نیروی کار خود را در طول همه‌گیری تحسین کرد، او ما را به خاطر ارائه طرح مرخصی، برای ارائه سه میلیون ادعا به اعتبار جهانی تحسین کرد.

بسیاری از مردم در بخش خدمات ملکی جان باختند که برای ایمن نگه داشتن مرزهای ما و ارائه خدمات خط مقدم مشغول به کار شدند، با این حال افزایش 2 درصدی حقوق کمتر از هر جای دیگری در اقتصاد است و حتی با ما مذاکره نخواهند کرد.

فکر می‌کنم اکثر بینندگان شما این را کاملاً حیرت‌انگیز می‌دانند و به همین دلیل است که مردم مجبورند اقدامات اعتصابی فزاینده‌ای انجام دهند، زیرا اگر می‌خواهند خود را از فقر شغلی رها کنند، چاره‌ای ندارند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بولتون با فینال ومبلی از لبه پرتگاه بازگشت تا احیای مجدد را به نمایش بگذارد | بولتون واندررز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، «بنیل هارت، مدیر اجرایی باشگاه، در …