پس از فراخوان ترامپ برای اعتراض، دادستان منطقه منهتن نسبت به “تلاش برای ارعاب” هشدار داد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان منطقه منهتن که به طور گسترده انتظار می رود این هفته علیه دونالد ترامپ کیفرخواست ارائه کند، قول داده است که پس از اینکه رئیس جمهور سابق ایالات متحده از هوادارانش خواست به هرگونه اقدام علیه او اعتراض کنند، کارکنان او مرعوب نخواهند شد.

ترامپ روز شنبه با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه قرار است سه‌شنبه به اتهام پرداخت‌های بی‌سرپرست به بازیگر بزرگسال استورمی دانیلز دستگیر شود، سرفصل‌ها و اظهارات دیوانه‌وار از سوی متحدان سیاسی‌اش ایجاد شد.

انتظار می رود که این هفته از دفتر آلوین براگ کیفرخواست صادر شود، اما مقامات و وکلای ترامپ تصریح کرده اند که هیچ اطمینانی در مورد زمان و اتفاقات واقعی در دادگاه ندارند.

اما براگ ایمیلی را به دفتر خود ارسال کرد که توسط پولیتیکو به دست آمد که در آن نام ترامپ ذکر نشده بود، اما به نظر می‌رسید که به این پرونده رسیدگی کند، از جمله نگرانی‌های امنیتی گسترده در اطراف دادگاه‌های منهتن در پی هرگونه کیفرخواست.

براگ نوشت: «همانطور که با تمام تحقیقات ما، ما به اجرای قانون به طور یکنواخت و منصفانه ادامه خواهیم داد و تنها در صورت لزوم به طور عمومی صحبت خواهیم کرد.

وی افزود: «ما تلاش‌ها برای ارعاب دفتر خود یا تهدید حاکمیت قانون در نیویورک را تحمل نمی‌کنیم… شرکای مجری قانون ما اطمینان خواهند داشت که هرگونه تهدید خاص یا معتبر علیه دفتر به طور کامل بررسی می‌شود و تدابیر حفاظتی مناسب وجود دارد. بنابراین همه 1600 نفر از ما یک محیط کاری امن داریم.”

بعدازظهر شنبه، هواداران ترامپ در خانه و باشگاه روستایی او در مارآ لاگو در فلوریدا گرد هم آمدند تا حمایت خود را نشان دهند. ترامپ بعداً برای شرکت در مسابقات کشتی کالج از پالم بیچ به تولسا، اوکلاهاما، سوار یک جت شخصی شد.

ترامپ هیچ اشاره ای به کیفرخواست جنایی و دستگیری در رویداد تولسا نکرد. بر اساس تصاویر منتشر شده توسط Tulsa World، او در کنار سناتور مارکوین مولین ظاهر شد، به کشتی گیران تبریک گفت و با هواداران عکس گرفت.

ترامپ و مولین در یک منطقه بسته شده نشستند و در تمام 10 مسابقه ماندند، در حالی که مولین، یک کشتی گیر سابق، نکات ظریف این ورزش را توضیح داد. ترامپ بین بازی ها با هواداران صحبت می کرد، اما خبرنگاران از آنها دور ماندند.

به نظر می رسد مولین قبل از ورود ترامپ، اتهامات احتمالی علیه ترامپ را با ادعاهای اثبات نشده و تا حد زیادی بی اعتبار مقایسه می کند که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق، مخالف ترامپ در سال 2016، در زمانی که در دولت اوباما خدمت می کرد، مرتکب نقض امنیت جنایی شده است.

مولین گفته است: «آنها از روز اول به دنبال رئیس جمهور (ترامپ) بودند. «همه این را همان طور که هست می بینند. موضوع این کشور نیست. ما فرصتی داشتیم که هیلاری را دنبال کنیم، … و این کار را نکردیم.

” [Manhattan] دادستان منطقه باید روی زندانی کردن افراد شرور تمرکز کند.

این اولین حضور ترامپ در انظار عمومی از زمانی بود که ترامپ در پستی در شبکه های اجتماعی گفت که به دلیل پرداختی به دانیلز، یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2016 بازداشت خواهد شد. اگر کیفرخواستی صادر شود، احتمالاً ادعا می شود که پرداخت ها استفاده غیرقانونی از منابع مالی کمپین بوده است.

ترامپ در تولسا مورد تشویق ایستاده قرار گرفت و هنگام ورود به کشتی در حالی که هواداران تشویق می‌کردند، مشتی سرکشی به دست گرفت. اوایل روز شنبه، ترامپ از حامیان خود خواسته بود که «اعتراض، اعتراض، اعتراض» را در کامنت‌های خود در شبکه اجتماعی حقیقت بیان کنند.

اینسایدر گزارش داده است که هیئت منصفه بزرگی که به این پرونده رسیدگی می‌کند ممکن است همچنان به یکی دیگر از شاهدان در روز دوشنبه گوش دهد و این موضوع احتمال صدور کیفرخواست در اواخر هفته را افزایش می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …