اد دیوی در سخنرانی در کنفرانس Lib Dem، محافظه‌کاران را «دزدان دریایی شورش» می‌خواند لیبرال دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اد دیوی در اولین کنفرانس حضوری لیبرال دموکرات ها از زمانی که بیش از سه سال پیش رهبری شد، گفت که محافظه کاران «مجموعه دزدان دریایی شورشی» هستند که بیشتر به نزاع بر سر پیشرفت خود علاقه مند هستند تا کمک به مردم بریتانیا.

دیوی در یک سخنرانی که استدلال‌های اصلی حزب را قبل از انتخابات محلی مهم ماه می بیان می‌کرد و با نگاهی به انتخابات عمومی که انتظار می‌رود در سال آینده برگزار شود، تقریباً تمام آتش خود را بر روی دولت محافظه‌کار متمرکز کرد که به گفته او «به پایان راه رسیده است».

دیوی خطاب به اعضای حزب در یورک، هیچ سیاست جدیدی ارائه نکرد و در عوض آنچه را که او ایده‌های گسترده‌تری از «سیاست جامعه» نامید، ترسیم کرد، که در آن نمایندگی متناسب به مردم کمک می‌کند تا تصمیم‌هایی را که بر آنها تأثیر می‌گذارد شکل دهند.

دموکرات‌های لیبرال امیدوارند در انتخابات محلی به دستاوردهای جدیدی در صندلی‌های کمربند مسافرتی «دیوار آبی» تحت کنترل محافظه‌کاران دست یابند و ده‌ها منطقه مشابه را در انتخابات عمومی هدف قرار می‌دهند تا رای‌دهندگان سابق محافظه‌کار را که از اهانت حزب ناامید شده‌اند، انتخاب کنند. به سمت راست و تسمه نقاله اخیر نخست وزیران.

دیوی، که حزبش از پاییز 2019 شاهد بوده است که هر کنفرانس قبلی به دلیل کووید و سپس مراسم خاکسپاری ملکه به صورت آنلاین منتقل شده است، گفت که دعوای محافظه‌کاران به این معنی است که آنها در سال‌های اخیر «کار سخت و فداکاری‌های مردم بریتانیا را هدر داده‌اند».

او گفت: «وقتی بریتانیا نیاز به صداقت داشت، بوریس جانسون را به ما دادند. زمانی که کشور ما به رهبری عاقلانه نیاز داشت، لیز تراس را به ما دادند. زمانی که مردم نیاز به تغییر داشتند، با ریشی سوناک، همان چیزهای بیشتری را به ما دادند.

زمانی که ما به یک خدمه شجاع روی پل نیاز داشتیم تا کشتی بزرگ بریتانیایی ما را از میان آب های متلاطم هدایت کنند، در عوض یک دسته دزد دریایی شورشی داشتیم که فقط به این موضوع علاقه داشتند که چه کسی باید کلاه کاپیتان را بر سر بگذارد. ما به هورنبلور نیاز داشتیم. پاگواش به ما دادند.»

او آنچه را «اولین قانون سیاست دیوی» می‌نامید، بیان کرد و گفت: «می‌دانید که یک دولت وقتی تصمیم می‌گیرد مبارزه با مسابقه روز را انتخاب کند، به پایان راه رسیده است.»

گردهمایی در یورک در لحظه ای مهم برای حزب و رهبری دیوی برگزار می شود. دموکرات‌های لیبرال در ۱۲ ماه سه پیروزی خیره‌کننده در انتخابات مقابل محافظه‌کاران به دست آوردند و دستاوردهای قابل توجهی در شوراها به دست آوردند، اما در رای گیری سراسری در حدود ۹ درصد باقی مانده‌اند.

یکی از آزمون‌های کلیدی در ماه مه با انتخابات محلی در انگلستان رخ خواهد داد، جایی که لیبرال دموکرات‌ها از کرسی‌هایی که در سال 2019 به دست آوردند، زمانی که محافظه‌کاران ترزا می به شدت در حال مبارزه بودند، دفاع می‌کنند. با وجود بیش از 700 پیروزی در آن زمان، مقامات لیبرال دموکرات و نمایندگان مجلس می گویند که این حزب می تواند تعداد بیشتری از اعضای شورا را به دست آورد و یک ماشین انتخاباتی را در مناطقی که در انتخابات عمومی با آنها مبارزه خواهند کرد، تعبیه کرد.

پیام اصلی دیوی قبل از کنفرانس، درخواست از آرای حزب کارگر برای حمایت از کرسی های تحت کنترل محافظه کاران بود، جایی که لیبرال دموکرات ها رقبای اصلی هستند، و قابل توجه بود که سخنرانی او تنها حمله ای گذرا به حزب کایر استارمر داشت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او در بحبوحه محکومیت طولانی‌تر دولت ریشی سوناک گفت: «جاه طلبی‌های حزب کارگر به سختی بالاتر است. به نظر می رسد تنها هدف آنها این باشد: نه به بدی محافظه کاران.

از نظر پیشنهاد مثبت از طرف حزب خود، دیوی بر نیاز به سیاست هایی برای بهبود NHS، به ویژه زمان انتظار آمبولانس و دسترسی به پزشکان عمومی، مناطق مبارزاتی منظم برای لیب دم و همچنین تلاش برای جلوگیری از فاضلاب در آبراه ها تاکید کرد.

این سخنرانی تا حد زیادی از جزئیات دور بود – در حالی که دیوی برگزیت را “فیل در اتاق سیاست بریتانیا” خواند، او جزئیاتی از آنچه که لیبرال دموکرات ها در مورد آن فراتر از بهبود روابط با اروپا انجام خواهند داد، ارائه نکرد.

او در عوض خواستار یک تغییر فلسفی گسترده‌تر در سیاست‌ها شد که مبتنی بر نمایندگی متناسب و «انتقال قدرت بیشتر به خارج از مرکز در وایت هال است، بنابراین تصمیمات محلی توسط مردم و جوامعی که تحت تأثیر قرار می‌دهند گرفته می‌شود».

وی افزود: این تعهد به سیاست اجتماعی یکی از سنگ‌های اساسی حزب ما است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزرا خواستار بازنگری در راهبرد جلوگیری از رادیکال‌سازی شدند | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 200 سازمان جامعه …